מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בתי אבות

בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה

/ אביב יועצים

בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה

 

הרבה דברים משפיעים על ההחלטה שלנו כשאנו מבקשים לבחור בית אבות עבורנו או עבור בן משפחה. ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי: האם אנחנו מעוניינים לבחור בית אבות שבו נוכל לשמר את אורח החיים שלנו או שמא אנחנו מבקשים למצוא דווקא מקום שייצור שינוי משמעותי בחיים שלנו.

לשמר את הקיים

רבים מאיתנו נהנים מהשגרה או לפחות מספיק רגילים אליה כדי שלא נרצה לשנות אותה. כאשר אנחנו מחפשים בית אבות אנחנו מחפשים מקום שבו נוכל לשמר את סגנון החיים שלנו, שבו נוכל להמשיך לעשות את מה שאנחנו רוצים, שבו נחייה בסביבה שאליה אנחנו רגילים וכן הלאה. כדי שנצליח בכך עלינו להעדיף בית אבות שנמצא בעיר שלה אנחנו רגילים או לפחות בסביבה שמזכירה לנו את מקום המגורים שאותו אנחנו מתכוננים לעזוב. אנחנו נעדיף מקום שבו מתגוררים אנשים שדומים לנו בהשקפת העולם שלהם, בטעם התרבותי שלהם ובאורח החיים שלהם. כך נוכל להמשיך את החיים שלהם אנחנו רגילים גם כשאנחנו עוברים למקום מגורים חדש.

הזדמנות לשינוי

אבל מעבר אל בית אבות, אל בית חדש, דווקא יכול להיות הזדמנות להתחיל מחדש ולשנות את החיים שלנו. במקום לבחור מקום מוכר אנחנו עשויים דווקא לחפש מקום שנמצא במקום שאליו אנחנו לא רגילים, בסביבה לא מוכרת ואפילו זרה. אנחנו יכולים, לדוגמא, לעבור לגור באזור כפרי ומרוחק אחרי שהורגלנו לגור בעיר גדולה וסואנת במשך שנים ארוכות. כך אנחנו מנצלים את ההזדמנות הזו לשנות את חיינו, לחוות דברים חדשים ולטעום דברים שעוד לא טעמנו. למרבה המזל בתי אבות מאפשרים לנו להתנסות בדברים חדשים במסגרת הביטחון היחסי של המקום שמספק לנו בסיס נוח ומוגן להתנסויות חדשות.

שגרה חדשה

רבים מאיתנו יבחרו אולי לשלב בין הגישות המנוגדות שהצגנו. ניתן לבחור בחיים של דייר מוגן שמשנה דברים מסוימים בחיים שלו אבל משמר חלק מההרגלים הקודמים שלו. למעשה, בית אבות מודרני הוא מקום שנותן לדייר את האפשרות להתנסות בדברים חדשים ולחוות חוויות חדשות ולא מוכרות. בצדדים מסוימים של החיים אנחנו שומרים על ההרגלים הישנים שלנו ואילו במקומות אחרים אנחנו יוצאים להרפתקה מבוקרת ומנצלים את ההזדמנות שניתנה לנו להתנסות במה שעד היום עוד לא הזדמן לנו להתנסות.

המעבר אל בית אבות יכול, אם כן, להוות המשך לאורח החיים שלנו או להוות הזמנות ליצירת שינוי עמוק בדרך שבה אנו חווים את העולם. הבחירה שלנו צריכה להיות  מושפעת מהדרך שאותה אנחנו רוצים לבחור.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 2/7/2011
תגיות:   בית אבות    בית הורים    שירותי סיעוד    דיור מוגן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים