מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

צמחייה מלאכותית

צמחייה מלאכותית: חיקוי, שיפור ושליטה

/ אביב יועצים

צמחייה מלאכותית: חיקוי, שיפור ושליטה

השימוש בסוגים השונים של צמחייה מלאכותית כאלמנטים עיצוביים בחללים שונים מוכרת ודאי לרובנו. אנחנו רואים את הסוגים השונים של הצמחייה הזו במקומות רבים: בחדרי המתנה של רואפי עיניים, ברחבי מרכזי קניות גדולים וקטנים, באולמות הכניסה של בניינים ובמשרדים לא מעטים. גם אנשים פרטיים משתמשים בסוגים השונים של צמחייה מלאכותית בשביל לעצב או להשלים את העיצוב הביתי: מאגרטל של פרחי משי או קערה של פרות מלאכותיים ועד עצים מלאכותיים בחצר או בכניסה לבית. כדי לעשות שימוש באלמנט עיצובי זה כדאי לנו להבין מה מבטאת, מבחינה סמלית, צמחייה מלאכותית. כך נוכל להבין טוב יותר מתי השימוש בה הוא נכון ומתאים ומתי השימוש בה עלול להיות צורם, לא נכון וגורם עיצובי לדיסהרמוניה בחלל המעוצב.

כאשר אנחנו עושים שימוש באלמנטים עיצוביים כדי לעצב חלל נתון אנחנו אולי שמים לב לצבעים ולצורות אבל לעיתים אנחנו שוכחים שאלמנטים שונים – כמו כל חפץ שאנחנו מייצרים ועושים בו שימוש – הם בעלי משמעות תרבותית. כאשר אנחנו רואים חפץ כלשהו אנחנו מגיבים אליו והוא מעורר בנו תגובה מסוימת. כאשר אנחנו משתמשים בכל סוג של צמחייה מלאכותית הרי שהתגובה שהוא מעורר איננה זהה לתגובה שמעוררת צמחייה רגילה, טבעית. התגובה איננה דווקא שלילית יותר או חיובית יותר אלא היא פשוט שונה. חלל שבו אנחנו מניחים צמחייה מלאכותית כדי לעצב אותו מקבל אופי שונה מחלל שבו אנחנו עושים שימוש במיני צמחייה טבעית. החלל מושפע מהאלמנטים שבו כמו מטבח שמופע מריח האוכל המתבשל בו.

צמחייה מלאכותית מבטאת במהותה דחף תרבותי מאוד חזק של התרבות האנושית: הרצון לשלוט בטבע. צמחייה מלאכותית היא למעשה חיקוי של הטבע – מעשה שהאדם עושה כדי לקחת מהטבע את מה שהוא יכול אבל להימנע מדברים אחרים שמביא עימו הטבע. צמחייה מלאכותית היא בעלת היתרונות של הצמחייה הטבעית: היא יפה, היא צבעונית, היא מעוררת קונוטציות של טבע, של הרים ויערות ושל שדות פתוחים. בו בזמן, צמחייה מלאכותית היא חסרת החסרונות השונים של הטבע: היא לא קמלה, היא לא צריכה טיפול, היא לא מלכלכת. כך היא מבטאת את השליטה של האדם על הטבע. השליטה המוחלטת המושגת על-ידי שליטה במה שאנחנו לוקחים ומה שאנחנו משאירים מאחור.

כיוון שיש מהות של שליטה בכל הסוגים של צמחייה מלאכותית הרי שמהות זו גם מוקרנת ממנה על הסביבה שבה היא מונחת. שליטה יכולה להתפרש בדרכים שונות. כך ניתן באמצעות צמחייה מלאכותית להכניס מעט סדר בחלל שבו פועלים אלמנטים של חוסר סדר. כיוון שהיא משתלבת היטב בסביבה א-סימטרית, צמחייה מלאכותית יכולה לאזן את שאר האלמנטים הא-סימטריים שבסביבתם היא נמצאת וליצור עיצוב א-סימטרי אבל כזה שנמצא תחת שליטה. על-ידי שימוש יותר מסיבי במינים שונים של צמחייה מלאכותית ניתן גם ליצור עיצוב מוצק ובעל שליטה מוחלטת על החלל שמשדר סדר באמצעות עיצוב.

השימוש במינים השונים של צמחייה מלאכותית בהחלט יכול להוסיף לכל עיצוב של כל חלל. עם זאת ראוי להבין את ההשפעה שלו על החלל ועל האנשים שנעים בחלל הזה כדי לעשות בו שימוש נכון שישיג עבורנו את התוצאות הרצויות.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - עיצוב פנים
תאריך: 6/4/2011
תגיות:   צמחיה מלאכותית    צמחייה מלאכותית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - עיצוב פנים

צבעים במודיעין / לילך כהן
עבר לבחירת הצבע הנכון, צריך גם לבחור צבעי אמין, שיעשה עבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר, בזמן הקצר ביותר ובמחיר הנוח ביותר. ישנם הרבה צבעים במודיעין, אז איך בוחרים את הצבעי האמין ביותר? התשובות כאן.
רפדים במודיעין / לילך כהן
לא נראית כמו ביום שהמובילים הניחו אותה בסלון ביתכם, כנראה שזה הזמן לחשוב על ריפוד חדש, שיחזיר לה קצת חסד נעורים ולפגוש רפדים במודיעין, שיעשו את העבודה. אז איך בוחרים רפד מתאים? כל זאת ועוד, במאמר הזה.
מעצבי פנים במודיעין / לילך כהן
נו יכולים לראות דירות ובתים רבים מעוצבים בה בצורה מיוחדת ויצירתית מאוד. מאחר ועיצוב פנים הוא דבר חשוב עבור כל מי שבונה את בית החלומות שלו או משפץ דירה קיימת אנו רואים עד כמה תשומת לב מוקדשת לנושא זה,
אביזרי חדר ילדים / מיקי בן פורת
צוב חדר ילדים הינה משימה הדורשת חשיבה, תוך מתן תשומת לב לצרכי הילדים והעדפותיו. החלק המרכזי בעיצוב הוא קניית הריהוט עבור חדר ילדים. זוהי ההוצאה הגדולה הדורשת חשיבה מעמיקה על הגודל הרצוי, חומרי הריה
מטבחים כפריים: איכות בלי פשרות! / אביב יועצים
מטבחים כפרים הם למעשה פתרון אידיאלי לניצול מקסימאלי של חלל המטבח תוך שמירה על איכות ויופי בלתי מתפשרים.
מטבחים כפריים: מרוב עצים רואים את המטבח / אביב יועצים
אחד הסגנונות היפים הקיימים בשוק בתחום עיצוב מטבחים, אשר עושים שימוש בעץ, הינו הסגנון הקרוי "מטבחים כפריים." מטבחים כפריים הם מטבחים הבנויים מעץ מלא מסוגים שונים.
מטבחים כפריים: חדר אחד, הנאות רבות / אביב יועצים
מבחינה כלכלית, מטבח כפרי הוא השקעה כספית לא קטנה אך זו השקעה שנשארת עמכם לשנים על גבי שנים מבלי להישחק או להתקלקל; כך התמורה היא גדולה מאוד מבחינת יופי ופונקציונאליות.
מתקני תצוגה / asher hayut
עסקים רבים המעוניינים לפרסם את עצמם, את המוצר או השירות שלהם, מבקשים לייצר מתקני תצוגה שאותם יוכלו להציב במקומות שונים, בתוך חנות או אולם תצוגה, באירועי קידום מכירות או אפילו במקום ציבורי בחוץ
חלונות בלגיים / אלכס בונר
בתים רבים בישראל חוזרים אט אט אל המקורות ומחליפים את חלונות העץ והברזל בחלונות אלומיניום - חלונות בלגיים. ראשיתם של חלונות אלו החל עוד בימי המנדט הבריטי, בתחילת המאה ה-20.
איך לבחור אריחים/פסיפסים לאמבטיה ולמטבח? / רוני דוד
רחב – איך עושים את זה נכון? החלטתם לעצב לבד את חדר האמבטיה החדש שלכם, או לתת לעצמכם מתנה ולחדש את חדר האמבטיה הישן שלכם. כל כך הרבה חנויות, ספקים, ואפילו עוד יותר אפשרויות! אז איך עושים את הבחי
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים