מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סורק מסמכים

סריקת מסמכים - איך בוחרים סורק מסמכים טוב

/ יוחאי ר

סריקת מסמכים - איך בוחרים סורק מסמכים טוב?

 

 

המשרד שלך מלא במסמכים. הררי מסמכים בכל פינה. קלסרים מוצבים בכל מדף פנוי ונראה שהגעת למיצוי הקיבולת של המשרד שלך לצורך אחסון המסמכים.

מחוסר ברירה הגעת להחלטה שהגיע הזמן לבצע סריקת מסמכים. את היתרונות הרבים הגלומים בסריקת מסמכים מנינו במאמרים קודמים וכעת עליך להחליט האם להיעזר בשירותי סריקה של חברה חיצונית או שמא החלטת לסרוק את המסמכים באמצעות כוח האדם הקיים במשרד.

 

בהנחה שהחלטת לסרוק את המסמכים במשרד ולא להיעזר בשירותי סריקה חיצוניים עליך לבחור סורק מסמכים מתאים למשימת הסריקה. בשוק קיימים סורקים רבים ולא פשוט לבחור את סורק המסמכים המתאים מבין המבחר הגדול כדי לקדם את המשרד לחזון הירוק של "משרד ללא נייר".

 

כיוון שסורק המסמכים הרצוי לך מיועד למשימת סריקה פנימית ולא לצרכים עסקיים אין צורך בסורק מסמכים מקצועי או תעשייתי. אתה יכול להסתפק בסורק ארכיון בסיסי שיענה על אפיון הסריקה שעליך לעשות לפני תחילת יישום הפרויקט.

 

ראשית חשוב לדעת מה כמות המסמכים שאתה מתכנן לסרוק.

אם החלטת לסרוק 100 מסמכים אין טעם לרכוש סורק מקצועי עם מזין מסמכים אוטומטי ויכולות סריקה דו צדדיות. במקרה זה אתה יכול להסתפק בסורק עם משטח סריקה (שיאפשר לך לסרוק גם תמונות). סורק עם משטח סריקה מאפשר לך לסרוק בכל פעם מסמך אחד. אתה מרים את המכסה, מכניס מסמך הפוך ולוחץ על הכפתור. הקובץ שנוצר נשמר לתיקיה שמוגדרת בתוכנת הסריקה הנלווית לסורק.

 

למטרת סריקת מסמכים, יש לך כמות של מאות רבות או אלפי ואפילו עשרות אלפי מסמכים, עליך לרכוש סורק מסמכים עם מזין נייר אוטומטי. אם המסמכים שלך מודפסים משני צידי הדף אתה צריך סורק דופלקס שיסרוק בכל פעם דף אחד אבל ייתן לך שני קבצים: אחד של החלק הקדמי והשני של החלק האחורי. סריקה מסוג זה חוסכת זמן רב. כדי שלא תצטרך לקחת את חבילת המסמכים, להפוך אותה ולסרוק שוב, אתה עושה את כל התהליך בלחיצת כפתור אחת.

 

נקודה נוספת היא איכות הסריקה הרצויה לך. אם המסמכים שלך ברורים וקריאים ואתה לא מתכנן להעביר אותם תהליך זיהוי טקסט (OCR) אתה יכול להסתפק באיכות סריקה של 100DPI. בימינו כבר לא מוכרים סורקים כאלה וכמעט כל הסורקים מוצעים עם איכויות סריקה ברזולוציה של 600DPI (מייצרת תמונה איכותית, ברורה וקובץ בנפח גדול. מתאימה לסריקה איכותית של מסמכים וסריקה של תמונות).

 

יש סורקים שמצוידים בתוכנת עזר המאפשרת ניקוי רעשים של מסמכי המקור, ניקוי צבעים ומרקרים, העלמת קמטים ושאר בעיות. אם תוכל לרכוש סורק עם תוכנה מתקנת במחיר טוב, אל תהסס. יחד עם זאת, כיוון שאתה לא מתיימר להקים לשכת סריקה או להתחיל לתת שירותי סריקה, חשוב שתרכוש סורק ידידותי למשתמש, סורק שקל לתפעול ולא מצריך כישורים של מדען טילים.

כיום כל סורק מציע חבילת תוכנות שמאפשרות למשתמש ליצור קבצי PDF, ליצור אינדקס בהתאם להגדרות שתבחר, להגדיר שמות עוקבים לקבצים וכדומה.

 

 

פרמטר נוסף חשוב הוא קצב הסריקה הרצוי לך. אם אתה לא ממהר לשום מקום ויכול להסתפק בקצב של 10-20 עמודים לדקה, החור שיהיה לך בכיס מקניית הסורק לא יהיה נורא. אם אתה רוצה סריקה מהירה, תתכונן להוצאה גדולה יותר. סריקת מסמכים מהירה תקטין את משך הפרויקט ותאפשר לך לפנות כוח אדם למשימות אחרות.

כדי ליצור ארכיון דיגיטלי אתה תצטרך לשלב את הקבצים הסרוקים (כל קובץ צריך שם שיאפיין את תוכנו) בתוכנת ניהול מסמכים.

 

סורק מסמכים מהיר שסורק משני צידי הדף באיכות גבוהה ומצויד במזין נייר אוטומטי יעלה מן הסתם הרבה יותר מסורק שולחני רגיל שנמכר בכל קרן רחוב.

 

לאחר שתענה על כל השאלות ותגדיר היטב את פרויקט הסריקה שלך יהיה לך קל יותר למצוא סורק מתאים.

 

הכותב הוא מנהל האתרים:

דוקיומנטס (Documents) – ניהול מסמכים, סריקת מסמכים, שירותי סריקה, ארכיון דיגיטלי.  http://www.documents.co.il

פרינטרס (Printers) - הצעתמחיר בקליק למדפסות, מכונות צילום, מתכלים, תוכנות הדפסה, שירות ותחזוקה.   http://www.printers.org.il

מסמכים (Mismachim) - סריקת מסמכים, משרד ללא נייר, סריקת ארכיון מסמכים.  http://www.mismachim.co.il

יוחאי ר
יזום והפעלת אתרי אינטרנט
סריקת וגריסת מסמכים
סקאנבוק - סריקת וגריסת מסמכים
סקאנבוק מספקת שירותי סריקת מסמכים, קלסרים וספרים. גריסת מסמכים לפתיתים בתקן בטחוני, זיהוי טקסט (OCR), המרת קבצי PDF לוורד ואקסל.
-
כפר סבא
0545880060
קישור לאתר
מחשבים וטכנולוגיה - מיחשוב ארגוני
תאריך: 16/6/2011
תגיות:   אלבומים    ארכיון    מסמכים    אלבום דיגיטלי    סורק    סריקת    סריקה    ניהול ידע    ארכיב    תוכנת סריקה    תוכנות סריקה    תוכנה לסריקת מסמכים    סריקת מסמכים    סריקת מסמך    סורקים    תוכנה לסריקת תמונות    סריקת תמונות    ניהול מסמכים    גניזה    תוכנות ניהול מסמכים    תוכנות לניהול מסמכים    תוכנה לניהול מסמכים    ocr עברית    מערכת לניהול מסמכים    שירותי סריקה    סורקים מקצועיים        סורק נגטיבים    סורק מקצועי    בנק מבחנים    שירותי ארכיב    סריקת שקופיות    סורק תמונות    זיהוי טקסט    תוכנת סריקת מסמכים    תוכנת OCR    סקנר    ניהול ידע בארגון    ocr בעברית    סורקי מסמכים    סורק מסמכים    תוכנת ארכיון    תוכות זיהוי טקסט    ניהול מסמכים תוכנה    משרד ללא נייר    מערכת ניהול מסמכים    מערכת ניהול ידע    תיוק מסמכים    שירותי סריקת מסמכים    שירותי ארכיון    ארכיון מסמכים    ארכיון אלקטרוני    תוכנת זיהוי טקסט    תוכנות זיהוי טקסט    סריקת תמונות ישנות    סריקת ספרים    סורק מהיר    ניהול מסמכים חינם    מיקרופילם    גניזת מסמכים    תוכנת ocr בעברית    שרותי סריקה    שירותי גניזה    סורקי ארכיון    תוכנת ניהול מסמכים חינם    תוכנה לניהול מסמכים חינם    סריקה באתר הלקוח    זיהוי תווים אופטי    ארכיון ממוחשב    אחסון מסמכים    סריקת מסמכים ל pdf    ניהול ארכיון    הקלדת מסמכים    סריקת מסמכים תל אביב    ניהול מסמכים סרוקים    שרותי ארכיון    שרותי ארכיב    שירותי ארכיב וגניזה    פתרונות ניהול מסמכים    סריקת מסמכים ירושלים    סורק דו צדדי    ניהול משרד ללא נייר    ניהול מסמכים וידע    ניהול ארכיב סריקה    מערכות לניהול     משרד ללא נייר    ארכיב דיגיטלי    ניהול מסמכים חניבעל מערכות    פתרונות סריקת מסמכים    משרד ללא נייר    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מחשבים וטכנולוגיה - מיחשוב ארגוני

סריקת מסמכים - לעסקים קטנים ולארגונים גדולים / יוחאי ר
סריקת מסמכים לארכיון דיגיטלי הפכה בשנים האחרונות מפעולה השמורה לעסקים בודדים לתופעה גורפת המבוצעת בעסקים וארגונים רבים. כל עסק, קטן כגדול מכירים בחשיבות של חיסכון בזמן ובמקום להצלחת העסק.
סריקת מסמכים - באיזה ציוד כדאי להשתמש ? / יוחאי ר
כדי לסרוק מסמכים אתה לא צריך יותר מאשר סורק שולחני פשוט ובסיסי. כמובן שאיכות הסריקה וקצב הסריקה יהיו בהתאם לאיכות הסורק בו תשתמש, אבל באופן עקרוני כל אחד יכול לסרוק מסמכים.
סריקת מסמכים - איך בוחרים סורק מסמכים טוב / יוחאי ר
המשרד שלך מלא במסמכים. הררי מסמכים בכל פינה. קלסרים מוצבים בכל מדף פנוי ונראה שהגעת למיצוי הקיבולת של המשרד שלך לצורך אחסון המסמכים.
סריקת מסמכים - איך סורקים מסמכים בפורמט רחב / יוחאי ר
אם הזדמן לכם להגיע ללשכת שירות או למכון העתקות כדי להזמין שרטוטים אדריכליים, מפות או פוסטרים. לבטח ראיתם את המכשור הגדול המתאים לצילום והדפסת מסמכים בפורמט רחב.
סריקת מסמכים - למה חשוב לבקש הצעת מחיר? / יוחאי ר
הגישה העולמית להקטין את כמות הנייר המתבזבז בהליכים מסוימים הולכת וצוברת תאוצה גם בארץ. במקום להדפיס או לצלם מסמכים מכל סוג, סורקים את המסמכים ושומרים במחשב.
סריקת מסמכים – מי שלא סורק מסמכים, טועה! / יוחאי ר
סורק המסמכים הראשון הומצא בארה"ב בשנת 1957 ומאז ועד היום שופרה טכנולוגיית הסריקה בקצב מדהים.
סריקת מסמכים - סריקת מפות – סריקת שרטוטים, איך עושים זאת? / יוחאי ר
מה אתה עושה כשאתה צריך ליצור לך עותק של מפות ושרטוטים? מה אתה עושה לאחר שסיימת להשתמש במפות ושרטוטים שקיבלת בגודל A0, ואין לך את קבצי המקור שלהם, רק את הנייר עצמו?
ניהול מסמכים – איך עושים זאת בקלות ובמהירות? / יוחאי ר
בהנחה שהפנמת כבר את הצורך במעבר ניהול הידע של הארגון שלך לארכיון דיגיטלי והחלטת שאתה צריך פתרון לניהול מסמכים, אתה צריך לחשוב על אפיון המערכת הרצויה בהתחשב במספר פרמטרים כגון: שיתוף מסמכים...
ארכיון דיגיטלי – הדרך החכמה לניהול המסמכים שלכם / יוחאי ר
סריקת מסמכים והסבת מנגנון הנייר למערכת ארכיון דיגיטלי נמצאת בתאוצה בשנים האחרונות ומשרדים רבים מצטרפים מידי יום לארגוני הענק שכבר ביצעו הסבה מלאה למערכות לניהול משרד ללא נייר.
סריקת מסמכים – איך בוחרים שירותי סריקה באתר הלקוח? / יוחאי ר
כשאתם מחפשים שירותי סריקת מסמכים ליצירת ארכיב דיגיטלי (ארכיון מסמכים ממוחשב / ארכיון אלקטרוני), מומלץ להיצמד למתכונת הבאה:
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים