מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הסכם למכירת דירה

הסכם למכירת דירה

/ ירון כהן

הסכם למכירת דירה

הסכם למכירת דירה הוא החוזה המסכם והחותם עסקת מכירה המבוצעת בין הקונה ובין הקבלן או בעל דירה שהוא האדם המוכר את הנכס. בעת החתימה על הסכם למכירת דירה, מצהירים הצדדים כי תנאי העסקה ברורים להם, וכי הם מסכימים לכל מה שכתוב בהסכם – לטבלת התשלומים ולמועד מסירת הנכס, לכך שהנכס אינו משועבד או מוטלות עליו הגבלות אחרות וכמובן – לסכום העסקה עליו הסכימו.

לעיתים יגיע הסכם מכר דירה לאחר זכרון דברים, לעיתים יהווה זכרון הדברים חלק ממנו, ולעיתים לא ייחתם זכרון דברים כלל – נקודה זו תלויה בהחלטה שקיבלו שני הצדדים ובמהירות בה עורכי דינם הכינו את ההסכם לחתימה. כך או כך, הסכם מכר דירה הוא כמובן חוזה המחייב את שני הצדדים, כך שאם מי מהם מבקש לסגת לאחר שנחתם – יידרש לשלם פיצויים נרחבים לצד שכנגד.

עומדים למכור נכס ומחפשים חוזה רכישת דירה ? תוהים מה נדרש להיכלל בהסכם כזה, מהם הסעיפים שחייבים להיות בו ומהן הנקודות עליהן אסור לוותר ? זה הזמן להמשיך ולהעמיק באתר, בו תוכלו למצוא את כל המידע שינחה אתכם אודות תכולת ההסכם. אם בנוסף לכך תבחרו גם בעו"ד מומחה שילווה אתכם בתהליך, הרי שאתם יכולים להרגיש בטוחים ומוגנים.

רוב המקרים, תהליך מכירת הדירה לוקח מספר שבועות כאשר עיקרו הוא החלפת נוסחים להסכם מכירת הנכס. למרות שברוב המקרים, הנוסח של ההסכם אחיד או דומה מאוד לעסקאות אחרות, עדיין לכל עסקה יש את המורכבות שלה ואת תנאי התשלום שלה. נהוג שעו"ד מקרקעין שמלווים את צד הקונה ואת צד המוכר אינם מתערבים בהסכם העסקי בין שני הצדדים, זאת אומרת ששני הצדדים הם אילו שקובעים את מסגרת ותנאי העסקה. לדוגמא – קביעת מחיר הדירה או זמני התשלום. נקודות אילו נקבעים במהלך המומ בין הצדדים ולעורך דין נדל"ן נשאר רק לאשר ולתאים את ההסכם לעסקה.

כמובן של עריכת הסכם למכירה דירה או לקניית דירה עורך הדין גובה שכר טרחה. שכר הטרחה מתבסס על היקף העבודה שנעשית על ידי עורך הדין, מחיר הנכס ומורכבות העיסקה.

ירון כהן
ירון
ירון
iinternet
תל אביב
מיסים - מיסוי מקרקעין
תאריך: 20/5/2011
תגיות:   נדלן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מיסים - מיסוי מקרקעין

תקנות מיסוי מקרקעין / LoadSEO SEO
תקנות מיסוי מקרקעין מס שבח הפכו את חוק מיסוי מקרקעין לנחלת שירותי עורך דין מקרקעין מקצועי. הכיצד נבין את התקנות? בעזרת עורכת הדין רות אלדן-אורנשטיין...
חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה / LoadSEO SEO
חל עליכם חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה, עורך דין מקרקעין רות אלדן מאחוריכם. קבלת דירה במתנה מקרוב משפחה, או מחבר אינה מזכה אתכם מפטור בתשלום המיסים, ל...
הסכם למכירת דירה / ירון כהן
הסכם למכירת דירה הוא החוזה המסכם והחותם עסקת מכירה המבוצעת בין הקונה ובין הקבלן או בעל דירה שהוא האדם המוכר את הנכס. בעת החתימה על הסכם למכירת דירה, מצהירים הצדדים
שמאי מקרקעין נגדי להיטל השבחה בגין הקלות / בועז וכולדר
שמאי מקרקעין נגדי להיטל השבחה בגין הקלות לאחרונה, נוטים האדריכלים להציע לבעלי הזכויות שיפורים תכנונים, שלדעתם מוסיפים לייחודו של בית המגורים כגון:
זכאים למס רכישה? / מירי כהן
מתיישבים שבנו את ביתם בהרחבות קיבוצים ומושבים זכאים להחזר בגין מס רכישה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים