מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אבחון מלנומה

אבחון מלנומה

/ LoadSEO SEO

גיליתם נקודת חן חשודה? זה הזמן לבצע אבחון מלנומה על ידי מיפוי שומות

מלנומה היא הסוג החמור ביותר של סרטן העור, המתפתח בתאי העור האחראים על יצור הפיגמנט מסיבה לא ברורה, על אף שידוע כי יש גורמים היכולים לזרז את הופעתו (דוגמת חשיפה מוגברת לשמש או תורשה). לא ניתן להימנע מהמחלה, אולם ניתן להגביר את סיכויי הריפוי על ידי אבחון מוקדם של מלנומה, בכל מקרה של חשד בנקודות חן ויפה שעה אחת קודם. ממש קודם.

מי נדרש לבצע אבחון מלנומה?

בישראל שכיחות המלנומה גבוהה במיוחד (מקום שני בעולם) ועולה במהירות. אנשים הנמצאים בסיכון גבוה לפתח מלנומה הינם מי שבגופו ישנן 20 נקודות חן ויותר, אצל מי שבמשפחתו קיימת היסטוריה של סרטן העור או שהוא עצמו סבל ממחלה זו בעבר (גם אם לא הייתה קשורה במלנומה), בהירי עור ושיער, וכן מי שמרבה בחשיפה לשמש או מי שעשה בדיקה עצמית וגילה נקודת חן מעוררת חשד. בכל אחד מהמקרים האלה יש לפנות לרופא עור בהקדם, ולזכור כי המפתח להחלמה תלוי בהצלחת גילוי מוקדם וביצוע אבחון מלנומה כבר בשלבים הראשונים של התפתחות המחלה.

כיצד מבוצע אבחון מלנומה?

אבחון מלנומה מבוצע על ידי רופא מומחה, העושה שימוש במכשיר הקרוי דרמוסקופ, המסוגל להגדיל פי 10 את האזור הנבדק ולהראות את תוכנה של נקודת החן. באמצעות בדיקה מדוקדקת של נקודת החן, מחפש הרופא אחר מאפיינים חשודים בצבע, בצורה (חיפוש אחר מאפיינים א-סימטריים), בדיקת גבולות של נקודת החן, וכן בדיקה האם נקודת החן גדלה או שגודלה מעל 6 מ"מ (על אף שקריטריון זה מהווה אינדיקציה פחות טובה כיום, לנוכח העובדה כי לעיתים אבחון מלנומה מבוצע על נקודות קטנות יותר).
מאחר ושינוי הינו הסימן החשוב ביותר המבדיל בין שומה ומלנומה, על הנמצאים בסיכון גבוה לפתח מלנומה לבצע מיפוי שומות דיגיטלי אחת לשנה- זו השיטה המהימנה ביותר לגילוי מוקדם של מלנומה. במקרה ורופא העור חושד כי מדובר בגידול סרטני, הוא יסיר את הגידול, וישלח אותו למעבדה לבדיקה פתולוגית, שהיא הדרך היחידה לאבחון סופי.

מהן השאלות שכדאי לשאול בעת אבחון מלנומה באמצעות ביופסיה?

אם אתם עומדים בפני אבחון מלנומה באמצעות ביופסיה, כדאי שתדעו כי במרבית המקרים מדובר בפרוצדורה המבוצעת בהרדמה מקומית במרפאה. רצוי שתבינו מהרופא מדוע אתם נדרשים לבצע אבחון מלנומה באמצעות ביופסיה, האם הוא יסיר את כל הגידול או חלק ממנו ומתי יתקבלו התוצאות של אבחון מלנומה.

אבחון מלנומה מציל חיים! בצעו אבחון מוקדם במרכז למיפוי שומות

אין דיון או ויכוח על חשיבותה של בדיקת מלנומות לעיתים קרובות, ועל הצורך לבצע מיפוי שומות סדיר, זאת על מנת לתפוס אפשרות של התפתחות סרטן העור מוקדם ככל האפשר ולהימנע מלהגיע לשלבים מתקדמים של המחלה - או אז אחוזי הריפוי ממנה יורדים בצורה משמעותית. שמרו על הבריאות שלכם – קחו אחריות וקבעו תור, הראש השקט שלכם לאחרי הבדיקה יהיה שווה הכל.
ד"ר ניר נתנזון, העומד בראש המרכז למיפוי שומות, הוא בעל הנסיון הרב ביותר במדינת ישראל בגילוי המוקדם של מלנומה בשיטת מיפוי השומות.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - סרטן
תאריך: 5/7/2011
תגיות:   מלנומה    אבחון מלנומה    סרטן העור    נקודת חן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - סרטן

אבחון נקודת חן / LoadSEO SEO
המרכז למיפוי שומות מציע אבחון נקודת חן, שמבוצע באופן מקצועי ומדויק היכול להציל את חייכם. אבחון נקודות חן עשוי לגלות התפתחות של מלנומה בשלב מוקדם ביותר.
תסמיני סרטן עור / LoadSEO SEO
חשוב להכיר – מהם תסמיני סרטן עור ? סרטן העור מסוג מלנומה מתחיל בדרך כלל כשומה או נקודת חן ששינו את מאפייניהן. הדבר דורש כמובן גילוי מוקדם וטיפול מיידי ככל האפשר.
סוגי סרטן העור / LoadSEO SEO
סרטן העור וסוגיו – להקדים אבחון למכה סרטן העור הוא הסרטן השכיח ביותר בבני האדם. מיליונים לוקים בו ברחבי העולם מדי שנה. כמו כל סרטן אחר מקורו של סרטן העור הוא בהתרבות בלתי מבוקרת של תאים.
מלנומה ממאירה / LoadSEO SEO
מלנומה או בשמה המלא: מלנומה ממאירה של העור- Malignant Melanoma of the Skin הינה סרטן עור קטלני. התאים הסרטנים הינם המלנוציטים - התאים יוצרי הפיגמנט שבעור
מלנומה גרורתית / LoadSEO SEO
מלנומה היא סוג של סרטן העור המסוכן היותר. השורה התחתונה היא ברורה – על מנת שמלנומה לא תהפוך להיות מלנומה גרורתית, יש לגלות אותה בשלביה המוקדמים ביותר.
אבחון מלנומה / LoadSEO SEO
בכל אחד מהמקרים האלה יש לפנות לרופא עור בהקדם, ולזכור כי המפתח להחלמה תלוי בהצלחת גילוי מוקדם וביצוע אבחון מלנומה כבר בשלבים הראשונים של התפתחות המחלה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים