מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תא גזע שתילי עצם

מיקי שחם מביא: נס בניתוח תאי גזע – פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים

/ מיקי שחם

מיקי שחם מביא: נס בניתוח תאי גזע – פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים

דיילי טלגרף.

רופאים השתילו תאי גזע בוגרים ברגל שבורה של מטופל בהליך ניסויי אוסטרלי, ראשון מסוגו, אשר הם מקווים שיחליף שתלי עצם מכאיבים. ג'יימי סטיבנס, בן 21, ריסק את רגלו בתאונת אופנוע ביוני. תשעה חודשי אי-נוחות וחוסר פעילות לאחר מכן, השבר עדיין לא החלים.

מנהל מחלקת האורתופדיה בבית החולים הממלכתי של מלבורן, ריצ'ארד דה סטיגר, הכניס בערך 30 מיליון מתאי הגזע של מר סטיבנס אל תוך החלל באורך 5 ס"מ בעצם הירך השמאלית שלו, המצופים על שתי חתיכות "פיגום" שהורכבו מחומר דמוי-עצם. תאי הגזע נאספו ממח העצם שלו במהלך ביופסיה בערך שבעה שבועות קודם לכן ועברו הרבייה במעבדה כדי להרחיב ולבדיל אותם לתאים המייצרים עצם.

הרופאים ייאלצו לחכות שישה שבועות לפני שיידעו אם התאים צפויים להתפתח לעצם חדשה. ד"ר דה סטיגר אמר שהוא קיווה שהחור בעצם של מר סטיבנס תתמלא לגמרי לאחר 16 שבועות. "כמו כל מחקר רפואי הוא מרגש, אבל מתרכך בשל העובדה שאתה נאלץ לשבת ולחכות", אמר ד"ר דה סטיגר. מר סטיבנס, מאיבנהו, הוא הראשון מתוך עשרה מטופלים שיעבור את ההליך במהלך 12 החודשים הבאים בבית החולים במסגרת של ניסוי רפואי.

הוא ישוחרר מבית החולים הממלכתי של מלבורן על קביים ועם רגלו נפוחה, אבל בהרגשה בטוחה שההליך יעבוד. "זה עדיין די כואב אבל טוב יותר ממקודם," הוא אמר אתמול. "אני די שמח להיות הראשון בעולם". ד"ר דה סטיגר אמר ששברי עצם ארוכים לא הצליחו להתרפא בערך בעשרה אחוז מהמקרים, מה שבדרך כלל הוביל לשתל עצם. "זו הייתה הדרך הסטנדרטית למשך שנים רבות, אבל היא כוללת חיתוך די גדול בעצם האגן [ו] היא כוללת לקיחת כמות גדולה של עצם במקרה של ג'יימי," הוא אמר. "במצב זה ישנם סיכונים, ברור. זהו חיתוך נפרד, מטופלים דיווחו על כאב מתמשך מהחיתוך הזה ויש לך סיכון נפרד לזיהום באותו מקום." הוא אמר שהטיפול יכול להפחית את השהיות בבית החולים ואת זמן השיקום תוך כדי הפחתת אי הנוחות של המטופל.

מטופלים עם שברים קטנים יותר אולי לא יצטרכו את הפיגום ובמקרים אחרים אולי יוכלו לקבל הזרקה ישירה של תאי הגזע לעצם הניזוקה. שימוש בתאי הגזע של המטופלים מבטל את סיכון הדחייה שיכולה להתרחש עם תאים מתורם אחר.

החברה האוסטרלית מאחורי טכניקת פיתוח תאי הגזע, מזובלאט בע"מ, הייתה מעורבת בהליך אחר, ראשון מסוגו, בפברואר שבו תאים הוזרקו לתוך הלבבות של שני גברים אוסטרליים עם עורקים החסומים בצורה קשה, בתקווה שהם יתפתחו לשרירי ועורקי לב חדשים. לפי מיקי שחם, תוצאות ראשוניות של הניסוי מצופות לבוא במאי.

לפי מיקי שחם, מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

 

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות ביוקורד בע”מ - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית |Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית סיטוג'ן (חברה אחות של ביוקורד בע”מ - בנק החיים), היא היחידה באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע טבוריים גבוה שיכול לשרת גם:

·       השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום

·       סדרות השתלות של הרפואה ההתחדשותית, הדורשות מספר תאים גבוה מאוד

·       טיפול במספר מחלות שונות

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות ביוקורד בע”מ - בנק החיים, בלבד.

מיקי שחם
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי.הבעלים (העיקרי) של "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד.
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי. בעלי "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד).
בנק החיים, סיטוג'ן
תל אביב
03-7522030
בריאות ורפואה - רפואה
תאריך: 18/4/2011
תגיות:   דם טבורי    תאי גזע    בנק דם טבורי    מיקי שחם    השתלת תאי גזע    רפואת חידוש איברים    רפואה התחדשותית    רפואה רגנרטיבית    בנק החיים    סיטוג'ן    ביוקורד   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - רפואה

גסטריטיס. טיפול של רפואה משלימה / רפאל רוזנסקי
גסטריטיס הינה דלקת רפידת הקיבה. רפואה משלימה כאלטרנטיבה לטיפול תרופתי.
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית / רפאל רוזנסקי
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית. כל הטיפים לטיפול עצמי
מיקי שחם מביא: נס בניתוח תאי גזע – פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים / מיקי שחם
פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים. רופאים השתילו תאי גזע בוגרים ברגל שבורה של מטופל בהליך ניסויי אוסטרלי, ראשון מסוגו, אשר הם מקווים שיחליף שתלי עצ
גבירותיי ורבותי הרשו לי להציג - שיטת אייפק / נירמאל אורי אילן
בעידן בו אנו חיים יש הרבה שיטות לריפוי, היום לכל כאב מסוגו יש את הטכניקה היעילה ביותר לשיכוכו. אז איך בוחרים..?
רפואה סינית נגד בריחת שתן / רפאל רוזנסקי
טיפים למניעה וטיפול בבריחת שתן ע"י דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות
רפואה משלימה נגד בחילות והקאות / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות במאבק נגד בחילות הקאות
מחלה כברירת מחדל / מיכה אלטמן
בניגוד לתפיסה הרווחת התופסת את המחלה כתוצאה של גורם חיצוני מזיק החודר לגוף, המאמר מתאר תפיסה הרואה במחלה בחירה של הגוף עצמו בבחינת "הרע במיעוטו", כברירת מחדל.
מיקי שחם מביא דיווח על: תקווה חדשה לכשל כלייתי חמור / מיקי שחם
כשל כלייתי חמור הוא מצב בריאותי קטלני. טיפולי עבר לא הצליחו לטפל במחלה, אך מחקר עדכני חושף יישומי תאי גזע שיוכלו להגן ולשפר את תפקוד הכליות אצל מטופלים.
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים / מיקי שחם
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים מגורים: פרת', אוסטרליה מכתב שנשלח לאיסם ארהמוי, נציג המטופלים האוסטרלים של Xcell-Center
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים