מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

איך סורקים מסמכים

סריקת מסמכים - איך סורקים מסמכים בפורמט רחב

/ יוחאי ר

סריקת מסמכים - איך סורקים מסמכים בפורמט רחב

אם הזדמן לכם להגיע ללשכת שירות או למכון העתקות כדי להזמין שרטוטים אדריכליים, מפות או פוסטרים. לבטח ראיתם את המכשור הגדול המתאים לצילום והדפסת מסמכים בפורמט רחב.

מכשור זה מאפשר לכם למסור קובץ, להגדיר את הדרישות שלכם, ולקבל אותו מודפס בגודל האמתי שלו. השימוש בציוד הדפסה בפורמט רחב הוא נפוץ ויש לו שימושים רבים.  אם יצרתם את הקובץ אצלכם במחשב או קיבלתם את קובץ המקור, אתם יכולים לתייק אותו, לשלוח אותו, לערוך אותו ועוד. נכון שהציוד הזה יקר מאוד, אבל הוא נותן פתרון לסיגמנט רחב של צרכנים הזקוקים להדפסה בפורמט רחב.

כעת דמיינו מצב הפוך – יש לכם שרטוט כלשהו ואתם רוצים לסרוק אותו ולהמיר אותו לקובץ. בין אם אתם רוצים לשלוח אותו, לתייק אותו או לעשות בו מספר שינויים.

איך עושים זאת?
יש צורך בסורק רחב שמסוגל לקלוט את מסמך המקור (שרטוט / פוסטר / תצלום אוויר וכדומה), לסרוק אותו כפי שעושים זאת בסורקים רגילים, ולייצר קובץ דיגיטלי של המסמך הסרוק.

קיימים סורקים רחבים המסוגלים לסרוק מסמכים גם ברוחב של שני מטרים ואף יותר. הם פועלים בטכנולוגיה שונה במקצת מטכנולוגיית הסריקה של סורקים שולחנים קטנים והחיסרון שלהם הוא בשטח הגדול שהם תופסים במשרד או בלשכה.

מה אפשר לסרוק בסורקים רחבים?
חשבו על כל השימושים של סורק קטן ותרגמו זאת למסמכים גדולי ממד. אם סורק קטן מסוגל לסרוק תמונות באיכות גבוהה, סורק רחב מסוגל לסרוק פוסטרים.

אם סורק קטן סורק מסמכים בגודל A4, סורק רחב סורק שרטוטים בגודל A0. אדריכלים רבים סורקים שרטוטים היסטוריים ותכניות מתאר צבעוניות שאין להם קובץ מקור. כדי שלא לבזבז שטח אחסון לכל שרטוט שהם צריכים לשמור הם יוצרים קובץ מסריקת השרטוט ומאכסנים אותו במערכת המחשוב (לא לשכוח גיבוי).

זכור לי שארכיון חשוב ביקש לרכוש סורק רחב כדי לבצע סריקת ארכיון עיתונים מצהיבים ומתפוררים. במקרה זה אפשר היה להסתפק בסורק בגודל A2 ולחסוך את העלות היקרה ברכישת סורק ברוחב A0. גוף מוסדי אחר רכש סורק לצורך סריקת מפות ותצלומי אוויר. ניירות עיתון (ובעיקר הכותרות של עיתוני סוף השבוע) לא ניתנים לסריקה בסורקים שולחניים רגילים. כדי לשמר עיתונים היסטוריים יש צורך בסריקה נאמנה למקור שתאפשר לנו בכל מועד להדפיס את קובץ המחשב ולאחזר את מראה העיתון שסרקנו.

לא חסרות סיבות לביצוע סריקת מפות, סריקת שרטוטים, סריקת פוסטרים וכדומה. הרצון לשמר את המדיה המקורית המתפוררת מחד, והצורך ביכולת ליצור שרידות לשנים רבות ממסמך המקור.

סורקים רחבים  מאפשרים לנו כיום לתת מענה לצרכים שבעבר רק יכולנו לדמיין. כמובן שהמחיר עולה ביחס ישר לגודל הסורק, אבל ארגונים מסויימים ולשכות שרות חייבות להציע ללקוחות שלהם את היכולת לבצע סריקה בפורמט רחב. עלות התחזוקה של הסורקים הרחבים יקרה אף היא וזו הסיבה שכשרוצים לבצע סריקה בסורק רחב צריך לקחת בחשבון שהמחיר לא יהיה זול.

הסכנות האורבות למסמכים, לתמונות, לשרטוטים וכדומה הן רבות. בין אם מדובר ברעידת אדמה חזקה, מלחמות קשות, שיטפונות, שרפות, אובדן, גניבות, חבלות, ריקבון, עובש, התפוררות, הצהבה, קמטים וקרעים ובעצם מה לא. כל אחת מהסיבות הללו מחייבת כל ארגון או עסק לשמור את המסמכים שלו ולא להסתמך על המזל הטוב.

הכותב הוא מנהל האתרים:

דוקיומנטס (Documents) – ניהול מסמכים, סריקת מסמכים, שירותי סריקה, ארכיון דיגיטלי.  http://www.documents.co.il

פרינטרס (Printers) - הצעתמחיר בקליק למדפסות, מכונות צילום, מתכלים, תוכנות הדפסה, שירות ותחזוקה.   http://www.printers.org.il

מסמכים (Mismachim) - סריקת מסמכים, משרד ללא נייר, סריקת ארכיון מסמכים.  http://www.mismachim.co.il

יוחאי ר
יזום והפעלת אתרי אינטרנט
סריקת וגריסת מסמכים
סקאנבוק - סריקת וגריסת מסמכים
סקאנבוק מספקת שירותי סריקת מסמכים, קלסרים וספרים. גריסת מסמכים לפתיתים בתקן בטחוני, זיהוי טקסט (OCR), המרת קבצי PDF לוורד ואקסל.
-
כפר סבא
0545880060
קישור לאתר
מחשבים וטכנולוגיה - מיחשוב ארגוני
תאריך: 16/6/2011
תגיות:   אלבומים    ארכיון    מסמכים    אלבום דיגיטלי    סורק    סריקת    סריקה    ניהול ידע    ארכיב    תוכנת סריקה    תוכנות סריקה    תוכנה לסריקת מסמכים    סריקת מסמכים    סריקת מסמך    סורקים    תוכנה לסריקת תמונות    סריקת תמונות    ניהול מסמכים    גניזה    תוכנות ניהול מסמכים    תוכנות לניהול מסמכים    תוכנה לניהול מסמכים    ocr עברית    מערכת לניהול מסמכים    שירותי סריקה    סורקים מקצועיים        סורק נגטיבים    סורק מקצועי    בנק מבחנים    שירותי ארכיב    סריקת שקופיות    סורק תמונות    זיהוי טקסט    תוכנת סריקת מסמכים    תוכנת OCR    סקנר    ניהול ידע בארגון    ocr בעברית    סורקי מסמכים    סורק מסמכים    תוכנת ארכיון    תוכות זיהוי טקסט    ניהול מסמכים תוכנה    משרד ללא נייר    מערכת ניהול מסמכים    מערכת ניהול ידע    תיוק מסמכים    שירותי סריקת מסמכים    שירותי ארכיון    ארכיון מסמכים    ארכיון אלקטרוני    תוכנת זיהוי טקסט    תוכנות זיהוי טקסט    סריקת תמונות ישנות    סריקת ספרים    סורק מהיר    ניהול מסמכים חינם    מיקרופילם    גניזת מסמכים    תוכנת ocr בעברית    שרותי סריקה    שירותי גניזה    סורקי ארכיון    תוכנת ניהול מסמכים חינם    תוכנה לניהול מסמכים חינם    סריקה באתר הלקוח    זיהוי תווים אופטי    ארכיון ממוחשב    אחסון מסמכים    סריקת מסמכים ל pdf    ניהול ארכיון    הקלדת מסמכים    סריקת מסמכים תל אביב    ניהול מסמכים סרוקים    שרותי ארכיון    שרותי ארכיב    שירותי ארכיב וגניזה    פתרונות ניהול מסמכים    סריקת מסמכים ירושלים    סורק דו צדדי    ניהול משרד ללא נייר    ניהול מסמכים וידע    ניהול ארכיב סריקה    מערכות לניהול     משרד ללא נייר    ארכיב דיגיטלי    ניהול מסמכים חניבעל מערכות    פתרונות סריקת מסמכים    משרד ללא נייר    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מחשבים וטכנולוגיה - מיחשוב ארגוני

סריקת מסמכים - לעסקים קטנים ולארגונים גדולים / יוחאי ר
סריקת מסמכים לארכיון דיגיטלי הפכה בשנים האחרונות מפעולה השמורה לעסקים בודדים לתופעה גורפת המבוצעת בעסקים וארגונים רבים. כל עסק, קטן כגדול מכירים בחשיבות של חיסכון בזמן ובמקום להצלחת העסק.
סריקת מסמכים - באיזה ציוד כדאי להשתמש ? / יוחאי ר
כדי לסרוק מסמכים אתה לא צריך יותר מאשר סורק שולחני פשוט ובסיסי. כמובן שאיכות הסריקה וקצב הסריקה יהיו בהתאם לאיכות הסורק בו תשתמש, אבל באופן עקרוני כל אחד יכול לסרוק מסמכים.
סריקת מסמכים - איך בוחרים סורק מסמכים טוב / יוחאי ר
המשרד שלך מלא במסמכים. הררי מסמכים בכל פינה. קלסרים מוצבים בכל מדף פנוי ונראה שהגעת למיצוי הקיבולת של המשרד שלך לצורך אחסון המסמכים.
סריקת מסמכים - איך סורקים מסמכים בפורמט רחב / יוחאי ר
אם הזדמן לכם להגיע ללשכת שירות או למכון העתקות כדי להזמין שרטוטים אדריכליים, מפות או פוסטרים. לבטח ראיתם את המכשור הגדול המתאים לצילום והדפסת מסמכים בפורמט רחב.
סריקת מסמכים - למה חשוב לבקש הצעת מחיר? / יוחאי ר
הגישה העולמית להקטין את כמות הנייר המתבזבז בהליכים מסוימים הולכת וצוברת תאוצה גם בארץ. במקום להדפיס או לצלם מסמכים מכל סוג, סורקים את המסמכים ושומרים במחשב.
סריקת מסמכים – מי שלא סורק מסמכים, טועה! / יוחאי ר
סורק המסמכים הראשון הומצא בארה"ב בשנת 1957 ומאז ועד היום שופרה טכנולוגיית הסריקה בקצב מדהים.
סריקת מסמכים - סריקת מפות – סריקת שרטוטים, איך עושים זאת? / יוחאי ר
מה אתה עושה כשאתה צריך ליצור לך עותק של מפות ושרטוטים? מה אתה עושה לאחר שסיימת להשתמש במפות ושרטוטים שקיבלת בגודל A0, ואין לך את קבצי המקור שלהם, רק את הנייר עצמו?
ניהול מסמכים – איך עושים זאת בקלות ובמהירות? / יוחאי ר
בהנחה שהפנמת כבר את הצורך במעבר ניהול הידע של הארגון שלך לארכיון דיגיטלי והחלטת שאתה צריך פתרון לניהול מסמכים, אתה צריך לחשוב על אפיון המערכת הרצויה בהתחשב במספר פרמטרים כגון: שיתוף מסמכים...
ארכיון דיגיטלי – הדרך החכמה לניהול המסמכים שלכם / יוחאי ר
סריקת מסמכים והסבת מנגנון הנייר למערכת ארכיון דיגיטלי נמצאת בתאוצה בשנים האחרונות ומשרדים רבים מצטרפים מידי יום לארגוני הענק שכבר ביצעו הסבה מלאה למערכות לניהול משרד ללא נייר.
סריקת מסמכים – איך בוחרים שירותי סריקה באתר הלקוח? / יוחאי ר
כשאתם מחפשים שירותי סריקת מסמכים ליצירת ארכיב דיגיטלי (ארכיון מסמכים ממוחשב / ארכיון אלקטרוני), מומלץ להיצמד למתכונת הבאה:
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים