מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בית אבות בעיר בית אבות בכפר

בית אבות בעיר, בית אבות בכפר

/ אביב יועצים

בית אבות בעיר, בית אבות בכפר

 

זוכרים את הסיפור על עכבר העיר ועל עכבר הכפר? בסופו של הסיפור העכברים לומדים שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר. בין אם מדובר במקום שנועד לדיירים עצמאיים לחלוטין או בית אבות לתשושי נפש עלינו להחליט מהו המקום הטוב ביותר עבור מי שעתיד להתגורר שם

בית אבות בעיר

היתרונות של בתי אבות שנמצאים בעיר הינם ברורים. בעיר יש הרבה מקומות בילוי, מרכזי תרבות, חנויות ושאר פעילויות שעושות את החיים למעניינים יותר. מובן מאליו שלא כל הערים זהות וישנן ערים עם יותר מוזיאונים, בתי קפה וחנויות מאשר בערים אחרות. יתרון נוסף של העיר היא העובדה שיש יותר תחבורה ציבורית בעיר: גם בתוך העיר וגם אליה ממקומות אחרים. הדבר מקל על הניידות בתוך העיר וגם מקל על הקרובים שבאים לבקר את הדייר במקום.

יתרון נוסף של העיר הוא שלרוב יש יותר אפשרויות בתחום הטיפול הרפואי בעיר מאשר מחוצה לה. אם אנחנו בוחנים בתי אבות לתשושי נפש או לדיירים שזקוקים לטיפול על בסיס קבוע נדמה שיש עדיפות לכך שהם יחיו במקום שבו יש יותר גישה לרופאים ולטיפולים.

בית אבות בכפר

אבל גם בית אבות בכפר מביא עימו סל של יתרונות. כאשר אנחנו מדברים על הכפר, אנחנו מדברים על מקום מחוץ לעיר, הרחק מההמון הסואן, מרעש המכוניות, מזיהום האוויר ומההמולה הבלתי פוסקת. מי שמעדיף את הכפר מעוניים למצוא קרוב לוודאי בית הורים שבו השלווה שורה וניתן ליהנות מאווירה רגועה, מנוף יפה, ממרחבים ומאוויר טוב. הכפר מבטיח שפע של מקומות שבהם ניתן לטייל וללכת ללא חשש ממכוניות וללא הרעש של העיר.

היתרונות שהוזכרו מקודם לגבי בית אבות בעיר עלולים לגרום לחשוב שאכן בית בכפר הוא איננו בחירה כל-כך טובה. עם זאת חשוב לזכור שכיום ניתן למצוא רופאים גם מחוץ לעיר. בתי אבות שממוקמים מחוץ לעיר יכולים להבטיח לדיירים את כל הטיפול הרפואי הנדרש ובמידת הצורך ניתן להגיע אל העיר הסמוכה כדי לקבל טיפול מיוחד. גם בני המשפחה עשויים דווקא להעדיף ביקור בכפר וליהנות לא רק מחברתו של ההורה המתגורר במקום אלא גם מהסביבה שבה הוא גר. מה יותר נעים מטיול משפחתי בחיק הטבע?

הבחירה ניצבת בפנינו כשאנו ניגשים לבחור בית אבות. עכברי העיר שבינינו יעדיפו אולי להישאר בעיר ואילו עכברי הכפר ישמחו להמשיך ולגור בסביבה שאותה הם מעדיפים: על טעם ועל ריח אי-אפשר להתווכח.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 2/7/2011
תגיות:   בית אבות    בית הורים    שירותי סיעוד    דיור מוגן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים