מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גרפולוגית - תעסוקה

גרפולוגיה ועולם התעסוקה

/ טלי ירדני
 
גרפולוגיה ועולם התעסוקה
מדוע יותר ויותר מעסיקים עושים שימוש בגרפולוגיה כדי לאבחן עובדים ומועמדים לעבודה?
 
אחד מהשימושים הכי נפוצים של הגרפולוגיה ככלי אבחוני הוא ניתוח כתבי יד של עובדים ושל מועמדים לעבודה על-ידי מעסיקים.
 
ניתוח כתב היד של עובדים ושל מועמדים מאפשר למעסיקים ליצור לעצמם קבוצת עובדים יעילה ופרודוקטיבית, שמסוגלת לבצע ביחד עבודת צוות, לטובת העסק.
 
במקרה של מועמדים לעבודה, מדובר באבחון שהוא חשוב במיוחד, מכיוון שלמעט המידע הלאקוני שמסופק בקורות החיים, וראיון קצר – המעסיק לא באמת יודע מי האדם העומד מולו. מה מידת האינטליגנציה של המועמד? עד כמה הוא חרוץ? כמה מוטיבציה יש לו? עד כמה הוא דיסקרטי ואמין? את כל זה קשה מאוד לגלות בשיחה קצרה – גם כאשר המראיין הוא מנוסה ומקצועי.
 
שאלת האמינות של מועמדים לעבודה או לקבלת תפקיד בתוך הארגון היא שאלה קריטית עבור המעסיק – ולא תמיד ניתן לקבל עליה תשובה חד משמעית. רבים מאמינים, שהשימוש בגרפולוגיה יכול להיות חלופה מצוינת לפוליגרף, בו לא ניתן לעשות שימוש בראיונות קבלה לעבודה.
 
בניגוד למראיין האנושי, הגרפולוגיה לא מבחינה בין בני אדם על סמך גורמים לא מודעים כמו: מגדר, גזע, גיל, מצב כלכלי או משפחתי, צורת לבוש וכד', אלא מאבחנת את הגורמים המהותיים באישיותם של אנשים – גם גורמים שהמועמדים עצמם אינם מודעים להם.
 
מעסיקים יכולים להשתמש בגרפולוגיה על מנת לגלות דברים מהותיים על העובדים שלהם: רמות אנרגיה, מצב נפשי, דפוסי חשיבה, התכוונות למטרה, מידת סבלנות ועוד... – גורמים שמשפיעים על אופן הפעילות שלהם ברמה היומיומית, ושמעניקים למנהלים ולמעסיקים את הכלים להתמודד עם אתגרים שנוצרים במהלך העבודה.
 
לכן, זה לא פלא, שבמדינות רבות בעולם, וביניהן גם ישראל, השימוש בגרפולוגיה ככלי אבחוני למעסיקים נחשב לכלי שימושי ויעיל לבחינת התאמת עובדים ומועמדים, ויש מדינות (כמו צרפת, למשל) בהן כמעט כל הגשת קורות חיים מלווה בהגשה של כתב יד לבחינה גרפולוגית.
 
 
 
טלי ירדני
טלי ירדני גרפולוגית מוסמכת, בעלת מכון לגרפולוגיה בת"א, חוות דעת למעסיקים,פענוח ציורי ילדים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות, סדנאות וקורסים.
טלי ירדני גרפולוגית מוסמכת, בעלת מכון לגרפולוגיה בת"א, חוות דעת למעסיקים,פענוח ציורי ילדים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות, סדנאות וקורסים.
מכון לגרפולוגיה-טלי ירדני
מכון לגרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים, אנו עוסקים במתן חוות דעת למעסיקים, ייעוץ ואימון אישי, הרצאות ,סדנאות וקורסים.
תל אביב
03-6810786
050-2343341
עסקים - כללי
תאריך: 14/7/2010
תגיות:   גפולוגיה ועולם התעסוקה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - כללי

פשיטת רגל בעקבות תאונות עבודה / gidi didi
במקרים של תאונות עבודה שגרמו לנכות זמנית או לאובדן כושר עבודה תהיו זכאים לקצבאות ולתשלומים נוספים בעל עסק ששקע בחובות ולא יכול להחזירם יכול להכריז על פשיטת רגל ולהתחיל דף חדש
דיל או לא דיל / דודו אלבז
כל הטיפים בדף אחד של סגירת עסקה עם לקוח. איך לגשת? מה להגיד ובאיזו אסטרטגיה לנקוט כאשר יש מולך אגוז קשה לפיצוח.
מחפש עבודה? כוח אדם בשבילך! / LoadSEO SEO
אתה מחפש עבודה? עליך להקדיש לתהליך חיפוש עבודה זמן רב. זהו תהליך שלעתים גורם לתסכול, כאשר לא מתקבלים לעבודה שרצינו או לא מצליחים להגיע אל משרות מתאימות.
חיפוש עובדים יעיל ומהיר / LoadSEO SEO
איך תבצע חיפוש עובדים יעיל? איך תגייס את העובדים האיכותיים והמוכשרים ביותר עבור המשרה שאתה מציע? להלן מספר טיפים לביצוע חיפוש עובדים בצורה יעילה ונכונה
מחפשת עבודה? - טיפים לחיפוש עבודה נכון / LoadSEO SEO
מחפשת עבודה ולא יודעת איך להגיע למשרות אלו? חיפוש יעיל וממוקד יביא אותך אליהן יש לתכנן תהליך חיפוש העבודה ולהיעזר בכל הערוצים האפשריים כגון לוחות דרושים
חיפוש עבודה יעיל / LoadSEO SEO
קראו כאן כיצד לייעל את התהליך חיפוש עבודה וקצת טיפים. מומלץ מאוד בעת חיפוש עבודה וכתיבת קורות חיים, להיעזר במדריכים לכתיבת קורות חיים באתר דרושים עובדים.
חיפוש עבודה באינטרנט / LoadSEO SEO
האינטרנט פתח בפנינו עולמות חדשים כל תחומי חיינו. גם תחום חיפוש עבודה ולוחות דרושים השתנה לחלוטין וכיום, בזכות האינטרנט, חיפוש עבודה הפך למשימה פשוטה.
מחפש עבודה? - יש לנו אינדקס עבורך / LoadSEO SEO
חיפוש עבודה באינטרנט הינו תהליך שכמעט כל מחפש עבודה מחפש דרך האינטרנט. מחפש עבודה יכול להיתקל במבחר של אתרים שונים, לוחות דרושים עובדים חברות השמה וכו'
דרושים בחו''ל - למה כדאי ואיך להתארגן / LoadSEO SEO
לפני שיוצאים מהארץ בעקבות מודעת דרושים בחו"ל, יש לערוך את כל הסידורים ההכרחיים מראש, כולל קבלת אישורים רלוונטים, סידורי לינה, מקום העבודה ועוד.
חפשת עבודה לאימהות? / LoadSEO SEO
כל אמא יודעת כמה קשה לנהל חיי משפחה ולגדל ילדים. עבודה מהבית יכולה להתאים לכל מחפשת עבודה לאימהות ואף לגבר המעוניין לעבוד מהבית, ויש לה יתרונות רבים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים