מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עיצוב לוגו - מושגים

מילון למושגי יסוד בעיצוב לוגו ועיצוב תדמית

/ דרור זורע

מילון למושגי יסוד בעיצוב לוגו ועיצוב תדמית

לוגו (Logo) - סימן גרפי שעוצב במטרה לסמל ולייצג חברה, ארגון, מוצר או שירות ולהיות מזוהה עימו בתודעת הציבור. עיצוב לוגו יכול להיות מורכב מטקסט, מסימן גרפי או משילוב של שניהם לעיתים ישולבו בלוגו גם הגדרה או סיסמא.

סמל  (Icon, Symbol)- אלמנט גרפי חזותי פשוט שנועד להעביר מסר קצר וברור ללא שימוש במלל. הסמל יכול להיכלל בעיצוב הלוגו.

סיסמא (Slogan) - סלוגן הוא תוספת של משפט, לרוב קצר, לפעמים של מילה אחת, הנמצאים סמוך לשם המותג. מהותו של הסלוגן היא לתפוס את תשומת לב הלקוח ולחזק את המסר השיווקי של המותג. 

סימן מסחר (Trademark) - סמל בו משתמשים חברה או אדם לצורכי מסחר (איקון, סמל, שם, לוגו ועוד). שימוש בסמל על ידי גוף לא מורשה הוא עבירה על חוקי הקניין הרוחני. בדפוס מוצג לעתים התו ™ על מנת לסמן סימן מסחרי שאינו רשום או ® על מנת לסמן סימן מסחרי רשום.

גופן (Font) - הגופן הינו סגנון עיצוב וצורת האותיות. לגופנים תפקיד חשוב בתהליך בניית המותג ועיצוב הלוגו והם שונים משפה לשפה. הגופנים מאפשרים העברת מידע ומסרים בנוסף למלל עצמו. ישנם המשדרים רצינות, שמרנות וסולידיות ואחרים המעבירים מסר של דינמיות וחדשנות. ישנם המתאימים לקהל צעיר ואחרים המתאימים לחברות ועסקים, כאלו המתאימים לקריאה של טקסט רץ (עיתון /ספר) ואחרים המתאימים לשימוש במדיה דיגיטלית ואינטרנט.

פנטון (Pantone) - צבע אשר מופיע ומוגדר על גבי מניפת הצבעים של פנטון (פנטון הינה חברת צבע ותיקה ששיטת הצבעים שלה הפכה סטאנדרט בתעשיית העיצוב והדפוס). במניפת הצבעים של פנטון יש לכל גוון מספר ודוגמת צבע שמתקבלת לאחר הדפסה. בנוסף מכילה המניפה את הערכים המקבילים לכל גוון להכנת גווני צבע המבוססים על שיטת הפרוצס.

פרוצס - מודל צבע המשמש לדפוס ומורכב מ- 4 צבעים: ציאן (Cyan), מג'נטה (Magenta), צהוב (Yellow) ושחור(Key),  אשר מודפסים אחד על השני בכמויות משתנות בהתאם לגוון המבוקש. עיצוב לוגו במודל זה ישמש לעיצוב והדפסת אלמנטים מודפסים, על גבי נייר, בד וחומרים תעשייתיים אחרים.

CMYK - מודל צבע המשמש לדפוס ומורכב מ- 4 צבעים: ציאן (Cyan), מג'נטה (Magenta), צהוב (Yellow) ושחור (Key), אשר מודפסים אחד על השני בכמויות משתנות בהתאם לגוון המבוקש. עיצוב לוגו במודל זה ישמש לעיצוב והדפסת אלמנטים מודפסים, על גבי נייר, בד וחומרים תעשייתיים אחרים.

RGB - מודל צבע המשמש לתצוגה על מסכי מחשב, מורכב מ- 3 צבעים: אדום, ירוק וכחול. כדי להגדיר צבע כלשהו, נותנים לכל אחד מ- 3 הצבעים הבסיסיים ערך מספרי בתחום שבין 0 ל- 255. שלישיית המספרים המתקבלת נקראת שלישיית Red, Green, Blue, ובקיצור RGB .

קונספט גרפי (Graphic Concept)  - קונספט גרפי משמש לתיאור השפה והמבנה הראשוני של הלוגו או הפריט הגרפי הרצוי. הקונספט כולל התייחסות לכלל הרכיבים של העיצוב כולל פונטים, צבעים ועוד. בדר"כ לאחר אישור הקונספט הראשוני יעוצבו עוד מספר ורסיות על פי הכיוון הרצוי.

בריף קריאטיבי (Creative brief) - מסמך המכיל את כל המידע הדרוש המועבר מהלקוח למעצב לפני תחילת העבודה. בדר"כ יהיה כתוב בקצרה ובברור ויכיל מידע בנוגע לרקע הכללי של השוק, המתחרים, קהל המטרה, המסר המרכזי הנדרש מול הלקוח ועוד.

מותג (brand) - סך כל העמדות, הרגשותBrand ID) הינה זהות המשקפת את כל מכלול המאפיינים המצוינים לעיל. והתפיסות הקיימות אצל הצרכנים בנוגע לחברה, מוצר, קו מוצרים או שירות הוא המושג מותג. בנוסף המותג חייב להכיל גם סממנים ויזואלים כמו לוגו, סימן מסחרי, פונט צבע ועוד. זהות מותגית.

ספר מותג (brand book) - ספר מותג הינו קובץ הנחיות המגדיר את עקרונות השפה החזותית והטון הרטורי ומשמש תשתית גרפית שתבטיח שפה אחידה התואמת את ערכי המותג החדש ואשר תעניק ללקוחות חוויה עקבית, ברורה ומזוהה עם המותג בכל נקודות המגע. ספר המותג מהווה אב טיפוס לטיפול במותג לכלל הספקים (פנים ארגוניים וספקי חוץ). ספר המותג הכולל: מערכת ערכים ומהות, לוגו (אסור ומותר, עבודה בצבעוניות/שחור לבן וכו'), אלמנטים גרפים ופלטות (palet ) צבעים: משפחת צבעים ראשונית ומשנית, בחירת פונטים (כותרות, כותרות משנה וטקסט רץ), גריד בסיסי לפרסום, ואינטראקטיב, הנחיות לחזות נקודת המכירה ועוד.

פורמט קובץ (Format)  - פורמט הוא סוג הקובץ בו נשמר המידע הגרפי. קיימים מספר רב של פורמטים שונים.

JPG - קובץ תמונה איכותי ואופטימלי לשימוש בתעשיית הדפוס (לעיתים נמצא אותו גם כ JPEG).

 

 GIF - קובץ ברזולוציה נמוכה, אידיאלי בשימוש באינטרנט ובמדיה דיגיטלית אחרת.

 

PDF - פורמט נפוץ ביותר לשמירת קובץ. ניתן לפתוח אותו בעזרת תוכנת אדובי רידר (Adobe Reader), הזמינה חינם באינטרנט..

EPS - קובץ וקטורי המכיל מידע פתוח ומאפשר לך להגדיל להקטין ולשנות אלמנטים בתוכו מבלי לפגוע באיכותו.

Photoshop - תוכנה מביתAdobe  הנחשבת כפופולרית ביותר כיום המספקת מגוון רחב של כלי גרפיקה מתקדמים לכל תחומי עיבוד ובניית תמונה

אילוסטרייטור (Illustrator) - תוכנה גרפית וקטורית מבית Adobe המשמשת לעיצוב גרפים, לוגויים, תלת מימד ועוד

דרור זורע
מנכל משותף logo4biz.com
מנכל משותף logo4biz
logo4biz.co.il
Logo4biz.co.il הוקמה ע"י חברת פרופגנדה בעקבות ניסיון רב שנצבר מעל 10 שנים בתחום העיצוב השיווקי בארץ ובעולם ובאה לתת מענה לצרכי עיצוב לוגו ותדמית לעסקים קטנים ובינוניים
09-8944050
קישור לאתר
עסקים - מיתוג
תאריך: 28/4/2011
תגיות:   לוגו    עיצוב לוגו    לוגו חדש    מעצב גרפי    עיצוב גרפי    גרפיקה    גרפיקאי    כרטיס ביקור    ניירת עסקית    סמל    עיצוב    מעצב    logo design    new logo    identity   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - מיתוג

כובעים עם לוגו / LoadSEO SEO
כובעים עם לוגו הם דרך מצוינת לפרסם את המותג שלנו. ישנה אפשרות להדפיס מגוון גדול של סוגי כובעים. לכל אירוע יש את הכובע המתאים לו וההתאמה היא חשובה מאוד.
שוקולד עם לוגו / LoadSEO SEO
הקמתם עסק בעמל רב, דיברתם, אמרתם, הזמנתם ו- אתם לא מקוריים, אז איך בכול זאת? שוקולד עם לוגו יספק את הסחורה ויתן הפתעה נעימה ובעיקר טעימה למוזמנים שלכם.
הדפסה על חולצות חיפה / LoadSEO SEO
כל ארגון שרואה לנכון לעשות אקט שיווקי ומיתוגי יכול להשתמש במוצרי פרסום מסויימים ויחודיים כגון הדפסה על חולצות. חיפה היא מקום נהדר עם שפע בעלי עסקים מצליחים.
הדפסה על חולצות תל אביב / LoadSEO SEO
לכל ארגון ששוקל לעשות אירוע מומלץ לשקול שימוש במוצרי פרסום. אחד ממוצרי הפרסום הללו הוא הדפסה על חולצות. תל אביב, עיר שיש בה הכל מציעה מקומות רבים וטובים בהם נוכל לעשות הדפסה על חולצות
הדפסה על חולצות בירושלים / LoadSEO SEO
בהרבה מקומות תוכלו למצוא מוצרי פרסום רבים וטובים לעסק כגון הדפסה על חולצות. בירושלים תוכלו למצוא את מיטב במקומות להדפסה לצורך פרסום או עבור אירועים מיוחדים.
הדפסה על חולצות רמת גן / LoadSEO SEO
ישנם מקומות רבים בהם תוכלו לעשות הדפסה על חולצות. רמת גן ידוע במבחר המקומות שהם ניתן לעשות זאת. חברות רבות בעיר מציעות לכם מגוון של חולצות מודפסות, במבחר של צבעים ואפשרויות במסגרת הדפסה על חולצות.
מוצרי פרסום וקידום מכירות / LoadSEO SEO
מוצרי פרסום וקידום מכירות הם כלי שיווק ושימור לקוח. אומנם, לא די בחלוקת מוצרי פרסום וקידום מכירות בלבד. כדי להיות יעילים צריך לדעת מה לתת ולמי לתת...
מוצרי פרסום לקידום מכירות / LoadSEO SEO
יש לכם עסק משגשג, מוצר שאתם מאמינים בו, העובדים שלכם הם העובדים הטובים ביותר והם נותנים את השירות הכי טוב שאפשר לתת. יש לכם לקוחות קבועים ובכל בוקר מול המראה את שואלים את עצמכם אז למה הכול תקוע?
מתנות לעובדים לפסח / LoadSEO SEO
מתנות לעובדים לפסח הן כבר מזמן לא רק מתנה, הן הצהרה. הצהרה שלכם כלפי העובדים שלכם עד כמה אתם מעריכים אותם, ועד כמה אתם מעריכים את העסק שלכם.
מוצרי פרסום ושיווק / LoadSEO SEO
המוצרי פרסום ושיווק, הם כרטיס ביקור שימושי. הם יכולים להגיע באיזו צורה שתבחרו. מחזיק מפתחות, דיסק און-קי, ציוד משרדי, ציוד פנאי, גאג'טים וכל חפץ שתרצו להעניק ללקוחות שלכם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים