מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תירס בגלידה

הסודות מאחורי המדפים - ממתי שמים לנו תירס בגלידה ?

/ יובל לובנשטיין

 

הסודות מאחורי המדפים – ממתי שמים לנו תירס בגלידה ?

 

גידול התירס בארה"ב הוא ללא ספק אחד הגידולים האדירים ביותר והשפעתו על כלכלת העולם ועל תעשיית המזון היא עצומה הרבה מעבר "למוצר הרגיל" הנקרא גרגירי תירס מתוק.

חוזקו של הלובי החקלאי האמריקאי, היקף השטחים הענק, העובדה שיחסית קל לגדל את הגידול, הפכו את התירס למשפיע ביותר על תעשיית המזון, בעיקר בתחום המזון המעובד.

מהתירס ניתן להפיק פרוקטוז סינטטי, אשר משמש כתחליף זול לסוכר קנים או לסוכר שהופק מסלק סוכר ונמצא החל משנות השבעים האחרונות במשקאות קלים, בקטשופ, במרקים, ברטבים, בדגני בוקר במוצרי מאפה, בממתקים, במעדני חלב וגם בגלידות.

סירופ התירס המכונה בקיצור גם HFCS  נמצא כחומר העשוי להעלות את רמת הכולסטרול הרע, לעודד השמנה וסכרת.

נמצא שבתהליך העיכול להבדיל מעיכולו של סוכר רגיל, כאן הפרוקטוז עוקף למעשה את "מסלול העיכול הרגיל" ומגיע ישירות לכבד, שם רובו הופך לשומן.

התירס הוא הגורם המשמעותי ביותר בתעשיית המזון המעובד והוא האחראי הראשוני לתרבות האכילה הקיימת ולא הסוכר הרגיל.

תעשיית המזון המעובד, שבה סירופ התירס הוא חבר של כבוד, היא תעשייה שאורכה רק כמאה, מאה חמישים שנה בלבד, אשר מספקת לאדם מוצרים זמינים, חוסכת לו זמן ולעיתים גם ממון ונראית יעילה, אך נזקיה בטווח הארוך עלולים לפגוע באיכות החיים של רבים מאיתנו.

 

 

יובל לובנשטיין, משמש כיועץ שיווקי ואסטרטגי לחברות. שימש במגוון תפקידי ניהול בכירים ברשתות המובילות בישראל,הום סנטר ושופרסל, שם ניהל גם את פעילות היבוא.

יובל לובנשטיין
יובל לובנשטיין, משמש כיועץ אסטרטגי לחברות בתחום מוצרי הצריכה
יובל לובנשטיין, משמש כיועץ אסטרטגי לחברות בתחום מוצרי הצריכה
יובל לובנשטיין
נחל שורק 87
מודיעין
0525527587
089703552
עסקים - שיווק ופרסום
תאריך: 11/4/2011
תגיות:   יובל לובנשטיין    הסודות מאחורי המדפים    פרוקטוז    סירופ תירס    גלידה    מזון מעובד   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - שיווק ופרסום

שילוט במודיעין / לילך כהן
ם עסק חדש, אתם צריכים שילוט שיאמר לעוברים ושבים שהעסק שלכם נמצא במקום. זהו אמצעי הפרסום הזמין ביותר, אם הוא מבוצע נכון. אז איך בוחרים שילוט במודיעין מהם סוגי השלטים הקיימים? כל התשובות במאמר שלפניכם.
כרטיסי ביקור- לא רק לעסקים / מרטין בוקסדורף
נכון, כולנו מכירים את כרטיסי הביקור כעניין עסקי נטו, אך ידעתם שבמדינות אחרות כאשר פוגשים בחורה בבר, נותנים לה כרטיס ביקור?
דפוס חשוב: הזמנות לאירוע / אביב יועצים
בדרך כלל אנו באים במגע עם בית דפוס כחלק מההכנות של אירוע מרגש בחיינו: חתונה, ברית או בריתה, בת מצווה או בר מצווה. באירוע זה אנו רוצים לשלוח הזמנות אישיות ומיוחדות.
דפוס מול אינטרנט / אביב יועצים
עם התפתחות האינטרנט החלו להישמע חששות באשר לעתידם של מוצרי דפוס: הפרסום בדפוס, דפוס העיתונים והספרים, עתיד בית דפוס ועוד. במאמר זה ננסה לבחון האם החששות מוצדקות.
דפוס ומוצריו שכל עצמאי צריך / אביב יועצים
עכשיו אחרי שהקמת את העסק, נרשמת כחוק ושיווקת את עצמך, הלקוחות מתחילים לזרום וכדאי שתפנה לבית דפוס ותדפיס כמה מוצרי דפוס משרדיים.
דפוס: החשיבות של מוצרי דפוס לעסק שלך / אביב יועצים
עולם העסקים נאלץ בשנים האחרונות להתמודד עם המדיה הדיגיטאלית. אך מחוץ לרשת האינטרנטית עדיין ממשיכים העסקים להתבצע בצורה דומה מאד לשיטה הישנה ועדיין יש חשיבות לדברי דפוס הנושאים את שם העסק.
דפוס: הפצת פליירים בדפוס- האם זה עובד? / אביב יועצים
אנשים אולי מקטרים כשדוחפים לידיהם דברי דפוס, אבל האמת היא שאחוז מאד גבוה מהם בוחנים את הפלייר ואת דבר הדפוס, מתוודעים לשם העסק ובודקים האם הפלייר רלוונטי עבורם.
מוצרי קד"מ ככלי למיתוג ולהעצמת המותג בקרב הלקוחות / טקסס מוצרי פרסום ומתנות עם לוגו
מוצרי קידום מכירות ממותגים במותג ופרסום שלכם , הם כלי שיווקי רב עוצמה לחיזוק המותג שלכם ולהעצמת המיצוב העסקי בקרב לקוחתכם במאמר זה נסקור על היתרונות ועל הדרכים להפקת המוצר קד"מ הטוב ביותר
שינויים חריפים בתחומי הדפוס והאלומיניום- האינטרנט מוריד מחירים / מרטין בוקסדורף
הפרסום באינטרנט הוריד את רמות המחירים בכל התחומים הקיימים אצל בעלי מקצוע ובעלי עסקים בכלל. איך נתח הרווחים יורד בגלל האינטרנט
דפוס: מבט מבפנים / אביב יועצים
יש הרבה מעצבי דפוס שעובדים כפרילנסרים בנוסף לעבודתם כשכירים, והם חוו על בשרם מגוון של לקוחות. מעצבים בדרך כלל רואים את עצמם כאומנים, ולכן הם לא יסכימו לכל בקשה של לקוח.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים