מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מחיר השכרת רכב

השכרת רכב בישראל: מה משפיע על המחיר?

/ אביב יועצים

השכרת רכב בישראל: מה משפיע על המחיר?

המחיר של השכרת רכב בארץ מורכב מכמה וכמה מרכיבים. ההבדל במחירים בין החברות השונות הוא תוצאה של שיטות תמחור שונות ושל אסטרטגיות שאינן תמיד זהות. חלק מההשפעות על מחיר ההשכרה הינן פנימיות – דהיינו נובעות מדרך הניהול של חברה מסוימת ומצורת התפקוד שלה. אחרות הינן חיצוניות – דהיינו נקבעות על-ידי משתנים שונים שאינם בשליטתן של חברות השכרת רכב בישראל.

חברת השכרת רכב יכולה לשלוט בכמה אופנים על המחיר שהיא מציעה ללקוחות שלה. על-ידי הורדות עלויות התפעול – קיצוץ בשכר, תחזוקה באיכות נמוכה יותר, פחות השקעה בקניית מכוניות חדשות, פחות השקעה בסוכנויות השונות ועוד – החברה יכולה להציע מחירים נמוכים יותר עבור הלקוחות המעוניינים לשכור מכונית. מי שבוחר בשיטה הזו ומציע השכרת רכב באיכות נמוכה יותר עלול לגלות ששכרו יצא בהפסדו: האיכות הנמוכה דוחה לקוחות והמחירים הנמוכים אינם מושכים קהל. מצד שני, יש עדיין ציבור רחב שמעוניין במחיר נמוך לפני הכול ומוכן לקבל תמורה נמוכה יותר בתנאי שהמחיר נמוך יותר.

חברות השכרת רכב בישראל יכולות לבחור באסטרטגיה מעט שונה משיטת ההוזלה בכל מחיר. על-ידי קיצוץ הרווח התפעולי למינימום – דהיינו שמירה על איכות גבוהה ככל האפשר תמורת מחיר נמוך ככל האפשר – החברה שבוחרת בדרך זו מוותרת על רווחים גדולים לטווח קצר אבל יוצרת לעצמה קהל לקוחות נאמן ומתוך כך היא מרוויחה יציבות כלכלית לטווח ארוך. אין ספק שמידת הרווח שבה מעוניינת חברת השכרת רכב משפיעה בצורה מאוד משמעותית על מחיר ההשכרה וזאת גם בלי קשר להוצאות תפעוליות אמיתיות.

ישנן גם השפעות חיצוניות – באופן כזה או אחר – שמשפיעות על מחירי השכרת רכב בארץ. המחירים משתנים לפי עונות השנה: בתקופת החגים, לדוגמא, ישנו ביוקש גדול יותר למכוניות ולכן חברות השכרת רכב בישראל מעלות את המחירים. הדבר נובע מחוקי ההיצע והביקוש אך לא רק מהם. ישנה סיבה נוספת: חברות השכרת רכב בישראל נמנעות לעיתים מהרחבה של צי הרכב שלהם ולכן בעונות שבהן הביקוש גדול מדי, חברות השכרת רכב בישראל לא יכולות לענות על הביקוש ולכן הן מסננות לקוחות באמצעות העלאת המחירים.

השפעות נוספות קשורות לעלויות שעליהן אין לחברות השכרת רכב בישראל שליטה. העלאות שכר במשק שמחייבות את כל המעסיקים יכולות לאלץ את חברות ההשכרה להעלות את המחירים שלהם כדי לשמור על רווחיות. גם עליית מחירים של הדלק יכולה להוביל לעלייה במחירי ההשכרה. במידה ומדובר בתנועות תקופתיות, ייתכן וחברות השכרה מסוימות יחליטו לספוג את ההתייקרות ולא לגלגל אותה על הצרכנים, אבל לרוב המצב הוא שונה ורוב החברות בוחרות לגלגל את ההתייקרות אל כיסו של הלקוח.

כפי שניתן לראות, רוב ההשפעות על המחירים של השכרת רכב בארץ גורמות להתייקרות של השכירות. עם זאת, במקרים שבהם חברה מנסה להיכנס לשוק ולתפוס ממנו נתח היא עשויה להציע מחירים זולים במיוחד כדי למשוך אליה לקוחות חדשים. בתקופה שבה שחקנים חדשים נכנסים לשוק או שחברות קיימות מנסות להגדיל את נתח השוק שלהם בצורה משמעותית ניתן לצפות לתקופה שבה ירדו המחירים כשהחברות השונות מתחרות על כיסו של הצרכן. כשעונת התחרות הזו תיגמר, המחירים יחזרו לרמתם הרגילה.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
כלי רכב - השכרת רכב
תאריך: 24/4/2011
תגיות:   השכרת רכב בישראל    השכרת רכב בארץ   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום כלי רכב - השכרת רכב

השכרת רכב: זוגיות, נוחות ועסקים / אביב יועצים
כל משפחה בעלת רכב משפחתי אחד יודעת עד כמה הצורך לחלוק את אותו רכב משפחתי בתקופות מסוימות בין שני אנשים, יכול להוות מטרד עבור המשפחה כולה. אולי בגלל זה יש חברות השכרת רכב בארץ.
השכרת רכב: עולים לצפון / אביב יועצים
כיצד להוציא את המקסימום מחופשה בת שבוע בצפון? הרבה יותר משתלם וכדאי לפנות לחברת השכרת רכב בארץ ולשכור ממנה רכב שיתאים לטיול שאתם עומדים לעשות.
השכרת רכב: חופשה או עסקים? / אביב יועצים
שכירת רכב בישראל היא בעלת יתרונות רבים שבמאמר זה נדון בחלקם. חברת השכרת רכב בארץ היא חברה המתמחה במתן רכבים לאנשים המעוניינים ליהנות מנסיעה בטוחה ברכב נקי ומרווח.
השכרת רכב: חופשת שחרור / אביב יועצים
יתרון נוסף של השימוש בשירותים של חברת השכרת רכב בארץ הוא שידענו שאנחנו בידיים טובות לאורך כל הנסיעה. כיוון שהרכב השכור היה כל כך בטיחותי, אפילו בכבישים המפותלים הנסיעה הייתה חלקה והרגשנו בטוחים.
השכרת רכב: מפונקים, נמאסתם! / אביב יועצים
יוצאים לנופש? אני ממליץ בחום להשאיר את הטרנטה בבית, ולפנות לחברת השכרת רכב בארץ שתוכל להעניק לכם רכב מפנק, בטיחותי ונקי.
השכרת רכב: בואו נעשה עסק / אביב יועצים
בתקופות שבהן אתה צריך רכב שיהיה צמוד אליך גם לנסיעות קצרות עירוניות וגם לנסיעות ארוכות יותר הרחק מהמשרד. מדוע שלא תפנה אל חברת השכרת רכב בארץ?
השכרת רכב בארץ: עצות וטיפים לאירוח תייר מחו"ל / אביב יועצים
השכרת רכב בארץ מציעה אפשרויות רבות וטובה לכל מי שרוצה לתור את הארץ לאורכה ולרוחבה, בלי להיות תלוי בחסדיה של התחבורה הציבורית, שכידוע אינה במיטבה בארצנו הקטנטונת.
השכרת רכב בישראל: האם משתלם להיות בעלי רכב? / אביב יועצים
מחירי הדלק ההולכים ועולים יותר ויותר והמשבר הכלכלי האחרון, במיוחד זה בשוק הנפט והדלק אילץ אנשים לוותר על הרכב הפרטי ולבחור באפשרות של השכרת רכב בארץ במקום קנייה של רכב.
השכרת רכב בישראל: זמן שווה כסף, ולהיפך / אביב יועצים
השימוש המוגבר בשירותים של חברות של השכרת רכב בארץ, הינו דוגמא מצוינת לשירות שמטרתו להקל על חיינו, לחסוך זמן, ולהפוך את היום יום לנוח יותר ומתוח פחות.
השכרת רכב בישראל לרגל אירועים מיוחדים / אביב יועצים
השכרת רכב בארץ היא פיתרון אידיאלי לכול אותן משפחות שרוצות לנפוש ליום או יומיים לכבוד חג העצמאות או כל חג אחר. במקום לקחת את הרכב המשפחתי ולנסוע איתו למרחקים גדולים, עשו בחכמה ופנו לחברת השכרת רכב.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים