מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חברת השמה

חברת השמה

/ ישראל 1948

כאשר מועמד שולח קורות חיים למישרה כלשהי, מדובר בתהליך המורכב משני נושאי תפקידים: הצד המחפש עבודה והצד הבוחן שתוהה על קנקנו של המועמד ומציב לפניו אתגרים ומבחנים בדרך למישרה הנכספת. הדברים שונים במקצת כאשר חברת השמה מעורבת בתמונה.

 

כשמעסיק פוטנציאלי פונה לחברת השמה במטרה לגייס עובדים לחברתו, מדובר בתהליך שבו יחסי הגומלין בין חברת ההשמה לבין המועמד הם הרבה פחות מנוכרים מאשר פנייה ישירה של המועמד למעסיק; בנוסף למבחנים העוברים על המועמד בחברת ההשמה, היא מציידת אותו בכלים חיוניים לקבלה לעבודה, כלים שיגדילו את סיכוייו להתקבל למישרה.

אחרי תהליך של מיון, חברת ההשמה מכירה יותר טוב את המועמד, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. זהו יתרון מכריע כאשר מעסיק מעוניין לגייס עובדים חדשים; למעסיק הפוטנציאלי יש על מי לסמוך, מכיוון שחברת ההשמה חוסכת למעסיק את גורם הזמן ואת המשאבים הדרושים למיון, בחינות וסינון המועמדים הניגשים לחברת ההשמה.

 

יתרון חשוב נוסף של חברת השמה על פני גיוס ישיר של עובדים הוא ניסיון רב שנים;

פנייה של מעסיק פוטנציאלי לחברת השמה היא הסתמכות על גוף בעל ניסיון ומקצועיות בתחום ההשמה: חברת השמה יודעת מהן השאלות הנכונות לשאול כל מועמד ספציפי והיא בקיאה ברזי המקצוע ובניואנסים היכולים להכריע את הכף לגבי מועמד זה או אחר. חברת השמה מעסיקה יועצים תעסוקתיים ופסיכולוגיים הממלאים תפקידים שונים בשלבים שונים בתהליך המיון והסינון של המועמדים –  ערך מוסף עצום המחזק את מסקנות המבחנים ונותן להן משנה תוקף.

 

לדבר יש משקל מכריע בעיקר כשמדובר בגיוס בכירים, מנהלים ותפקידי יוקרה בהייטק בארץ ובחו"ל. במקרים כאלה אין מדובר במישרות פשוטות; האחריות המונחת על כתפי המועמד (אם יתקבל לעבודה) הינה גדולה ולכן כדאי לתת למומחים לעסוק במלאכת ההשמה.

 

בשורה התחתונה – שכירת שירותיה של חברת השמה מגבירה את הסיכויים לקבל עובד טוב יותר, מקצועי יותר ובעל התאמה גבוהה יותר לארגון. ככל שההתאמה בין העובד לארגון גבוהה יותר, כך גדול הסיכוי שיתמיד באותו ארגון לאורך שנים.

 

ש.כ.

ישראל 1948
מתעסק בתכנות וכתיבה
מתעסק בתכנות וכתיבה
None
תל אביב
עסקים - משאבי אנוש
תאריך: 30/6/2011
תגיות:   חברת השמה    תימה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - משאבי אנוש

חברת השמה / ישראל 1948
חברת השמה כפיתרון יעיל עבור מעסיקים פוטנציאליים המעוניינים בגיוס עובדים חדשים.
מתנות לעובדים: דרוש מחפש מתנות / אביב יועצים
רעיונות טובים למציאת מתנות תוכלו למצוא בחברות המתמחות בנתינת מתנות לעובדים ומתנות למטרות אחרות, חברות אשר לא תמצאו מעבר לסף דלתן רעיונות קיטשיים ומאוסים.
מתנות לעובדים: לא הביישן מנצח / אביב יועצים
לפעמים, לא תמיד, צריך להכיר במציאות ולא להילחם נגדה. לפעמים יש אנשים שטובים מאיתנו במשהו. לפעמים מותר לבקש עזרה; למשל כשאנו מחפשים מתנות לעובדים.
מענק עבודה מועדפת / LoadSEO SEO
מענק עבודה מועדפת, הוא מענק אשר ניתן לאוכלוסיית החיילים המשוחררים, במידה ועבדת בעבודה המוגדרת בחוק עבודה מועדפת, במשרה מלאה, למשך שישה חודשים . עוד - בהמשך.
עבודה מועדפת בתחנות דלק / LoadSEO SEO
ברגע שמדובר על עבודה מועדפת החשיבה ראשונה שעולה היא עבודה מועדפת בתחנות דלק, זוהי העבודה הפופולרית עבור חיילים משוחררים. למה דווקא בתחנות דלק? התשובות בהמשך
פרגון עצמי – אפשר לחלק את האטום במקום? להיות1 / להיות 1
אוי... כמה קשה לנו לפרגן לעצמנו. נסו לחשוב על 25 תכונות טובות שקיימות בכם. לא, אסור להיעזר בחברים, משפחה או חבר טלפוני. לא, במרבית מקומות העבודה חיבה לאלפקות לא אוי... כמה קשה לנו לפרגן לעצמנו.
חפש מי יעסיק אותך! בסדר, אבל איפה? (טיפים לחיפוש עבודה) להיות1 / להיות 1
כל הכבוד! נעזרתם בשירותי להיות1 וכעת יש בידיכם מסמך קורות חיים שיווקי, ייצוגי, מכובד, ובקיצור – בונבוניירה של קורות חיים. היעזרו בטיפים המפורטים מטה לגבי משלוח קורות חייכם
חברים ועסקים - האם כדאי לצרף חבר לעסק משפחתי? / חדוה יוסף
המלצה חברתית בלתי כתובה טוענת כי "לא כדאי לערב חברים עם עסקים" כי סיכוי סביר שהחיבור לא יצלח. שילוב חבר בעסק משפחתי הוא אתגר מורכב לשני הצדדים, עם מאמץ ורצון טוב ניתן להגיע לידי הצלחות והישגים ביחד.
מה בין עסק משפחתי ואריכות ימים / חדוה יוסף
מחקרים רבים הוכיחו שעסק משפחתי מצליח כאשר המשפחה מנהלת נכונה את הקשר שבין המשפחה לעסק, מצליחה לשלב בין השניים, ומכניסה את תרבות המשפחה לעסק. במאמר זה נדון בגורמים העיקריים לכך.
מתנות לעובדים: להגיד תודה ולהתכוון לזה / אביב יועצים
כאשר נותנים מתנות לעובדים הגישה צריכה להיות שונה לחלוטין. הנתינה מבטאת הכרת תודה וכאשר אומרים תודה צריך להתכוון לזה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים