מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בית אבות מתאים

בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר

/ אביב יועצים

בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר

 

כשאנחנו בוחנים את המבחר הגדול של בתי אבות שמוצעים לבני הגיל השלישי בימינו אנחנו מתרשמים שיש מקומות טובים ויש מקומות טובים יותר. הרבה פעמים אנחנו שומעים שעלינו להשקיע זמן ומאמץ כדי לבחור את המקום הטוב ביותר. כדי לעשות זאת עלינו לגלות איזה בית אבות מציע הכי הרבה ומהו המקום האיכותי ביותר. חשוב דווקא לזכור, למרות העצות הטובות הללו, שלעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.

כשבוחנים את השאלה לעומק ניתן כמובן לתהות כיצד ניתן לקבוע בצורה אובייקטיבית שמקום אחד הינו טוב יותר ממקום אחר. למעשה ישנם כמה פרמטרים שניתן לבחון לאורם את איכותו האבסולוטית של בית הורים כלשהו יחסית למקומות אחרים: איכות המגורים, ההיצע של שירותים במקום, רמת הטיפול וההשגחה שמוצעת, האבזור של המרחב הפרטי ושל המרחב הציבורי, השטח שיש לכל דייר וגודל השטחים הציבוריים, האיכות של האוכל וכן הלאה. אין ספק שניתן באמצעות בחינה של פרמטרים מהסוג הזה לקבוע שאם ישנו בית אבות שמציע דירה מרווחת עם אבזור איכותי במיוחד הרי שהוא טוב יותר ממקום אחר שמציע דירות פחות מרווחות עם רמת אבזור נחותה יותר. באותה מידה גם ניתן להשוות את גודל הבריכה, את הציוד בחדר הכושר, את כמות הפעילויות בשבוע והטיפולים שניתן לקבל בכל מקום.

אלא שלעיתים דווקא בית אבות פחות טוב – אם הוא נמדד לפי הפרמטרים הללו – הוא דווקא בחירה לא נכונה. דוגמה פשוטה לכך היא שלעיתים בית אבות טוב שכזה נמצא הרחק מהמשפחה וייתכן שעבור רבים מאיתנו יותר חושב להיות בקרבת המשפחה גם אם מדובר במקום שבו הבריכה קטנה יותר והחדרים קטנים יותר. לעיתים אנחנו נעדיף בית אבות שנמצא בסביבה מוכרת לנו למרות שהוא מציע לנו פחות ממקום שנמצא בסביבה לא מוכרת ואולי אפילו לא אהובה או שהדיירים שבו יותר מתאימים לנו בתור שכנים.

גם כאשר בוחרים בית הורים סיעודי עלינו לזכור שטיפול איננו נמדד רק ברמת המכשור הרפואי וכמות התרופות שניתן למצוא במקום. לעיתים עלינו להעדיף מקום שבו הצוות מתאים יותר לבן המשפחה שאנחנו בוחרים עבורו את המקום. שוב, חשוב לזכור שגם הסביבה שבה נמצא המקום היא בעלת משמעות גם עבור הדייר וגם עבורנו.

לעיתים הטוב ביותר הוא גם המתאים ביותר אבל אין בהכרח מתאם מלא ביניהם. בסופו של דבר יש בית אבות אחד שהוא הכי טוב: זהו המקום שהכי מתאים לנו ומה שהכי מתאים לנו הוא גם הטוב ביותר, עבורנו.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 2/7/2011
תגיות:   בית אבות    בית הורים    שירותי סיעוד    דיור מוגן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים