מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דפוס - שאלות ותשובות

דפוס: שאלות ותשובות

/ אביב יועצים

דפוס: שאלות ותשובות

 

ישנם פרטים מעניינים רבים לגבי נושא הדפוס, אשר לא כולם בקיאים בהם כאשר הם ניגשים להדפסת פרוייקט דפוס. הנה כמה שאלות ותשובות שיכולות לעזור בנושא.

מהו ההבדל בין דפוס אופסט לדפוס דיגיטלי?

דפוס אופסט הנה טכנולוגיית דפוס נפוצה ביותר אשר בה האות או הציור הטבול בדיו ונמצא בצלוחית מועבר (או באנגלית- "אופסט")- ראשית אל משטח גומי, ואחר כך אל הניר אשר עליו רוצים להדפיס. בהתבסס על העובדה שהנייר דוחה מים ושמן, הוא סופג את הדיו ממשטחי הגומי, בשעה שהאזורים במשטחים אלו, שבהם לא צריך דיו, הם רטובים או שמנוניים ולכן אינם נספגים בנייר.

דפוס דיגיטלי נמצא גם הוא כיום בשימוש נרחב. זהו דפוס אשר במהלכו מודפסים פריטים דיגיטליים על משטח פיזי, כמו נייר. בדפוס זה הדיו מודפס מהמחשב ישירות אל הניר, בלי לעבור דרך צלוחית ומשטח גומי אלא רק דרך גלגלות קטנות טבולות בדיו.

כיצד אפשר לדעת באיזה סוג של דפוס יש לבחור עבור כל פרוייקט?

אם יש לכם פרוייקט שמיועד לטווח קצר מאוד, כלומר מספר תמונות או פוסטרים ולא יותר, דפוס דיגיטלית הנה אפשרות חסכונית ויעילה יותר. משום שדפוס דיגיטלי אינו דורש משטחים וכדומה, העלות הסופית של ההכנה לדפוס היא זולה יותר כאשר הפרוייקט הוא קטן. בנוסף, דפוס דיגיטלי מאפשר הדפסת חומר שונה על כל ניר וניר, מה שדפוס קונבנציונלי אינו מאפשר.

עבור פרוייקטים גדולים יותר, דפוס אופסט מספק יתרונות רבים וברורים. הוא מאפשר איכות גבוהה מאוד של ההדפסה לאורך כל הפרוייקט, אפשרות הדפסה על מגוון נרחבים של משטחים ולא רק על ניר חלק (כמו למשל על עץ, בגדים, מתכת, עור, ניר מחוספס ועוד), והוא מעניק להדפסה איכות של ספר ולא של הדפסה ממוחשבת.

מהו הבדל בין צבעי CMYK לצבעי פאנטון?

CMYK או "צבעי פרוצס" (תהליך), הנו השם המקוצר למונח "תהליך דפוס של ארבעה צבעים". מונח זה ומונחים דומים לו מתייחסים הן לשיטה של הפקת דפוס במכונות דפוס והן לצבעים הספציפיים אשר בהם משתמשים בשיטה זו. שמות נוספים המתייחסים לתהליך דפוס זה הנם "ארבעה צבעים", "תהליך מלא" ו"צבע מלא". דפוס פרוצס מבוסס על ערבוב פיגמנטים מארבעת הצבעים הבאים, למען יצירת כל הצבעים האחרים: ציאן, מאג'נטה, צהוב ושחור. השימוש בדיו שחור מאפשר הדפסת פרטים קטנים ומדוייקים ומפחית את כמות הצבעים הראשיים שיש להשתמש בהם כדי להדפיס צבעים שחורים.

צבעי פאנטון הנם צבעים המיוצרים על ידי חברת פאנטון, על ידי ערבוב של פיגמנטי צבע שונים, ומותקנים במכונות הדפוס כצבע קבוע (בניגוד לשיטת הפרוצס אשר בה מותקנים במכונה רק ארבעה צבעי בסיס). מרבית הצבעים של מניפת הצבעים של פאנטון הם צבעים אשר לא ניתן להגיע אליהם על ידי שיטת הפרוצס. שימוש בצבעי פאנטון מאפשר קשת צבעים מגוונת יותר, וכמו כן יצירת צבעים מיוחדים כגון צבעים מטאליים וצבעים פלורסנטיים או זרחניים.

מה כדאי לדעת כאשר מבקשים הערכת עלות של פרוייקט דפוס?

יש לדעת בכמה צבעים יש לעשות שימוש במהלך הפרוייקט, ומהו השטח שכל צבע יתפוס (לדוגמה- האם רוצים להדפיס תמונה אשר מכסה את כל העמוד ועל גביה להוסיף טקסט, או שהתמונה היא קטנה ומופיעה רק בראש העמוד? בנוסף, יש להגדיר האם הפרוייקט עושה שימוש רק בדפוס או גם בתמונות, מה גודל הטקסט ומה סוג הניר שיש לעשות בו שימוש (חלק, מחוספס, ממוחזר וכדומה).

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - שיווק ופרסום
תאריך: 29/5/2011
תגיות:   דפוס    בית דפוס   


פרסומות

פולדרים ובזול
יש לך עסק? רוצה לשפר את התדמית שלו? שימוש בפולדרים יעשה את העבודה
פולדרים
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - שיווק ופרסום

שילוט במודיעין / לילך כהן
ם עסק חדש, אתם צריכים שילוט שיאמר לעוברים ושבים שהעסק שלכם נמצא במקום. זהו אמצעי הפרסום הזמין ביותר, אם הוא מבוצע נכון. אז איך בוחרים שילוט במודיעין מהם סוגי השלטים הקיימים? כל התשובות במאמר שלפניכם.
כרטיסי ביקור- לא רק לעסקים / מרטין בוקסדורף
נכון, כולנו מכירים את כרטיסי הביקור כעניין עסקי נטו, אך ידעתם שבמדינות אחרות כאשר פוגשים בחורה בבר, נותנים לה כרטיס ביקור?
דפוס חשוב: הזמנות לאירוע / אביב יועצים
בדרך כלל אנו באים במגע עם בית דפוס כחלק מההכנות של אירוע מרגש בחיינו: חתונה, ברית או בריתה, בת מצווה או בר מצווה. באירוע זה אנו רוצים לשלוח הזמנות אישיות ומיוחדות.
דפוס מול אינטרנט / אביב יועצים
עם התפתחות האינטרנט החלו להישמע חששות באשר לעתידם של מוצרי דפוס: הפרסום בדפוס, דפוס העיתונים והספרים, עתיד בית דפוס ועוד. במאמר זה ננסה לבחון האם החששות מוצדקות.
דפוס ומוצריו שכל עצמאי צריך / אביב יועצים
עכשיו אחרי שהקמת את העסק, נרשמת כחוק ושיווקת את עצמך, הלקוחות מתחילים לזרום וכדאי שתפנה לבית דפוס ותדפיס כמה מוצרי דפוס משרדיים.
דפוס: החשיבות של מוצרי דפוס לעסק שלך / אביב יועצים
עולם העסקים נאלץ בשנים האחרונות להתמודד עם המדיה הדיגיטאלית. אך מחוץ לרשת האינטרנטית עדיין ממשיכים העסקים להתבצע בצורה דומה מאד לשיטה הישנה ועדיין יש חשיבות לדברי דפוס הנושאים את שם העסק.
דפוס: הפצת פליירים בדפוס- האם זה עובד? / אביב יועצים
אנשים אולי מקטרים כשדוחפים לידיהם דברי דפוס, אבל האמת היא שאחוז מאד גבוה מהם בוחנים את הפלייר ואת דבר הדפוס, מתוודעים לשם העסק ובודקים האם הפלייר רלוונטי עבורם.
מוצרי קד"מ ככלי למיתוג ולהעצמת המותג בקרב הלקוחות / טקסס מוצרי פרסום ומתנות עם לוגו
מוצרי קידום מכירות ממותגים במותג ופרסום שלכם , הם כלי שיווקי רב עוצמה לחיזוק המותג שלכם ולהעצמת המיצוב העסקי בקרב לקוחתכם במאמר זה נסקור על היתרונות ועל הדרכים להפקת המוצר קד"מ הטוב ביותר
שינויים חריפים בתחומי הדפוס והאלומיניום- האינטרנט מוריד מחירים / מרטין בוקסדורף
הפרסום באינטרנט הוריד את רמות המחירים בכל התחומים הקיימים אצל בעלי מקצוע ובעלי עסקים בכלל. איך נתח הרווחים יורד בגלל האינטרנט
דפוס: מבט מבפנים / אביב יועצים
יש הרבה מעצבי דפוס שעובדים כפרילנסרים בנוסף לעבודתם כשכירים, והם חוו על בשרם מגוון של לקוחות. מעצבים בדרך כלל רואים את עצמם כאומנים, ולכן הם לא יסכימו לכל בקשה של לקוח.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים