מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

זוגיות

זוגיות - איזה אידיוט הייתי

/ צילה שנהר
איזה אידיוט הייתי
החברה שלי זרקה אותי
לפני כמה שנים התארח אצלנו חבר של בעלי. הוא בא לכוס קפה וראו עליו שהוא עובר טלטלה ומשבר. עוד לא הספקתי לשאול אותו מה נשמע והוא סיפר לי שהחברה שלו זרקה אותו. הם גרו ביחד כבר כמה שנים, תכננו להתחתן אי שם בעתיד, הם הסתדרו מצוין עם המשפחות וכלפי חוץ היה נראה שהכל פשוט נפלא. "מדוע היא זרקה אותך"? שאלתי אותו והוא אמר לי, "כי הייתי דפוק"!!!
"כבר המון זמן שאני מתנהג אליה בצורה גועלית, לא נותן לה מרחב מחיה, יורד עליה, מכסח אותה ולא נותן לה מנוח. היא היתה מוכנה במשך שנים לספוג את ההתנהגות שלי כלפיה, מדי פעם היא היתה מאיימת בפרידה, אבל זה לא היה קורה. היא הודיעה לי שאם אנחנו רוצים להתחתן אנחנו חייבים ללכת לטיפול זוגי כי היא לא מוכנה לספוג יחס כזה אליה. אמרתי לה שאם היא תתקן את עצמה ותשתנה הכל יהיה בסדר ושמי שצריך טיפול זאת היא ולא אני. מדי פעם ניסיתי להשתנות, באמת שניסיתי, אבל בכל פעם הייתי חוזר להתנהגותה רגילה שלי.
פעם אחת היא אפילו ממש נפרדה ממני לתקופה ובאמת נבהלתי, הבטחתי לעצמי ולה שאני אתנהג יפה ואכבד אותה כי אני ממש ממש אוהב אותה והיא נתנה לי צ'אנס נוסף. היא אמרה לי שזה צ'אנס אחרון אבל ידעתי שזה לא יהיה צ'אנס אחרון, כי היא אוהבת אותי.
ההתנהגות הטובה שהבטחתי לה ולי נמשכה פרק זמן קצר ושוב חזרתי להתנהגותה רגילה של"י.
 
"אז איך אתה יודע שהפעם זה סופי"? שאלתי אותו. "אני יודע זאת", השיב, "כי היא עזבה את הבית והלכה לגור עם מישהו אחר שמסתבר שהיא יוצאת איתו כבר תקופה. השבוע היא לקחה את הדברים שלה מהדירה ואפילו לא נתנה לי הזדמנות לדבר אליה ולהתחנן שזו באמת הפעם האחרונה ושתסלח לי.
היא הסתכלה עלי במבט קר והודיעה לי שהיא לא רוצה לראות אותי בחיים שלה ושאני אעוף לה מהעיניים. היא אמרה לי שהיא כועסת עלי ומאוכזבת ממני, שהיא נתנה לי המון סימנים מוקדמים אבל אני זלזלתי בה וראיתי בה מובנת מאליה.
 
ועכשיו אני כל כך כואב, אני כל כך מתגעגע אליה, אני מרגישה כאילו מישהו חתך אותי לחלקים קטנים ואני מכה על חטא. אני יודע שהיא צודקת, אני יודעת שהייתי לא בסדר, איזה אידיוט הייתי".
"אולי היא תתן לי צ'אנס אחד נוסף"?! הוא שאל אותי מקווה לתשובה שלי שתביא לו מזור. "נראה לך שהיא תתן לך צ'אנס נוסף"? הפניתי אליו בחזרה את השאלה. "לא", הוא ענה לי "הפעם היא נחושה ואני יודע שזה סופי. היא מאוהבת במישהו אחר וזה מגיע לי. חבל שאני לא יכול להחזיר את הגלגל אחורנית, מה לא הייתי נותן בשביל שזה יקרה".
 
אנחנו חכמים בדיעבד אחרי סטירת לחי מצלצלת
אחרי שהוא הלך הביתה ישבתי עם עצמי וחשבתי כמה פעמים בחיים שלנו אנחנו חכמים בדיעבד. כמה פעמים אנחנו מתעלמים מאזהרות שהסביבה משדרת לנו ומתבצרים בעמדה שלנו שהכל יהיה כמו שאנחנו רוצים שיהיה.
לנו כבני אדם יש נטיה ולא רק בזוגיות להתעלם מתמרורי האזהרה שאנחנו פוגשים במהלך הדרך.
כשאנחנו רואים תמרור כזה, אנחנו מעדיפים להסיט את המבט ולהתבונן לכיוון אחר. תמרור כזה בא בעצם לאותת לנו שמשהו בהתנהלות שלנו לא בסדר. אבל מצד שני אם אנחנו שמים לב לאיתותים של התמרור הזה זה אומר שאנחנו צריכים לקחת אחריות, שאנחנו צריכים לבחון את החלק שלנו במערכת. זה אומר שאנחנו לא יכולים להאשים רק את הצד השני וזה אומר שאנחנו צריכים לשנות משהו בהתנהגות שלנו ולא קל לנו.
הרבה פעמים יותר קל לנו להשאר בתבניות ובדפוסים שלנו גם אם הם הרסניים בגלל כוח האינרציה וההרגל. הרבה יותר פשוט לטמון את הראש האדמה, להאשים את הסביבה ולא לקחת אחריות. הרבה פעמים קל לנו להגיד : זה לא אנחנו, זה ההרגלים שלנו, אי אפשר לשנות דפוסי התנהגות ברגע אחד, למה שאני אשתנה, שהצד השני ישתנה, או שאנחנו נוטים להפיל אתה אשמה על הצד השני כי יותר קל לנו להיות קורבן אומלל וחסר כוחות בסיטואציה מאשר לקחת את עצמנו בידיים ולעשות שינוי. לפעמים אנחנו לא מצליחים לגייס את האנרגיה לעשות את השינוי הנדרש, גם אם מדובר בשינויים יחסית לא גדולים.
עמוק בפנים, אנחנו יודעים שההתנהגות שלנו לא בסדר ושיש גם לנו אחריות בעניין, אבל קשה לנו לעשות עם זה משהו. עוד אנחנו יודעים שיבוא יום ונאלץ לשלם את המחיר, אבל אנחנו דוחים את היום הזה עוד ועוד. לפעמים קל לנו לדחות את היום הזה עוד ועוד כי הצד השני במערכת נותן לנו חסד וצ'אנסים נוספים עד שאנחנו משכנעים את עצמנו שלא משנה מה יהיה, תמיד נקבל את הצ'אנסים.
 
אל תתעלמו מתמרורי האזהרה
ככל שאנחנו מתעלמים יותר מתמרורי האזהרה, כך המכות והסטירות שאנחנו חוטפים מהחיים , גדלות בהתאמה. אם בהתחלה  מדובר רק באיתותים זעירים, הרי שבמהלך הדרך, אם לא נתקן את דרכינו, נתקל באיתותים חזקים יותר ויותר עד שלבסוף נקבל מכה כזאת שתפיל אותנו מההכחשה וממסלול חיינו ונאלץ לשבת ולעשות חשבון נפש נוקב עם עצמנו.
זה יכול לקרות לנו מבחינה בריאותית, במערכות יחסים, בעבודה, עם המינוס התופח בבנק שלנו שאנחנו נוטים להגיד שזה בעיה של הבנק ולא שלנו וזה קורה לא מעט במשפחה שלנו וכמובן בזוגיות שלנו.
 
אם רק נקשיב לתמרורים בדרך שלנו, יהיה לנו יותר קל, לא נכה על חטא ונלמד את השיעורים שלנו מבלי לשלם על כך מחיר כל כך כבר.
להיות חכמים בדיעבד, לא ממש עוזר לנו לאותו מקרה ספציפי, אבל אם נאזור אומץ, נפיק את הלקחים וניקח אחריות מלאה על חיינו בעניין, אזי לפחות למדנו מהטעות לעתיד לבוא.
 
איפה בחיים שלכם אתם פוגשים תמרורי אזהרה? האם תמרורי האזהרה הפכו כבר להיות סטירת לחי מצלצלת? האם אתם לומדים מהטעויות שלכם?
אני כותבת לכם את הדברים האלו כדי שלא תקומו בוקר אחד, כואבים ועצובים ותגידו לעצמכם, איזה אידיוטים היינו.
אם בכל זאת אתם אחרי הסטירה ומתקשים להתאושש או שאתם מרגישים שהסטירה בדרך ואתם לא מצליחים להמנע ממנה, בשביל מה אני כאן?
 
צילה שנהר – יועצת זוגית, אישית ומגשרת.
050-6402526
http://www/tzila.co.il
צילה שנהר
יועצת זוגית ואישית בשיטת המרתון - יעוץ קצר וממוקד הנותן כלים פרקטיים למערכות היחסים. מטפלת גם און ליין בכל הארץ ובישראלים בחו"ל.
יועצת זוגית ואישית מומחית בבגידות - יעוץ קצר וממוקד הנותן כלים פרקטיים למערכות היחסים. מטפלת גם און ליין בכל הארץ ובישראלים בחו"ל.
יעוץ זוגי, אייש וגישור
יועצת זוגית אישי ומגשרת מומחית בבגידות - ייעוץ קצר וממוקד הנותן כלים פרקטיים למערכות היחסים. מטפלת גם און ליין בכל הארץ ובישראלים בחו"ל. פגישה ראשונה חינם לצורך בדיקת התאמה.
זמיר 8
כפר ורדים
050-6402526
בית ומשפחה - יעוץ זוגי
תאריך: 19/7/2010
תגיות:   שיקום        יעוץ זוגי    יועצת זוגית    זוגיות    צפון    משבר    גירושין    פרידה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - יעוץ זוגי

יועצת זוגיות / כותב מדופלם
בוודאי מצאתם את עצמכם יום אחד שקועים בתוך מערכת זוגית המאיימת להטביע אתכם כמו מערבולת ובכוחות אחרונים אתם מנסים להינצל ממנה. יועצת זוגיות מנוסה תעזור לכם ,תציל אתכם מהמערבולת ותראה לכם שאפשר גם אחרת.
טיפול זוגי ביחד או בנפרד / כרמי אומרו
בתהליך טיפול זוגי משפחתי הבעל ימנה את מגרעותיה של אשתו וישכנע אותה כי היא מהווה מרכיב עיקרי בבעיה שמלווה אותם
ייעוץ זוגי – דילמות / כרמי אומרו
ייעוץ זוגי בא לזהות את המקור להתנהגויות שמלוות את האדם בחיי היום יום. יועץ זוגי יברר את אופייה של הדילמה, את הדרך בה היא משפיעה על חייו האישיים
לימודי ייעוץ זוגי במכון פתרונות / כרמי אומרו
כחלק מההתמחות של מכון פתרונות, מכון המנוהל על ידי דוקטור כרמי אומרו ואשתו אליס אומרו, המכון מעביר את הידע הרב בנושא ייעוץ זוגי באמצעות לימודי ייעוץ זוגי באווירה אחרת עם ערך מוסף
לימודי ייעוץ זוגי / כרמי אומרו
לימודי ייעוץ זוגי, למי זה מתאים בעצם? במאמר זה נסקור את תחום לימודי ייעוץ זוגי ונציג בפניכם את תהליכי לימודי ייעוץ זוגי, קהל היעד וכמו כן, ניכן תוכלו לקבל הכשרת לימודי ייעוץ זוגי.
יעוץ זוגי – או טיפול אישי / כרמי אומרו
במהלך יעוץ זוגי הקושי האישי יהפוך לקושי משותף. המטרה בתהליך היא להביא את בעיית החרדה האישית למקום בו בת הזוג מכירה בקושי שלה, מודה בחולשה שלה ומבקשת עזרה.
טיפול זוגי – לאילו מצבים הוא מתאים? / כרמי אומרו
רבים לא יבינו מתי כדאי להגיע ולעבור טיפול זוגי. לעיתים תפיסה ישנה של פעם תאמר להם כי כדי ללכת לתהליך טיפול זוגי, הקשר הזוגי צריך להיות במצב נורא. מצב שאין בו ברירה אלה לקבל טיפול זוגי.
טיפול זוגי – שיטות שונות / כרמי אומרו
טיפול זוגי הינו טיפול פסיכותרפי (ריפוי נפשי) שנועד לסייע לבני זוג לפתור בעיות שונות בחיי הזוגיות. במאמר הבא תוכלו לקרוא על טכניקות טיפול זוגי שנהוגות בישראל.
ייעוץ זוגי בצפון / כרמי אומרו
מחפשים ייעוץ זוגי בצפון אבל לא בטוחים שזה מתאים לכם? וודאי תתפלאו לשמוע שיש מגוון רחב של מכונים וקליניקות המעניקות טיפולי ייעוץ זוגי בצפון על פי גישות שונות ומגוונות
ייעוץ זוגי במרכז – אידיאלי לבעיות בחיי הזוגיות / כרמי אומרו
כמהים למצוא שפה משותפת ולהתמודד עם בעיותיכם? פנו לקבלת ייעוץ זוגי במרכז ותזכו לטיפול מקצועי שיסייע לכם להתמודד עם בעיותיכם וייתן לכם טיפים להתנהלות נכונה במצבי היומיום השונים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים