מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בעלות על לוגו חדש

בעלות על לוגו חדש ורישומו כסימן מסחר

/ דרור זורע

בעלות על לוגו חדש ורישומו כסימן מסחר

לאחר שרכשת את הלוגו החדש שלך אתה הוא הבעלים עליו ובאחריותך כל נושא השימוש בו, זכויות היוצרים עליו ורישומו כסימן מסחרי במידת הצורך. לשימושך ערכנו מספר שאלות ותשובות בנושא.

 

מהו סימן מסחר או סימן מסחר רשום?

אם יש לך סמל מסחרי שמזוהה עם המוצר או המותג שלך, כולל שם, לוגו לחברה וסלוגן. זה יכול להיות מילה, לוגו מעוצב או מאופיין בפונט יחודי, מוצר תלת מימדי, או אפילו דמות מאויירת. רישום סימן מסחר מעניק הגנה רשומה מאד חזקה. כיום גם צבע יכול להוות סימן מסחרי ובשל כך ניתן ליצור הגנה על צבע כחלק בלתי נפרד מהמיתוג.

סימן מסחר הוא הגנה הניתנת ע"י רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, בהתאם לפקודת סימני המסחר.

 

מה ההבדל בין הסימון TM לסימון R ?

TM מסמל כי בעל הסימן העושה בו שימוש מתייחס אליו כאל סימן מסחר המייצג את עסקיו, וייתכן כי אף הגיש בקשה לרישומו כסימן מסחר רשום. ® מסמל כי הסימן אשר הוא מתייחס אליו הינו סימן רשום אשר בעליו נהנה מהגנה ע"פ פקודת סימני המסחר.

 

איך אני רושם לוגו?

עליך להגיש בקשה לרישום למחלקת סימני המסחר במשרד לרשם הפטנטים, ולשלם את האגרה הקבועה בתקנות.

 

כמה יעלה לי לרשום לוגו?

אם תגיש את הבקשה בעצמך, עליך לשלם רק את אגרת ההגשה על פי דרישת מחלקת סימני המסחר, אם תשתמש בשירותי עורך דין, יהיה עליך לסכם בנוסף לאגרות את שכר הטרחה עמו.

 

כמה זמן לוקח לרשום סימן מסחר?

בקשה לרישום סימן מסחר נבחנת לאחר הגשתה ע"י בוחני מחלקת סימני המסחר, לשם קביעה באם ניתן לרשום את הסימן המבוקש. התור לבחינה הוא בן 3 חודשים לחצי שנה תלוי בעומס. לאחר סיום הליכי הבחינה ומותנה בתוצאותיה החיוביות, תשלח למבקש הודעה כי בקשתו התקבלה והיא תתפרסם ביומן סימני המסחר. באם לא מוגשת התנגדות לבקשה לרישום הסימן תוך שלושה חודשים מיום הפרסום, הסימן ירשם ותעודת רישום תשלח למבקש.

 

האם ניתן להגן במסגרת בקשה אחת על יותר מסימן אחד?

לא, בקשה אחת לרישום סימן מסחר יכולה להגן על סימן אחד בלבד.

 

האם ניתן לרשום את אותו סימן לגבי סחורות ושירותים שונים?

אם רוצים להגן על אותו סימן ביחס לסחורות או שירותים שונים, הנכללים על פי סיווג הסחורות והשירותים בסוגים נפרדים, ניתן לכלול במסגרת בקשה אחת סוגי סחורות רבים.

 

האם ניתן להשתמש בלוגו טרם רישומו?

כן, הרישום רק מקנה לבעל הסימן זכות לשימוש ייחודי בסימן, אולם גם ללא רישום זכאי אדם להשתמש בסימנו, אלא שכל זמן שהסימן אינו רשום לא יוכל להסתמך על זכויות שמקנה פקודת סימני המסחר לבעל סימן רשום.

 

האם בהגשת בקשה לרישום סימן מסחר בישראל אהיה מוגן בכל העולם?

לא, יש להגן על הסימן בכל מדינה בנפרד. החל מ- 1.9.2010, ניתן להגיש באמצעות המשרד הישראלי, בקשה בינלאומית אחת, ולבקש באמצעותה לרשום את הסימן בכל המדינות החברות באמנה.

 

איך אני אדע אם סימן המסחר שבדעתי לרשום אינו בבעלות אחרים?

רצוי לערוך חיפוש לפני הגשת בקשה לרישום סימן מסחר. ניתן לבצע חיפוש עצמי ללא תשלום באמצעות מאגר הנתונים שבאתר משרד רשם הפטנטים. בנוסף, ניתן לבקש חיפוש רשמי בתשלום שיבוצע ע"י בוחני מחלקת סימני המסחר שבמשרד רשם הפטנטים.

 

כמה זמן נשאר סימן מסחר בתוקף?

אין הגבלה לאורך החיים האפשרי של סימן מסחר, אולם כדי לשמור את הסימן בתוקף יש לשלם אגרות חידוש אחת לעשר שנים.

דרור זורע
מנכל משותף logo4biz.com
מנכל משותף logo4biz
logo4biz.co.il
Logo4biz.co.il הוקמה ע"י חברת פרופגנדה בעקבות ניסיון רב שנצבר מעל 10 שנים בתחום העיצוב השיווקי בארץ ובעולם ובאה לתת מענה לצרכי עיצוב לוגו ותדמית לעסקים קטנים ובינוניים
קישור לאתר
עסקים - עסקים קטנים
תאריך: 1/4/2011
תגיות:   עיצוב לוגו    לוגו חדש    לוגו    עיצוב גרפי    מעצב גרפי    גרפיקה    מותג    מיתוג    תדמית    כרטיס ביקור    ניירת עסקית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - עסקים קטנים

הובלות - המדריך למובילים / הובלות בישראל
המדריך המלא למובילים מקצועיים
הכל על בר לאירועים וקפה לאירועים / gidi didi
מקובל לחשוב כי שירותי בר לאירועים או קפה לאירועים מיועדים דווקא לאנשים העורכים אירועים או שמחות משפחתיות רבות משתתפים אשר דורשים ארגון ולוגיסטיקה רבים ומיגעים. אולם, מה עם אירועים קטנים ופרטיים?
מלכודת "איכות היתר" של המוצר או השרות בעסקים קטנים / עוזי פלג
סופקת, את המחיר שהספק דורש אין בעיה לשום צד. הבעיה היא כאשר המוצר או השרות, מספקים "איכות יתר", אשר הצרכן איננו מזהה אותה, או איננו צריך אותה, ולכן איננו מוכן לשלם עבורה, ובמקביל ליצרן היא מוסיפה עלות
התפתחות עיצוב לוגו האולימפיאדה במאה השנים האחרונות והקשר שלו לליסה סימפסון / דרור זורע
הסמל האולימפי (logo) תוכנן לראשונה ב-1913, צורתו הינה חמש טבעות משולבות המסמלות את האיחוד של חמשת יבשות העולם. מעניין לבחון איך עיצוב לוגו המשחקים האלימפיים השתנה או התפתח לאורך השנים.
בעלות על לוגו חדש ורישומו כסימן מסחר / דרור זורע
עלות על לוגו חדש ורישומו כסימן מסחר לאחר שרכשת את הלוגו החדש שלך אתה הוא הבעלים עליו ובאחריותך כל נושא השימוש בו, זכויות היוצרים עליו ורישומו כסימן מסחרי במידת הצורך. לשימושך ערכנו מספר שאלות ותשובות
איך לשווק את העסק שלך בחינם / משה הרשקו
יווק היא הבעלים/מנכ"ל/מנהל המכירות ולעיתים קרובות גם המזכירה. על מנת לייצר זרם קבוע של מתעניינים ושל פניות, כזה שיאפשר לנו לצפות מכירות והכנסות, חייבים לשווק את העסק על בסיס קבוע ובצורה מתוכננת .
מרכזיות המוצר בתמהיל השיווק של העסק הקטן / עוזי פלג
קבלנות) שהושקעו בו משאבים ומכירתו אמורה לכסות את עלותו ולהותיר רווח, יש לזכור שגם אם יש מוצר, עדיין לא בטוח שיש לו זכות קיום, כנגזרת ישירה מכך, במידה ולעסק יש רק מוצר אחד, לא בטוח שלעסק יש זכות קיום.
הסיבות לחוסר זמן בניהול עסקים קטנים / עוזי פלג
אחת הבעיות המרכזיות כמעט בכל עסק קטן ובחלק מהעסקים הבינוניים. היא "העדר זמן" כרוני לבעלי תפקידי המפתח בעסק,"העדר הזמן" הוא אחד הגורמים המרכזיים לניהול לקוי ואי יכולת של העסק לפרוץ קדימה.
השקעה בציוד או בניהול בעסק קטן/בינוני / עוזי פלג
התעשייה נוטים להשקיע את מירב תקציבם ברכישת ציוד וממעטים להשקיע בתשתיות ניהול ארגון ובהשבחת המשאב האנושי, התפיסה העסקית שמקורה בייצור והרקע ממנו צמחו המייסדים של עסקים אלה, מכתיבה את סדרי העדיפויות .
ניהול קשרי לקוחות בעידן המודרני / בני ישראלי
כיום בשל השינויים התכופים בכלכלה העולמית והשפעתם על המשק הישראלי, נוצר מצב שבו על כל מוצר ושירות הניתן לצרכן הסופי ישנה תחרות שרק הולכת וגוברת, מצד שני הצרכן הממוצע כיום, חכם יותר ומבצע סקר שוק יסודי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים