מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חוק מיסוי מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה

/ LoadSEO SEO

חל עליכם חוקי המיסוי מקרקעין שבח ורכישה? אנחנו מאחוריכם!

חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה הוא חוק שרלוונטי להרבה מאוד אנשים. למעשה, משמעותו של חוק זה הוא, שגם בעת העברת נכס מקרקעין במתנה מצד א' לצד ב' חלים חובות מס רכישה ושבח על הצדדים. במילים פשוטות, קבלת דירה במתנה מקרוב משפחה או מחבר אינה מזכה אתכם מפטור בתשלום המיסים. כל אחד מהצדדים עדיין חייב לשלם למדינה את מס הרכישה או מס השבח, בהתאם לקריטריונים השונים. הרבה אנשים אינם מודעים לקיומו של חוק  זה, ולכן מוצאים את עצמם מופתעים כאשר הם מתבקשים לשלם את המס.

הקשר בין תמ"א 38 אל חוק מיסוי מקרקעין

בישראל נחקק החוק למיסוי המקרקעין שבח ורכישה כבר בשנת 1963, ומאז הוא עבר מספר שינויים. השינוי הבולט ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לחוק בנושא מיסוי מקרקעין שבח ורכישה קשור לתמ"א 38. על פי התיקון שהוטל על החוק בשנת 2008, במכירה שתגמולה נובע מזכויות הבנייה במסגרת תמ"א 38. תיקון זה למקור של חוק זה תקף גם לגבי מכירת זכות בנכס מקרקעין ברכוש על מבנה משותף. בתיקון זה מנסה המדינה למנוע מצב בו מגביל את האזרחים בביצוע תמ"א 38. צעד זה הופך גם את החוק למיסוי מקרקעין בנושא שבח ורכישה לרלוונטי, כמו גם חוקי מקרקעין אחרים.

האם ישנם פטורים?

למרות שעל פניו נראה, כי חוק מיסוי מקרקעין שבח ומכירה מחייב את תשלום המיסים, ישנם סעיפים המאפשרים מניעה. כמו בכל חוק, גם במקרה של החוק למיסוי מקרקעין בנושא שבח ורכישה חלים פטורים מסוגים מסוימים על אוכלוסיות ספציפיות, המוגדרות בחוק במקרה של עסקת מתנה. צריך לזכור, כי עבור רוב האזרחים מהווה החוק מכשול בפני מעבר דירה וקבלתה במתנה, בעיקר בגלל שיעורי המס הגבוהים אותם הם צריכים לשלם. אם כך, כיצד ניתן להכיר את הסעיפים הקטנים  ולוודא כי לא התבצע תשלום שאינו מחויב המציאות?

עורך דין מקרקעין שיסלול עבורכם את הדרך

הדרך הטובה ביותר לרכוש בקיאות בחוקי מקרקעין, ובמיוחד בכל הקשור אל שבח מכירה ורכישה, היא להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים. במשרד רות אלדן-אורנשטיין מחזיקים בשנים של ניסיון בתחום מס שבח, וידאגו כי תטופלו בידי עורך דין מקרקעין מקצועי ואמין. במשרד רות אלדן-אורנשטיין מודעים לבירוקרטיה הקשורה לתחום חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה וחוקים אחרים, ולכן יעשו הכל על מנת לסלול לכם את הדרך למינימום הוצאות מס שבח ורכישה.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
מיסים - מיסוי מקרקעין
תאריך: 21/6/2011
תגיות:   חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה    מיסוי מקרקעין    שבח ורכישה    עורך דין מקרקעין    חוק מיסוי מקרקעין   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מיסים - מיסוי מקרקעין

תקנות מיסוי מקרקעין / LoadSEO SEO
תקנות מיסוי מקרקעין מס שבח הפכו את חוק מיסוי מקרקעין לנחלת שירותי עורך דין מקרקעין מקצועי. הכיצד נבין את התקנות? בעזרת עורכת הדין רות אלדן-אורנשטיין...
חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה / LoadSEO SEO
חל עליכם חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה, עורך דין מקרקעין רות אלדן מאחוריכם. קבלת דירה במתנה מקרוב משפחה, או מחבר אינה מזכה אתכם מפטור בתשלום המיסים, ל...
הסכם למכירת דירה / ירון כהן
הסכם למכירת דירה הוא החוזה המסכם והחותם עסקת מכירה המבוצעת בין הקונה ובין הקבלן או בעל דירה שהוא האדם המוכר את הנכס. בעת החתימה על הסכם למכירת דירה, מצהירים הצדדים
שמאי מקרקעין נגדי להיטל השבחה בגין הקלות / בועז וכולדר
שמאי מקרקעין נגדי להיטל השבחה בגין הקלות לאחרונה, נוטים האדריכלים להציע לבעלי הזכויות שיפורים תכנונים, שלדעתם מוסיפים לייחודו של בית המגורים כגון:
זכאים למס רכישה? / מירי כהן
מתיישבים שבנו את ביתם בהרחבות קיבוצים ומושבים זכאים להחזר בגין מס רכישה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים