מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אדריכל מדריך

אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה

/ אביב יועצים

אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה

לכל אדריכל יש גישה וסגנון שונים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם למצוא את האדריכל המתאים ביותר עבורכם. אל תמהרו, עבדו לאט וקחו את כל הזמן שאתם זקוקים לו בשביל לבחון אדריכלים פוטנציאליים.

 

1. שאלו חברים, שכנים, בני משפחה וחברים לעבודה על אדריכלים שעבדו עמם בעבר. בנוסף, התייעצו עם בעלי מקצוע מתחומים קרובים, כמו למשל עם בנאים, מהנדסים וכדומה. נסו למצוא שמות של אדריכלים שעיצבו פרוייקטים דומים לפרוייקט שאתם מתכננים. בנוסף, חפשו במנועי חיפוש באינטרנט. כך תוכלו למצוא אדריכל לפי סינון של מיקום ותחום התמחות.

 

2. צמצמו את הרשימה שהכנתם בסעיף הראשון לשישה- שבעה אדריכלים, וצרו עמם קשר לגבי הפרוייקט שלכם. בדקו האם הם פנויים לעבודה ומתעניינים בסוג הפרוייקט שאתם מתכננים. בקשו לקבוע פגישת הכירות, ובררו האם הפגישה הזו תהיה בחינם או בתשלום. הפגשו עם כל אותם אדריכלים, ובידקו היטב שהאדם אשר איתו אתם נפגשים הוא אכן האדם אשר יעבוד בסופו של דבר על הפרוייקט שלכם. השתדלו להיפגש עם אדריכלים במשרדם, כדי להתרשם גם מדרך ניהול העסק שלהם. תכננו את זמנכם כך, שתוכלו לשוחח עם כל אדריכל במשך שעה שלמה לפחות.

 

3. בפגישה עם כל אדריכל, בדקו מהי "פילוסופיית העיצוב" שלו- כלומר מהו הסגנון שלו, מה נותן לו השראה, מהו ה"אני מאמין" שלו וכו'. שאלו את האדריכל כמה זמן הפרוייקט ייקח, ומה תהיה העלות המשוערכת שלו. כאשר אתם מדברים על ענייני כספים, בדקו גם האם התשלום המדובר כולל את כל השירותים, או שיתווספו בעתיד תשלומים נוספים. בקשו מהאדריכלים המלצות מלקוחות קודמים שלהם, ובקרו בבתים שהם עיצבו (גם אם לא תוכלו להיכנס אל הבית, תרוויחו הרבה גם מלהביט עליו מבחוץ). כאשר אדריכלים מפנים אתכם אל לקוחות קודמים שלהם, שאלו את הלקוחות על בעיות שייתכן וצצו במהלך העבודה. בידקו את הרישיונות, התארים והתעודות של כל אדריכל אשר אתם בוחנים.

 

4. בהתאם לכל הנתונים שאספתם, תוכלו עכשיו לצמצמם את הרשימה עוד ועוד, עד שתישארו עם שניים-שלושה אדריכלים נבחרים לכל היותר. בשלב זה היפגשו עמם שוב או שוחחו עמם בטלפון, כדי לקבל הבהרות נוספות בנושאים שונים שמעניינים אתכם או מטרידים אתכם. לבסוף, תוכלו לבחור אדריכל אחד מתוך הרשימה, ולגשת למלאכה. זיכרו, אתם כנראה הולכים לעבוד צמוד עם האדריכל שלכם במשך חודשים ארוכים, לכן כדאי מאוד בחור מישהו שקל ונעים לכם לתקשר איתו.

 

כעת, משבחרתם אדריכל ואתם מתחילים בעבודה המעשית על הפרוייקט, נשאלת השאלה- איך תוכלו לעבוד עם האדריכל שלכם, בצורה שתהיה אפקטיבית ונעימה עבור שניכם? אין ספק שבניית בית החלומות שלכם, או הפיכת בית רגיל לבית חלומות- הנם דברים שלא יתאפשרו ללא בניית מערכת יחסים יציבה וטובה עם האדריכל שלכם. הטיפים הבאים נועדו לעזור לאנשים אשר עובדים עם אדריכלים, כדי להפוך את העבודה על הפרוייקט לקלה, נעימה ויעילה.

 

1. אדריכל איננו קורא מחשבות- הסבירו את הצרכים והמאווים שלכם באופן מפורט ביותר.

2. אבל אל תשכחו גם להקשיב לרעיונותיו של האדריכל שלכם, אל תשכחו שהוא בעל תואר אקדמאי, ועובד במקצוע כבר שנים!

3. אדריכלים עובדים במקצוע כבר שנים ומכירים את כל אנשי המקצוע בתחום הבנייה והשיפוץ- התייעצו איתם והקשבו לחוות דעתם כאשר אתם בוחרים את קבלן הבנייה.

4. בידקו היטב את התוכניות שהכין האדריכל, ושוחחו איתו על שינויים שיש לעשות לדעתכם. שימרו על רמת שיחה נעימה ושקטה, אך אל תתפשרו על דברים מהותיים. מצד שני, אם בחרתם אדריכל טוב שאתם שומחים עליו- יכול מאוד להיות שיש סיבה להתעקשותו לא לשנות דברים מסויימים. היו פתוחים להצעותיו.

5. הסכימו מראש על כל המרכיבים הכספיים של הפרוייקט שלכם, שכן ידוע שלכסף יש נטייה לסכסך לפעמים בין אנשים.

6. שמרו על קשר רציף ונעים עם האדריכל, לכל אורך העבודה.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - אדריכלות
תאריך: 29/5/2011
תגיות:   אדריכל    אדריכלים    ארכיטקט    ארכיטקטים    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - אדריכלות

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה / אביב יועצים
האפשרות הריאלית היחידה של הכנסת טכנולוגיות ירוקות ע"י אדריכל לבנייה בישראל היא רק במידה וטכנולוגיות אלו ישלשלו עוד כמה שקלים לכיסיהם של הטייקונים.
הראה לי את עיצוב הבית ואומר לך מי אתה! / gidi didi
מצוקת הדיור גורמת לאנשים רבים לבחור בדירת סטודיו כדירת מגורים או להכניס שותפים לדירה. החוסר בפרטיות וההרגשה שאין הפרדה ביו חדרים ומהויות יכולה להכביד מאוד. ישנם הרבה פתרונות שניתן לעצב איתם את הבית.
לאיכות הסביבה ולאיכות חייך בנה בנייה ירוקה! / gidi didi
בנייה ירוקה היא ניצול נכון של משאבי הטבע בתהליך הבנייה . החל מחומרי הגלם המשמשים עבור בנייה ירוקה וכלה בתכנון פתחי האוורור של הבית.
אדריכלים: האדריכלות המיוחדת של תל אביב / אביב יועצים
כל אדריכל יאמר לכם שתל אביב משתנה לטובה בתקופה האחרונה ושהעיר תעבור מהפך שבסיומו ההזנחה של השנים האחרונות תהפוך לחידוש ולשיפוץ. בינתיים המבקרים בתל אביב נהנים מהאדריכלות המיוחדת שלה.
אדריכל: האם כדאי להיות? / אביב יועצים
אם יש לך משיכה לעיצוב, אם תמיד אהבת להביט בבניינים ברחוב ואם מספרים, הנדסה וגיאומטריה לא מפחידים אותך, אולי תשקול ברצינות להיות אדריכל?
אדריכלים וסגנונות אדריכליים / אביב יועצים
אדריכל אינו רק בונה בניינים פונקציונאליים אלא גם משלב לתוכם את החזון האומנותי, האישי והיצירתי שלו. וכשם שבאומנות זרמים שונים ותקופות שונות כך גם האדריכלות מתאפיינת בסגנונות היסטוריים שונים.
דלפקים ודלפקים מעוצבים / asher hayut
כמעט בכל מקום מסחרי, ציבורי ואפילו פרטי אליו תגיעו, תמצאו דלפקים או דלפקים מעוצבים - החל מחנויות ומסעדות, דרך דלפקי קבלה משרדיים, דלפקים בבתי מלון, בתערוכות ובמוזיאונים.
פרגולות מאלומיניום / אלכס בונר
פתרון מדהים להצללת חצרות וגנים, והגנה על משטחים מפני נזקי מזג האוויר והשמש נותנות פרגולות אלומיניום המציעות פתרון שימושי ויפה כאחד.
אדריכל: עצות להתנהלות נכונה / אביב יועצים
בחירת אדריכל היא אכן פעולה שיש להשקיע בה זמן ומחשבה, אך היא לא חייבת להיות קשה ומבלבלת. גם לאחר שתבחרו אדריכל, ישנן דרכים טובות להתנהלות מולו.
אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה / אביב יועצים
לכל אדריכל יש גישה וסגנון שונים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם למצוא את האדריכל המתאים ביותר עבורכם. אל תמהרו, עבדו לאט וקחו את כל הזמן שאתם זקוקים לו בשביל לבחון אדריכלים פוטנציאליים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים