מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם: כתף חמה

/ אביב יועצים

טיפול בגלי הלם: כתף חמה

 

דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. השם הרווח לכך בקרב האוכלוסיה הוא פשוט "הצטברות סידן בגוף". את הדלקת הזו ניתן לגלות באמצעות צילומי רנטגן, אשר בהם היא יכולה להראות כגושים או כאזורים מטושטשים. כאשר יש דלקת כזו בכתף, הגידים אשר בארבעת השרירים המקיפים אותה ונקראים "סובבי הכתף" הם בדרך כלל אלו אשר נפגעים. הדלקת גורמת לכאב אשר מוביל לאיבוד יכולת התנועה והתיפקוד של הכתף. מטופלים מסויימים אף מדווחים על כתפיים נוקשות או חלושות. בנוסף, הדלקת עשויה לגרום לתחושה של היתפסות שרירים בכל פעם שמתבצעת תנועה בכתף. לעיתים, זהו מצב אשר נעלם מעצמו לאחר משך זמן מסויים של מנוחה. במידה והוא אינו נעלם מעצמו, הטיפולים הקונסרבטיביים המוצעים עבור פיתרון הבעיה הנם תרופות אנטי-דלקתיות, הזרקת סטרואידים ופיזיותראפיה. מרבית המטופלים בשיטות הקונסרבטיביות מקבלים הוראה להמשיך בטיפול למשך שישה חודשים. אך אם לאחר שישה חודשים לא מתרחשת הקלה מספקת ברמת הכאב- דבר הקורה לעיתים קרובות למדי- זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם. זוהי אפשרות מוצלחת עבור הצעד הבא אחרי תרופות- במקום האפשרות הרגילה של ניתוח פולשני. אך מהו בעצם טיפול בגלי הלם, וכיצד הוא עובד?

ובכן, טיפול בגלי הלם משתמש בגלי קול אשר יוצאים מתוך מכונה, ומכוונים ישירות אל עבר הצטברות הסידן באמצעות שפופרת. הויבראציה החזקה של הגלים שוברת את הצטברות הסידן במידה מספיקה בשביל לאפשר לגוף להמשיך לטפל בבעיה בכוחות עצמו- על ידי כך שהוא שובר עוד יותר את ההצטברות, הופך אותה לנוזלית ולבסוף סופג אותה או נפטר ממנה באמצעות הפרשות טבעיות. זה מסביר את הצד הטכני של הטיפול, אך ישנן שאלות נוספות- הם טיפול בגלי הלם הוא בטוח ויעיל עבור כולם? כמה טיפולים צריך לקבל בשביל להשיג תוצאות טובות? האם כדאי להשתמש בגלי קול מדרגת אנרגיה גבוהה או נמוכה? האם ישנה בכלל חשיבות לדרגת האנרגיה? על ידי שיטת מחקר הנקראת ניתוח-על, הצליחו חוקרים לענות על חלק מהשאלות האלו בצורה חד משמעית.

ניתוח- על הינה שיטת מחקר אשר בודקת ומנתחת את כל הפרסומים אשר מדווחים על מחקרים מקצועיים בתחום מסויים- במקרה שלנו נבדקו כל הפרסומים על מחקרים אשר נערכו בתחום של טיפול בגלי הלם עבור דלקת גידים בכתפיים. מחקרים מסויימים השוו בין מטופלים אשר עברו טיפול בגלי הלם לבין מטופלים אשר קיבלו טיפולים אחרים, טיפולים מדומים (פלאסיבו) או לא קיבלו שום טיפול. המטופלים אשר קיבלו טיפולים מדומים חשבו שהם מקבלים טיפול בגלי הלם, אך למעשה המכונה לא הפיקה גלי קול אמיתיים. בנוסף, נבדקו מחקרים אשר השוו בין טיפולים בגלי הלם מדרגות אנרגיה שונות. לאחר שכל המידע הושווה ונותח, החוקרים גילו כי טיפול בגלי הלם הוא יעיל יותר הן מהטיפולים המדומים והן מטיפולים אחרים. בנוסף, הם גילו שגלים מדרגת אנרגיה גבוהה עבדו מהר יותר וטוב יותר למען הפחתת הכאב ושבירת הצטברות הסידן. הם אף גילו שכנראה ישנה חשיבות גדולה יותר לדרגת האנרגיה של הגלים מאשר למספר הטיפולים. אחוז גבוה ביותר של כלל המטופלים חוו ירידה ברמת הכאב וחזרה לתפקוד מלא. צילומי רנטגן הוכיחו שהצטברות הסידן אכן נעלמה.

החוקרים טרם הצליחו להגדיר במדוייק האם ישנם אנשים אשר עבורם טיפול בגלי הלם הוא יעיל יותר מאשר עבור אנשים אחרים. מחקרים עתידיים יצטרכו לבדוק את הנושא הזה, כמו גם את הנושא של מספר הטיפולים אשר יש לעבור עבור קבלת התוצאה המהירה והטובה ביותר. אך בכל מקרה, ברור לנו כעת כי טיפול בגלי הלם הנה אפשרות טיפול בטוחה ויעילה עבור דלקת גידים בכתף, ויש סיכוי גבוה ביותר שהוא יעזור למטופלים להמנע מניתוח.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בריאות ורפואה - כללי
תאריך: 2/5/2011
תגיות:   טיפול בגלי הלם    דורבן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - כללי

מיטת שיזוף בעמידה / LoadSEO SEO
מיטת שיזוף בעמידה הינה שיטת השיזוף המתקדמת ביותר שיש. מדובר במיטת שיזוף עוצמתית המפותחת בטכנולוגיות המקדמות ביותר ומאפשרת שיזוף מהיר במיוחד.
טיפול בגלי הלם: טיפול פשוט עם תוצאות / אביב יועצים
המילים "טיפול בגלי הלם" נשמעות מסובכות למדי, נכון? ובכן, אין לכם מה לדאוג. זה שם גדול ומהודר, וטכנולוגיה מרמה גבוה ומתקדמת, אבל בשבילכם זהו הליך פשוט מאוד.
טיפול בגלי הלם: פרטים על התהליך ומה שהוא כולל / אביב יועצים
הטכנולוגייה של גלי הלם הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בארץ ובעולם. אך כיצד בעצם גורמים גלי הלם לריפוי של אזורים פגועים?
נחירות בשינה / LoadSEO SEO
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר
הפסקת נשימה בשינה / LoadSEO SEO
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4leep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת.
ניתוחים קטנים / hayde hayde
ניתוחים קטנים, היסטוריה, ועוד. כמו כן, כיום לפני כל ניתוח ודאו שהמנתח הוא מומחה בתחום.
רגע מאושר בחיי ! / בני מרגליות
נוכחות לשם שינוי !
מי כסף קולואידים / לירן EZ100
מי כסף קולואידים - מעוניינים לקרוא מידע נוסף על מקור מי הכסף? כנסו עכשיו
אלרגיות בעונות מעבר-נזלת וליחות / עדנה שלום
ות, הן מבצעות תפקידי חרום כגון עזרה לאיברים אחרים מנקי דם כגון- עור, כליות, ריאות וכבד לנקות את הדם בגוף וכך בעצם הן מתחילות לפלוט כמויות של פסולת חומצית. מצב נזלתי הינו למעשה ליקוי של המערכת כולה.
טיפול בגלי הלם: כתף חמה / אביב יועצים
דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים