מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הצלחת עסק חדש

סיבות להצלחה וכישלון של עסקים חדשים

/ אלידע

יותר ממחצית מכלל העסקים החדשים נידונו לכישלון. במאמר זה אנסה לענות על שאלת מליון הדולר: למה עסקים נכשלים וכיצד ניתן להמנע מאותם גורמי כישלון.

אין תוכנית עסקית
יזמים רבים מנסים לפתוח עסק ללא תוכנית עסקית, כי הם מאוימים על ידי הרעיון של כתיבת תוכנית, ובסופו של דבר העסק נכשל, כי אין להם הדרכה מספקת. אם אתה לא יודע איך לכתוב תוכנית עסקית, תוכל להתייעץ מט”י – מרכז טיפוח יזמות של משרד התמ”ת. התוכנית העסקית היא התנ"ך של היזם, וצורך מוחלט. זה לא רק משמש מפת דרכים עבור העסק שלך , אלא זה יהיה מסמך המכירות חשוב כאשר תנסה להשיג מימון עבור העסק שלך.
 למרות האמור לעיל, ישנם מספר מדריכי יזמות כמו למשל היזם הזה  ששוללים תוכניות עסקיות מכל וכל.

ישנן סיבות לכשלון מיזמים עסקיים, וכאשר אתה יודע מה הם, אתה יכול להימנע מהן. כמובן שיש סיכונים מעורבים בהפעלת עסק משלך. אתה עלול להפסיד הרבה כסף. אתה יכול להיות מנוכר מהמשפחה שלך אם אתה משקיע את כל הזמן והאנרגיה שלך בעבודה. אתה עלול להפסיד את העסק שלך כתוצאה משריפה, או פיגוע.

סיכון נוסף הוא למי שעוזב עבודה בטוחה בתור שכיר כדי לפתוח עסק עצמאי. במקרה שהעסק לא מתרומם היזם עשוי למצוא עצמו קרח מכאן ומכאן. כמו כן אתה יכול לשנוא את העבודה ולהיות אומלל כל יום מהחיים שלך. ייתכן גם שיהיה עליך לקצץ במשכורת, או לפגוע בתא המשפחתי עקב נסיעות תכופות וארוכות.

אבל כשחושבים קצת על העניין רואים שכל החיים הם סיכון אחד גדול בין שמדובר בהקמת עסק, נישואין או כל דבר אחר. תמיד קיימת האפשרות להיכשל, אז רוב הסיכויים שאתה תיכשל ויותר מפעם אחת. כמובן שהתוצאה לא חייבת להיות דרסטית. לדוגמא כישלון בנישואין לא חייב להגמר בגירושין אלא רק במריבות. אבל מהכשלונות האלו אנחנו נבנים. היזם מקבל ניסיון, הזוגיות בונה את עצמה "כי שבע יפול צדיק וקם".

רוב העסקים נכשלים כי מי שהקים אותם לא הציב מטרות, או נכשל לחלוטין בחשיבה באמצעות מה הוא יעשה, ואיך הוא יעשה את זה. יזמים מסוימים מנסים לפתוח עסק מבלי לכתוב תוכנית עסקית, אשר היא טעות ענקית (כאמור, לא לפי הדיעה הזו ).
 
מימון לעסק
להשיג מימון זה מאוד נחמד, אך יש לזכור שזה לא פותר את כל הבעיות שלך. מישהו פעם אמר משהו כמו, "כאשר יש לך כסף, אנשים חושבים שאין לך בעיות. זה לא מדוייק, כסף  פירושו שאין לך בעיות כספיות, אבל עדיין יש לך את כל הבעיות האחרות. "

מדוע, אם כן, למרות השעות ארוכות, השכר הנמוך בתחילה, ועתיד לא בטוח, כל כך הרבה אנשים נכנעים לדחף ומתחילים עסק משלהם? ובכן, הם עושים זאת משום שהם מאמינים שהתגמולים הפוטנציאליים מהעסק עולים בהרבה על הסיכונים הכרוכים בכך, ויש להם מספיק ביטחון בעצמם כדי להאמין שהם יהיו מוצלחים.

ניגש ישר לעניין. רוב האנשים מקימים עסק משלהם משום שהם מקווים לעשות כסף, המון כסף. והם נמשכים לסיכוי להיות הבוס של עצמם. יש גם גורמים אחרים, כגון הזדמנות לפגוש אנשים אחרים בעסק, או להיות מוכר בקרב הקהילה העסקית. בעיקרון, עם זאת, זה מסתכם בכסף וחופש.

לעשות הרבה כסף זה טוב כי זה נותן לך חופש נהדר. תחשוב כמה נחמד יהיה אם לא תצטרך לדאוג על תשלומי המשכנתא לאכול במסעדות בלי חשבון ולהיות מסוגל בהחלטה של רגע לצאת עם כל המשפחה לשבוע נופש.

כסף הוא בהחלט תמריץ, ואחד התגמולים הגדולה של להיות יזם. את החופש של להיות הבוס שלך הוא עוד פרס של הבעלות לנהל עסק משלך. זה נחמד להיות מסוגל להמריא לכמה שעות כדי לצפות במשחק הכדורגל של הבן שלך או לקחת את ההורה הקשיש שלך לטיפול הרפואי הטוב ביותר. כמובן, להיות הבוס שלך כרוך גם הרבה אחריות, אבל זה מספק תחושה מאוד אטרקטיבית של חופש. סיבה נוספת לעצמאות והפעלת העסק משלך, היא הרגשה נפלאה של הישג שמגיעה ליזם מהגשמת התקוות והחלומות.

ככלל למרות הסיכונים הכרוכים בהקמת עסק נראה שהיתרונות גוברים על החסרונות. כמו כן, אפשר לראות שאני נוקט עמדה לטובת השיטה הזו  שמציעה הקמת עסק כמעט ללא סיכונים.

בהצלחה!

אלידע
מהנדס בעל ותק בכמה חברות הייטק שעשה הסבה לתחום שירותים משרדיים
כל הערים
עסקים - יזמות עסקית
תאריך: 3/4/2011
תגיות:   יזמות    עסק    הקמה    תוכנית עסקית    עצמאי    עצמאות כלכלית    לעשות כסף   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - יזמות עסקית

סיבות להצלחה וכישלון של עסקים חדשים / אלידע
הקמת עסק חדש נתקלת באופן טבעי בהרבה מכשולים. מה כדאי לעשות וממה כדאי להזהר בהקמת עסק
הקמת עסק עצמאי / אלידע
הקמת עסק עצמאי דורשת שינוי חשיבה והרבה אומץ והתמדה.
תהליך הקמת עסק / דודו אלבז
תהליך שעברתי מאז שהקמתי את העסק שלי: בר לאירועים. כל מה בחור צעיר צריך לדעת על הקמה של עסק דרך העיניים שלי. הדרך בה התפתח העסק ואיתו הבגרות האישית שלי. הדרך בה עברתי עד למה שהגעתי היום
התפתחותם של הברים האקטיביים באזור הדרום / דודו אלבז
מאמר על גדילתה והתפתחותה של התרבות החדשה של שכירת ברים אקטיביים לאירועים בדרום הארץ.
הזדמנויות עסקיות לחיילים משוחררים / מואיז אלוש
חיילים משוחררים אינם נתפסים בד"כ כאנשי עסקים צעירים. למרות התדמית של חיילים משוחררים הזדמנויות עסקיות בהחלט מעניינות את הציבור הצעיר הזה, או לפחות השאפתנים שבו.על חיילים משוחררים ומימוש הזדמנות עסקית.
אל תהיה עצלן בשיווק רשתי / ניר חנינה
רוב בני האדם עצלנים ! זו עובדה. רוצים להגיע מהר יותר, טוב יותר ואם אפשר בלי לבזבז הרבה אנרגיה בדרך. סף הגירוי שלהם נמוך. הזכרו בתמונה הבאה... כמה מהחברים שלכם יושבים מול הטלוויזיה ולא מזפזפים למשך 10
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים