מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תזונת תינוקות בגיל שנה

תזונת תינוקות בגיל שנה

/ LoadSEO SEO

תזונת תינוקות בגיל שנה

התינוק הקטן שלכם, שנדמה כי זה עתה נולד, הגיע לגיל שנה. הוא כבר שוקל כמעט פי שלושה ממשקלו בעת הלידה ופתאום נראה כי הקטן, שעד עתה אכל כמעט כל דבר, הופך לבררן יותר ויותר בכל הקשור למזונות, המוגשים לו. תזונה לתינוקות בגיל שנה שונה מתזונתם מרגע לידתם ועד הגעתם לגיל זה. בשנה הראשונה לחייהם גדלים התינוקות בקצב מהיר במיוחד ומערכות שונות בגופם גדלות ומתפתחות. הקצב מאט מעט בגיל שנה ושינויים באופן גדילתם מביאים עימם שינויים בדפוסי האכילה שלהם. בנוסף, הילד התפתח מוטורית מנסה להחזיק כפית ומזלג, רוצה להיות חלק מהארוחה המשפחתית, ולסיום גם לו יש העדפות טעם.
מטרתה המרכזית של
תזונת תינוקות בגיל שנה היא להתאים עצמה לשינויים אלה. תזונה לתינוקות בגיל שנה מתייחסת בעיקרה לשמירה על רמה תקינה של סוכר בדם, לצורך התפתחותו התקינה של הפעוט, דבר המושג בזכותן של ארוחות קטנות ותכופות יותר.
מתן כל הרכיבים החיוניים להמשך התפתחות וגדילה. ולא פחות חשוב, קבלת התינוק שהופך לילד לארוחות המשפחתיות סביב השולחן.

תזונת תינוקות בגיל שנה – פיתוח עצמאות ומיומנויות חדשות

תזונת תינוקות בגיל שנה, בדומה לתזונת תינוקות עד גיל שנה, מתאימה עצמה לאופן התפתחותו של התינוק ויכולותיו החדשות, אותן סיגל לעצמו. לקראת גיל שנה משתכללת אחיזתו של הפעוט, עובדה המאפשרת לו ליהנות מתזונה עשירה יותר, אותה יכול להחזיק בידיו (על כן, נקראים "מזון אצבעות"). כדי לעזור בהתפתחותה של מיומנות חשובה זו, יש לעודד את הפעוט על ידי אספקת מזון מסוג זה. דיאטה לילדים בגיל זה כוללת פעמים רבות פרוסות ירקות ופירות, פסטות מצורות שונות, מתכונים לילדים המתייחסים למטבלים כמו ממרח אבוקדו או חומוס וטחינה למשל. תזונה לתינוקות בגיל שנה שמה דגש רב על מזונות, אותם יכול הפעוט לאכול באופן עצמאי, אך בו זמנית ליהנות מערכים תזונתיים, החשובים להתפתחותו. תזונה לתינוקות בגיל שנה לוקחת בחשבון כי הרגלי האכילה של פעוט בגיל זה אינם קבועים, בדרך כלל, ולכן מאפשרת התאמתה באופן מלא לרצונותיו, אך זאת תוך הקפדה על מזון מאוזן במשך כל השבוע. יתכנו ימים בהם יצרוך כמות קטנה של קלוריות, לעומת ימים אחרים בהם יצרוך יותר.
בגיל זה רוב התינוקות עדין מתוגברים על ידי תמ"ל, שאם יציבות האכילה יש להפחית את נתינתו.

תזונת תינוקות בגיל שנה – מטרותיה

תזונת תינוקות בגיל שנה נתקלת בקשיים, לעיתים, המגיעים יחד עם התפתחותו של הפעוט. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויותיו, כפי שאלו באות לידי ביטוי בגיל זה, אך זאת תוך הקפדה על מזונות בעלי ערכים תזונתיים. כדאי להתאים לפעוט ארוחות, הכוללות כמויות קטנות ולא להעמיס על הצלחת מזונות שונים, העשויים לבלבלו. חשוב לגוון ככל הניתן, כדי לאפשר לו עניין ורצון לטעום ולנסות. וחשוב לציין, שיש לאפשר לתינוק את התנסותו האישית באכילה עם ידיים, כפית ומזלג, גם עם חצי מהארוחה הנה על הריצפה.
כדאי לקחת בחשבון כי דרושה, לעיתים, סבלנות רבה ובו זמנית יכולת התמדה.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות ילדים
תאריך: 21/6/2011
תגיות:   תזונת תינוקות    תזונת תינוקות בגיל שנה    תזונה לתינוק    תזונת לתינוקות    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות ילדים

עידוד פעילות גופנית בקרב ילדים / ofer rashkes
המאמר מפרט חשיבות ודרכים לעידוד פעילות גופנית בקרב ילדים
ילדים זקוקים לפעילות גופנית / ofer rashkes
המאמר מפרט מדוע ילדים זקוקים לפעילות גופנית
חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים / ofer rashkes
המאמר מציג את חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים
תזונת תינוקות – משרד הבריאות / LoadSEO SEO
במאמר נלמד כדאי ומה לא בכל הנוגע לנושא תזונת תינוקות. משרד הבריאות הוציא המלצות ברורות בנושא וניתן לעשות בהן שימוש טוב ויעיל למען הילדים הקטנים שלנו.
תזונת תינוקות בגיל שנה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בגיל שנה צריכה להיות מותאמת לצורת התפתחות התינוק ויכולותיו של התינוק. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויות חיוניות ועתידיות לתינוק.
תזונת תינוקות בשנה הראשונה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בשנה הראשונה נושפעת בעיקר מריגישותו של התינוק ועמידות מערכת העיכול שלו למזונות מסויימים. תזונת תינוקות בשנה הראשונה
MAYASURF קייטנת גלישת גלים לילדים כפעילות גופנית / מאיה דאובר
קייטנת גלישת גלים של MAYASURF הנה אופציה מצוינת לפעילות גופנית לילדיכם בקיץ אשר יכולה להפוך לתחביב ספורטיבי לכל החיים זהו ספורט שעובד על כול שרירי הגוף וסיבולת לב ריאה ומומלץ להתחילו בגיל צעיר
פעילות גופנית שומרת על בריאות ילדינו / ofer rashkes
היות בריאים ומאושרים יותר. מאמר זה ימנה מספר יתרונות (גם כאלו שרובנו לא מכירים...) שמקנה הפעילות הגופנית בכלל, ולילדינו בפרט, וכך יסביר מדוע זה הכרחי שנעודד אותם להיות כמה שיותר פעילים מבחינה גופנית.
השמנת ילדים, סיבות ודרכי ההתמודדות עימה / ofer rashkes
מחשבה, דאגה, והתערבות. השמנה ילדים עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות, ואף שהטיפול בה איננו פשוט, ישנה חשיבות מכרעת לעשות זאת בגיל צעיר ככל האפשר. מאמר זה יעסוק בגורמים להשמנת ילדים ובדרכי הטיפול בה.
מדוע חשוב לעודד ילדים לשחק בחוץ? / ofer rashkes
ותו של הילד. ילדים לומדים לשחק ביחד וכך מצליחים לפתח מיומנויות שונות. בעידן הטכנולוגי של היום חשוב יותר מתמיד לעודד את הילדים לשחק בחוץ, לא רק למען ההתפתחות חברתית או הפיזית שלהם, אלא גם עבור בריאותם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים