מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אדריכלות תל אביב

אדריכלים: האדריכלות המיוחדת של תל אביב

/ אביב יועצים

האדריכלות המיוחדת של תל אביב

 

תל אביב זוכה בשנים האחרונות לעדנה בכל הקשור לאדריכלות של העיר. מחירי הדיור בתל אביב הולכים ומאמירים, האוכלוסייה הופכת להיות אמידה יותר ויותר ובתים רבים עוברים שיפוץ על ידי משרד אדריכלים. כל אדריכל יאמר לכם שתל אביב משתנה לטובה בתקופה האחרונה ושהעיר תעבור מהפך שבסיומו ההזנחה של השנים האחרונות תהפוך לחידוש ולשיפוץ. בינתיים המבקרים בתל אביב נהנים מהאדריכלות המיוחדת שלה ומסיירים בסיורים אדריכלים המועברים על ידי אדריכל המומחה לעיר.

תל אביב התחילה להתפתח למעשה מהעיר השכנה יפו. תל אביב הייתה חלוצה בתחומי האדריכלות וראשוני האדריכלים הגיעו מחוץ לארץ ויישמו בתל אביב את הסגנונות האדריכליים שלמדו וספגו שם. כל אדריכל בנה בתים בראשית תל אביב לפי הסגנון הייחודי שלו וזו הסיבה שבתל אביב תוכלו למצוא בתים בסגנונות בנייה שונים לפי טעמו של כל אדריכל ואדריכל.

השכונה הראשונה בתל אביב הייתה שכונת נווה צדק. כיום שכונת נווה צדק היא פנינה אדריכלית ומשרד אדריכלים אחרי משרד אדריכלים בונה בניינים רבי קומות בקרבת השכונה או משפץ בתים בשכונה. אם אתם רוצים להרגיש את תל אביב הישנה, אנו ממליצים לכם לסייר ברחובותיה של נווה צדק, רצוי בלוויית אדריכל, שיוכל להסביר לכם על סגנונות הבנייה השונים ועל ההתפתחות של השכונה.

ב-1909 קמה אחוזת בית שממנה התפתחה אחר כך תל אביב כולה. האדריכלות בתקופה זו התאפיינה בבתים נמוכים עם השפעות אירופאיות. משנות השלושים החלו להיבנות בתים גבוהים יותר בתל אביב. עד היום, אם תלכו ברחובותיה של תל אביב עם אדריכל, הוא יוכל להפנות אתכם לבתים שגילם הוא מעל מאה שנים.

בתחילת המאה העשרים החלו לצוץ בתל אביב בניינים ששילבו בין המסורת האירופאית לאדריכלות הים תיכונית וששאבו מוטיבים מהתחדשות הארץ ותקומתה. בשנות הארבעים התפתח בתל אביב מה שמכונה על ידי כל אדריכל "הסגנון הבינלאומי" או בשמו הפופולארי יותר בציבור ה"באוהאוס" המושפע מהבנייה הגרמנית.

אדריכל מפורסם מאד שפעל בתל אביב באותה תקופה הוא האדריכל יוסף ברלין ועד היום ניתן בודאי למצוא משרד אדריכלים אחד או שניים בתל אביב שעוקבים אחרי השפעתו של האדריכל הנודע.

בשנות השישים והשבעים העיר תל אביב התאפיינה בבנייה מואצת והתפתחה עוד יותר במהלך שנים אלו. בתקופות אלו משרד אדריכלים אחר משרד אדריכלים בנה את העיר והרחיב אותה.

בשנות השמונים והתשעים תל אביב התחילה להתגבש כעיר מרכזית שמסביבה ערים כמו חולון, בת ים, ראשון לציון, רמת גן וגבעתיים שהתאפיינו באדריכלות מעט שונה ופונקציונאלית יותר. תל אביב הפכה למרכז עסקים שוקק שבו אפשר למצוא משרד אדריכלים אחד אחרי השני.

בתקופה זו קמו מבנים מסחריים מפוארים וידועים, ביניהם קניון עזריאלי. האדריכלות של העיר הפכה לאדריכלות של בניינים גבוהים ומפוארים. בשנות האלפיים מגמה זו הסלימה, מחירי הדיור בתל אביב רק הלכו והאמירו וסחפו יחד איתם את מחירי הדירות בכל רחבי הארץ כאשר משרד אדריכלים הבונה בתים לתל אביב ולערים מסביבה מתמחה כיום בעיקר בבניינים חדשים ומפוארים שכוללים בריכה, חדר כושר, לובי וחדר משחקים והרצאות.

כיום שכנתה של תל אביב מהדרום- יפו הולכת בעקבות העיר הלבנה וגם היא מתפתחת מבחינה אדריכלית. בתי המגורים ביפו הופכים להיות יקרים יותר ויותר והם סוחבים אחריהם תושבים עשירים יותר מהצפון ויחד עם זאת גורמים למעבר של אוכלוסייה חלשה מיפו אל מחוץ לאזור גוש דן.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - אדריכלות
תאריך: 5/7/2011
תגיות:   אדריכל    אדריכלים    ארכיטקט    ארכיטקטים    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - אדריכלות

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה / אביב יועצים
האפשרות הריאלית היחידה של הכנסת טכנולוגיות ירוקות ע"י אדריכל לבנייה בישראל היא רק במידה וטכנולוגיות אלו ישלשלו עוד כמה שקלים לכיסיהם של הטייקונים.
הראה לי את עיצוב הבית ואומר לך מי אתה! / gidi didi
מצוקת הדיור גורמת לאנשים רבים לבחור בדירת סטודיו כדירת מגורים או להכניס שותפים לדירה. החוסר בפרטיות וההרגשה שאין הפרדה ביו חדרים ומהויות יכולה להכביד מאוד. ישנם הרבה פתרונות שניתן לעצב איתם את הבית.
לאיכות הסביבה ולאיכות חייך בנה בנייה ירוקה! / gidi didi
בנייה ירוקה היא ניצול נכון של משאבי הטבע בתהליך הבנייה . החל מחומרי הגלם המשמשים עבור בנייה ירוקה וכלה בתכנון פתחי האוורור של הבית.
אדריכלים: האדריכלות המיוחדת של תל אביב / אביב יועצים
כל אדריכל יאמר לכם שתל אביב משתנה לטובה בתקופה האחרונה ושהעיר תעבור מהפך שבסיומו ההזנחה של השנים האחרונות תהפוך לחידוש ולשיפוץ. בינתיים המבקרים בתל אביב נהנים מהאדריכלות המיוחדת שלה.
אדריכל: האם כדאי להיות? / אביב יועצים
אם יש לך משיכה לעיצוב, אם תמיד אהבת להביט בבניינים ברחוב ואם מספרים, הנדסה וגיאומטריה לא מפחידים אותך, אולי תשקול ברצינות להיות אדריכל?
אדריכלים וסגנונות אדריכליים / אביב יועצים
אדריכל אינו רק בונה בניינים פונקציונאליים אלא גם משלב לתוכם את החזון האומנותי, האישי והיצירתי שלו. וכשם שבאומנות זרמים שונים ותקופות שונות כך גם האדריכלות מתאפיינת בסגנונות היסטוריים שונים.
דלפקים ודלפקים מעוצבים / asher hayut
כמעט בכל מקום מסחרי, ציבורי ואפילו פרטי אליו תגיעו, תמצאו דלפקים או דלפקים מעוצבים - החל מחנויות ומסעדות, דרך דלפקי קבלה משרדיים, דלפקים בבתי מלון, בתערוכות ובמוזיאונים.
פרגולות מאלומיניום / אלכס בונר
פתרון מדהים להצללת חצרות וגנים, והגנה על משטחים מפני נזקי מזג האוויר והשמש נותנות פרגולות אלומיניום המציעות פתרון שימושי ויפה כאחד.
אדריכל: עצות להתנהלות נכונה / אביב יועצים
בחירת אדריכל היא אכן פעולה שיש להשקיע בה זמן ומחשבה, אך היא לא חייבת להיות קשה ומבלבלת. גם לאחר שתבחרו אדריכל, ישנן דרכים טובות להתנהלות מולו.
אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה / אביב יועצים
לכל אדריכל יש גישה וסגנון שונים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם למצוא את האדריכל המתאים ביותר עבורכם. אל תמהרו, עבדו לאט וקחו את כל הזמן שאתם זקוקים לו בשביל לבחון אדריכלים פוטנציאליים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים