מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סדנאות בבצק סוכר

סדנאות בבצק סוכר

/ לילך כהן

סדנאות בבצק סוכר

 

מי שראה כיצד נהנים אלו המשתתפים במגוון של סדנאות בבצק סוכר מבין עד כמה ניתן להשתגע בצורה חיובית עם גוש בצק מרתק בין כפות הידיים.

 

 מעט מפתיע לראות עד לאלו רמות של יצירה ניתן להגיע כשלשים ומעצבים את הבצק המתוק הזה, ולעתים אנו משתאים ממש מהיצירות המיוחדות שנוצרות ממנו על ידי משתתפים מוכשרים.

 

 אך גם אם לא מדובר ביצירת אומנות הרי שמה שחשובה היא ההנאה שמפיק כל משתתף.

 

מאחר ואנו חיים בתקופה שבה קיימות אינספור פעילויות וסדנאות הרי שאנו מרגישים כי אנו צריכים לבדוק מעט לעומק את ייחודה ואיכותה של סדנא המעניינת אותנו.

 

 אלו הבודקים בצורה רצינית את הנושא המרתק של סדנאות בבצק סוכר רואים כי ניתן להשתתף בסדנאות ברמות שונות, בכדי להתאים את רמת הפעילות לרמת הידע. אין ספק כי זה הרבה יותר מהנה ומספק להצטרף לסדנא המתאימה ליכולות שלנו.

 

הדבר חשוב מאוד לגבי כל גיל, ולא רק לגבי ילדים, מאחר והשתתפות בסדנא שבה המשתתף לא מצליח ליהנות ולא מצליח לעקוב אחרי הסברים מסוימים, בעקבות העובדה שהיא אינה מתאימה לרמתו, תהיה חוויה לא ממש מוצלחת.

 

לכן מי שמעביר בצורה מקצועית סדנאות בבצק סוכר יקפיד לנתב את המשתתפים השונים אל קבוצות המתאימות ליכולות שלהם, כך שחלק ימצאו את עצמם בקבוצת המתחילים ואילו אחרים, בעלי ניסיון, ימצאו את עצמם עם משתתפים מתקדמים יותר.

 

 

אור ארדלי בנו  -  Piece Of Cake

עוגות מעוצבות וסדנאות בבצק סוכר

[email protected]

לפרטים נוספים - 052-2808007

לילך כהן
כותבת מאמרים לקידום אתרים
אוכל ומתכונים - בישול ואפיה
תאריך: 16/6/2011
תגיות:   עוגות מעוצבות לאירועים     סדנא בבצק סוכר    סדנאות בבצק סוכר    הפעלות בבצק סוכר פעילויות בבצק סוכר   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אוכל ומתכונים - בישול ואפיה

פעילויות בבצק סוכר / לילך כהן
לא תמיד אנו מקבלים הזדמנות לראות עד כמה אנו מקוריים ויצירתיים, ולכן ברגע שמגיעה הזדמנות שכזו צריך לקחת אותה בשתי ידיים. אם כבר לוקחים משהו בשתי ידיים, מדוע לא לקחת בצק סוכר
סדנאות עוגות מעוצבות / לילך כהן
כמעט כל מי שמביט בעוגות מעוצבות מתרשם בצורה עמוקה מיכולתו ומכישרונו של מי שעיצב אותן. לא אחת אנו יכולים לשמוע גם חלק ממשתפי מסיבת יום הולדת או אירוע אחר אומרים "הלוואי ואני הייתי יכול לעשות עוגה כזאת"
סדנא בבצק סוכר / לילך כהן
לא מעט אנשים עורכים אירועים בסדרי גודל שונים בביתם או במקומות סולידיים אחרים, והם מחפשים דרך להעשיר את האירוע בצורה מקורית ומיוחדת.
הפעלות בבצק סוכר / לילך כהן
תקים לעבוד איתו ולנסות ליצור ממנו מגוון דמויות משעשעות ומיוחדות, הוא בצק סוכר. בלא מעט מקומות ואירועים אנו רואים כיצד מי שמעוניין לשדרג את החוויה של המשתתפים נעזר ברעיון המצוין של הפעלות בבצק סוכר.
סדנאות בבצק סוכר / לילך כהן
מי שראה כיצד נהנים אלו המשתתפים במגוון של סדנאות בבצק סוכר מבין עד כמה ניתן להשתגע בצורה חיובית עם גוש בצק מרתק בין כפות הידיים.
הפעלה בבצק סוכר / לילך כהן
יש חוויות שאי אפשר לשכוח אותן. אנו תמיד מחפשים דברים מעניינים לעשות או דברים כאלו שיתאימו לאירועים מסוימים, ולכן אנו בודקים אפשרויות שונות ומגוונות להפעלות מרתקות.
שף / אורי פנג
מידע על העולם הקולינארי ותחום הבישול
ספרי בישול ומתכונים: מאפיסיוס עד המתכון הסודי של אבא / רענן רוגל
מה שנחשב לספר הבישול הראשון שיצא אי פעם, אם כי התנ"ך רצוף במתכונים (ולכך נתייחס בפעם אחרת), הוא אוסף מתכוני בישול מרומא הקדומה, שהוכתר בשם אפיסיוס (Apicius) על שמו ולזכרו של מי שהיה חובב החיים הטובים
עוגת יום הולדת מדהימה במחיר מצחיק / נעמי ברנשטיין
איזה ילד/ילדה אינם חולמים על עוגת יום הולדת מרהיבה אך לא תמיד אנו אוצים להשקיע מאות שקלים בפרוייקט-תמונות אכילות לעוגה הינן תמונות שניתן לאכול אותן.הלהיט החדש להכנת עוגות מרהיבות ואפילו זולות הזוכות ל
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים