מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תמונות משפחתיות

סריקת ארכיון תמונות משפחתי

/ אלידע

שמירה על תמונות המשפחה בפורמט דיגיטלי היא דרך מצוינת להבטיח את המשך שמירת זכרונות המשפחה

ארגון תמונות המשפחה יכולה להיות משימה מרתיעה, במיוחד אם מדובר בארכיון תמונות בקנה מידה גדול.  התצלומים המשפחתיים עשויים להיות מפוזרים בשלל ארונות, מגירות, במרתף ובבוידעם ורק המחשבה על האיתור של כל התמונות עלולה להרתיע את המשפחה מהעניין. עם זאת, אותם אוצרות משפחתיים שמפוזרים בכל פינה עלולים להיות חשופים לנזק ולהתבלות עם הזמן ואפילו לההרס לגמרי. יצירת  גיבוי דיגיטאלי היא ביטוח גדול נגד זה.

כדי להתחיל בתהליך הגיבוי של הארכיון המשפחתי צריך קודם כל לאסוף את כל התמונות. למצוא את כל האלבומים הישנים. את התמונות שמסתתרות בכל מני מעטפות וקופסאות נעליים ומקומות השונים בבית.

השלב הבא הוא מיון התמונות. מיון התמונות לפני השליחה לסריקה הכרחי כדי שיהיה אח"כ כל למצוא את התמונות בין התקיות השונות. אפשר למיין את התמונות ע"פ מפתח של ילדים, חיות מחמד, בית וכו' או על פי אירועים כדוגמת ימי הולדת, חתונות, בר מצוות, טיולים וכו'. אם רוצים שהחברה הסורקת תמפתח את התמונות צריך לכתוב על כל קבוצת תמונות מה הן מכילות. העניין הוא שמפתוח עולה עוד כסף ולכן רוב האנשים מעדיפים למפתח לבד את התמונות.

השלב הבא הוא הסריקה. ישנן חברות רבות כיום המתמחות בעניין של אירכוב דיגיטאלי. ממסמכי עבודה ועד לתמונות ארכיון. ניתן לקבל הצעות מחיר מכמה חברות. כדאי לוודא שהן עשו פרוייקטים כאלו בעבר ושלא עושים עליכם את הסטאז'...

חברות רבות מנסות להוריד את איכות הסריקה  מכיוון שהמשמעות היא חיסכון בזמן. לכן בהזמנת הפרוייקט או בחתימת החוזה כדאי לדרוש רזולוציה של 600 DPI, שהיא הגבוהה ביותר לרוב הסורקים והמדפסות הזמינים. כמו כן הקובץ המתקבל הוא בגודל סביר. ההבדל בין 600 DPI ל-400 הוא משמעותי ומתגלה כשרוצים להדפיס את התמונות ולכן כדאי להתעקש על זה. אם החברה רוצה תוספת מחיר על הרזולוציה הגבוהה כדאי לחפש חברה מתחרה שתתן את זה באותו מחיר.

לאחר שהתמונות נסרקות והחברה מחזירה אותם באופן דיגיטאלי כדאי מאוד להמשיך להשקיע ולמפתח את התמונות, זה מאוד יעזור כדי לאתר אותן לאחר מכן. המפתוח יכול להעשות לכל תמונה, אבל זו עבודה רבה, ובדרך כלל גם מיותרת שכן לעיתים יש תמונות רבות מאותו אירוע וקשה לבדל בין התמונות. השיטה העדיפה היא לצמצם ככל הניתן את מספר התמונות לכל תיקיה (ניתן לעשות זאת בשלב המיון לפני הסריקה) ולכל תקייה לתת שם. כדאי ליצור עותק נוסף ע”ג תקליטורים או כונן קשיח חיצוני בתור ארכיון גיבוי.

עכשיו ניתן גם לשחק עם התמונות. הסבתא הגיעה לגבורות? אין בעיה, תוך שעה יש מצגת מוכנה של כל תולדות חייה. רוצה לתת מתנה לדודה? מסגרת דיגיטאלית עם שלל תמונות משפחתיות יכולה להיות מתנה מצויינת.

למרות שיצירת ארכיון תמונות דיגטאלי עשוי לקחת זמן לא מועט וגם לעלות לא מעט, התוצאה של שמירת הזכרונות המשפחתיים בהחלט מצדיקה את העניין.

אלידע
מהנדס בעל ותק בכמה חברות הייטק שעשה הסבה לתחום שירותים משרדיים
מנהל תפעול בחברת קופיסקאן [email protected]
קופיסקאן
שירותי אירכוב ממוחשב -סריקת מסמכים בבית הלקוח
כל הערים
050-8750895
08-9244890
קישור לאתר
מחשבים וטכנולוגיה - כללי
תאריך: 2/5/2011
תגיות:   אירכוב    דיגיטאלי    תמונות    ארכיון    משפחתי    אלבומים    סריקה    מסמכים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מחשבים וטכנולוגיה - כללי

טכנאי מחשבים במודיעין / לילך כהן
מחשבים הם כלים שמשרתים אותנו בצורה מקיפה מדי יום. גם בעיר מודיעין יש לא מעט אנשים פרטיים ובעלי משרדים ועסקים שונים שיודעים כי ללא מחשב תקין ומהיר הם לא ממש יכולים לעבור את היום בצורה מוצלחת.
סריקת תמונות כהשלמה לעץ משפחה / אלידע
במסגרת עבודה גנאולוגית ובנית עץ המשפחה מקובל היום לצרץ קבצי תמונות דיגיטליים של המשפחה. במקרה של תמונות סטילס מודפסות התמונות דורשות סריקה והמרה לקובץ דיגיטלי כדי להיות מקושרות לעץ.
סריקת ארכיון תמונות משפחתי / אלידע
ארגון ארכיון התמונות המשפחתי ואירכוב דיגטאלי שלו הופך יותר ויותר נפוץ עם התפתחות הטכנולוגיה ועם התמעטות השימוש בתמונות מהסוג הישן. אירכוב דיטאלי טוב לצורך גיבוי ונוחות השימוש
סריקת אלבומי תמונות / אלידע
אלבומי תמונות אוצרים פיסות חיים שלמות. כשבאים לסרוק אלבומים כדי לגבות את התמונות צריך לשים לב למי סורק ואיך זה מתבצע
הסיגריה האלקטרונית / מריאן פרייס
את הסיגריה האלקטרונית מותר לעשן בכל מקום לעומת הסיגריה הרגילה שאותה אסור על פי חוק לעשן במקומות ציבוריים מסוימים (מסעדה, מטוס, בתי חולים וכו'). היא מוציאה עשן ממש כמו סיגריה רגילה אך עשן זה אינו מזיק
האם בסיגריה אלקטרונית ישנם רק יתרונות ? התשובה היא כן . / מריאן פרייס
דוגמא: • את הסיגריה האלקטרונית לא צריך להדליק ולכבות , היא פועלת בעת שאיפה של המשתמש ובזמן שלא שואפים אותה היא נכנסת למצב המתנה ושומרת על הסוללה שלה.
סיגריה אלקטרונית לעומת סיגריה רגילה , חסרונות ויתרונות / מריאן פרייס
הסיגריה האלקטרונית מתאימה לכל אדם שרוצה להיגמל מעישון, לכל אדם שרוצה להמשיך לעשן ולהישאר בריא או לכל אדם שרוצה לעשן במקומות ציבוריים בלי לקבל דוח ובלי להזיק לסביבה שלו.
מצלמות אבטחה HD היי דפינישן / אנונימי
במשך עשרות שנים מערכות הטלוויזיה במעגל סגור התבססו על תקן תמונה מוגבל של 480 קווי סריקה. במילים אחרות, התמונה נוצרה על ידי סריקת הסצנה מלמעלה למטה וייצרה 480 שורות של נתונים.
טכנאי מחשבים מסביר על הסיבות למחשב שעושה ריסטרט (מאתחל עצמו מחדש) / יוגב מזרחי
בכתבה זו תוכלו ללמוד על הסיבות הכי נפוצות לבעייה המאוד נפוצה שבה המחשב מאתחל עצמו מחדש (עושה ריסטרט)
טכנאי מחשבים מסביר על הסיבות לגלישה איטית באינטרנט / יוגב מזרחי
זה מתסכל כאשר הגלישה באינטרנט פועלת לאט , במקום למצוא את הסיבה האמתית מאחורי זה, לעתים קרובות אנו בסופו של דבר נוטים להאשים את השירות של ספקיות האינטרנט או את חברת התשתית , אבל אם אתם רוצים לדעת על
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים