מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גישה חיובית ילדים

כיצד נעזור לילדינו לפתח גישה חיובית לפעילות גופנית

/ ofer rashkes

כיצד נעזור לילדינו לפתח גישה חיובית לפעילות גופנית

לפי המאמר "חשיבות הספורט בחינוך" (אתר אינפוגן, 2010) הספורט הוא חלק חשוב מאוד בחינוך לחיים  בריאים, זוהי גם אחת הדרכים העיקריות לעזור לילדים לשמור על כושר גופני ולהימנע מעודף משקל.
חינוך למיומנויות ספורט בילדות עוזר לילדים לפתח תפיסות של הנאה מהספורט לאורך כל החיים. כהורים עלינו לנסות להעביר לילד מסר כי ספורט הוא אירוע מהנה, גם מבחינה חברתית.

לפי המאמר "חשיבותה של פעילות גופנית"  שנכתב ע"י הגר שפר, ד"ר לנטורופתיה ותזונאית ופורסם באתר "למה לחלום אם אפשר להגשים?", פעילות גופנית יומיומית היא חלק חשוב מניהול אורח-חיים בריא. ארגון הבריאות העולמי קבע, שילדים זקוקים לפעילות גופנית של שעה אחת לפחות בכל יום. לאחרונה ממליצים על שעתיים ביום. המציאות מוכיחה, כי הפעילות הגופנית של מרבית הילדים, מסתכמת בשיעורי ההתעמלות בבית-הספר ובמקרה הטוב, בתוספת של חוג ספורט או ריקוד. את רוב הזמן מבלים ילדים מול המחשב או הטלוויזיה וממעטים לצאת לפעילות מחוץ לבית.
סקרים שנערכו בשנים האחרונות בארץ, מראים כי רק אחד מתוך שלושה ילדים עושה פעילות גופנית כדרוש.

 ד"ר שפר מוסיפה כי מחקרים מוכיחים כי ילדים שעוסקים בפעילות גופנית לפחות שעה ביום, הם בריאים ורגועים יותר, פחות אלימים והישגיהם בלימודים טובים יותר. נמצא שהעדר פעילות גופנית, הוא הגורם המרכזי להשמנת ילדים וכי שעה אחת של פעילות גופנית יומית, מקטינה את הסיכוי להשמנה ב-10%. ניתן ללמוד ממחקרים, כי ילדים העוסקים בספורט באופן קבוע, ממשיכים לעשות זאת גם כמבוגרים ובהתאם, יזכו לאורח חיים בריא יותר.

כיצד לעודד ילדים לעסוק בפעילות גופנית?
ד"ר שפר מציינת כי רצוי לעזור לילד לפתח גישה חיובית לפעילות גופנית וזאת ניתן לעשות, כשהפעילות היא מהנה ואינה נראית כהכרח או עונש. יש היום מגוון רחב של חוגי ספורט וחשוב למצוא חוג, בו הפעילות הגופנית מגוונת והילדים נהנים לפתח מיומנות וכושר גופני. גם שעות הפנאי הן הזדמנות נהדרת לפעילות גופנית. כשהילד נפגש עם חברים, מומלץ לעודד אותו למשחקי ספורט מחוץ לבית, כמו: משחקי כדור שונים, תופסת, מחבואים וכדומה.
גם את שעות הפנאי בסופי-השבוע, אפשר לבלות עם הילדים מחוץ לבית בטיולים רגליים, טיולי אופניים, שחייה בבריכה או משחקים בפארק.

מחפשים דרך לשלב פעילות גופנית מהנה ביום הולדת? במפגש עם חברים? בפיקניק משפחתי? אפילו באירוע כמו ברית? מתקנים מתנפחים הם התשובה. קיימים מתקנים מתנפחים אותם ניתן להשכיר במחיר השווה לכל כיס ולהשתמש בהם כמעט בכל מקום. הם קלים לנשיאה, ניפוחם אורך פחות מדקה ובתום השימוש הם מתקפלים בקלות ונכנסים לתא המטען של רכב פרטי. המתקנים המתנפחים הם חגיגה של ממש עבור ילדים, הם משלבים הנאה, צחוק וכיף יחד עם פעילות גופנית אשר תורמת לבריאות של ילדינו.

מוגש בחסות הופלך-מתנפחים מצחוק

ofer rashkes
מהנדס מכונות העוסק בניהול פרוייקטים ובין היתר עוזר לעסק המשפחתי.
הופלך
בהופלך אנו עוסקים בהשכרת מתנפחים לילדים שיאפשרו לכם לארגן בקלות פיקניק מיוחד , מסיבת יום הולדת מגניבה או סתם אחה“צ מהנה עם משפחה וחברים. רק 300 ש"ח למתקן. נקודות השכרה בתל אביב ונס ציונה.
נס ציונה
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות ילדים
תאריך: 27/3/2011
תגיות:   יום הולדת    מתקנים מתנפחים    הופלך   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות ילדים

עידוד פעילות גופנית בקרב ילדים / ofer rashkes
המאמר מפרט חשיבות ודרכים לעידוד פעילות גופנית בקרב ילדים
ילדים זקוקים לפעילות גופנית / ofer rashkes
המאמר מפרט מדוע ילדים זקוקים לפעילות גופנית
חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים / ofer rashkes
המאמר מציג את חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים
תזונת תינוקות – משרד הבריאות / LoadSEO SEO
במאמר נלמד כדאי ומה לא בכל הנוגע לנושא תזונת תינוקות. משרד הבריאות הוציא המלצות ברורות בנושא וניתן לעשות בהן שימוש טוב ויעיל למען הילדים הקטנים שלנו.
תזונת תינוקות בגיל שנה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בגיל שנה צריכה להיות מותאמת לצורת התפתחות התינוק ויכולותיו של התינוק. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויות חיוניות ועתידיות לתינוק.
תזונת תינוקות בשנה הראשונה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בשנה הראשונה נושפעת בעיקר מריגישותו של התינוק ועמידות מערכת העיכול שלו למזונות מסויימים. תזונת תינוקות בשנה הראשונה
MAYASURF קייטנת גלישת גלים לילדים כפעילות גופנית / מאיה דאובר
קייטנת גלישת גלים של MAYASURF הנה אופציה מצוינת לפעילות גופנית לילדיכם בקיץ אשר יכולה להפוך לתחביב ספורטיבי לכל החיים זהו ספורט שעובד על כול שרירי הגוף וסיבולת לב ריאה ומומלץ להתחילו בגיל צעיר
פעילות גופנית שומרת על בריאות ילדינו / ofer rashkes
היות בריאים ומאושרים יותר. מאמר זה ימנה מספר יתרונות (גם כאלו שרובנו לא מכירים...) שמקנה הפעילות הגופנית בכלל, ולילדינו בפרט, וכך יסביר מדוע זה הכרחי שנעודד אותם להיות כמה שיותר פעילים מבחינה גופנית.
השמנת ילדים, סיבות ודרכי ההתמודדות עימה / ofer rashkes
מחשבה, דאגה, והתערבות. השמנה ילדים עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות, ואף שהטיפול בה איננו פשוט, ישנה חשיבות מכרעת לעשות זאת בגיל צעיר ככל האפשר. מאמר זה יעסוק בגורמים להשמנת ילדים ובדרכי הטיפול בה.
מדוע חשוב לעודד ילדים לשחק בחוץ? / ofer rashkes
ותו של הילד. ילדים לומדים לשחק ביחד וכך מצליחים לפתח מיומנויות שונות. בעידן הטכנולוגי של היום חשוב יותר מתמיד לעודד את הילדים לשחק בחוץ, לא רק למען ההתפתחות חברתית או הפיזית שלהם, אלא גם עבור בריאותם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים