מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סוגי מסחר בבורסה

שוק ההון – מסחר בבורסה - סוגי מסחר באופציות מעו"ף

/ Best Trader

שוק ההון – מסחר בבורסה - סוגי אופציות

בבורסה לניירות ערך בת"א נסחרות כמה וכמה סוגי אופציות. במאמר זה נעשה מעט סדר בכל הקשור לסוגי האופציות הנסחרות בארץ ובעולם. ונחיב מעט על ההבדלים בין סוגי אופציות.

¢     האופציות הסחירות ביותר בבורסה לניירות ערך בת"א הינן מסחר באופציות מעו"ף (ידועות כאופציות PUT ואופציות CALL). אופציות מעוף הינן למעשה חוזה בין שני צדדים (קונה ומוכר ואינן קשורות כלל לנכס הבסיס), האופציה מקנה לרוכש אותה זכות (ללא התחייבות) לקנות (או למכור) כמות קבועה של נכס מסוים (כמו לדוגמא את מדד המעוף כולו), למשך תקופת זמן מוגדרת, במחיר קבוע מראש. לדוגמא: מי שקונה אופציית קול 1200 לחודש ינואר 2011 רשאי לקנות בפקיעה שתתבצע בסוף חודש ינואר 2011 את מדד המעוף לפי שער 1200 נקודות. מן הסתם במידה ושער המעוף ביום הפקיעה יהיה גבוהה מ-1200 נקודות הדבר ישתלם כי הרוכש זוכה לקנות בזול מוצר ששווה כעת יותר ולהיפך. אופציות מעוף נסחרות לפי מכפיל 100 כלומר מי שרוכש אופציה אחת זכאי ל-100 יחידות מדד דהיינו אם מדד המעוף ב-1,200 נקודות שקולה העסקה לעסקה על סך 120,000 ₪. בבורסה לניירות ערך בת"א נסחרות אופציות על כמה נכסי בסיס בשיטה זו, כלומר לא רק מדד המעוף הינו נכס הבסיס היחידי, נכסי הבסיס הנוספים שכבר נסחרים בשיטה זו הם: דולר-שקל, יורו שקל, מניית טבע, מניית כיל, מניית לאומי, מניית לאומי ובקרוב גם נכסי בסיס נוספים. חשוב מאוד לציין כי אופציות אלו הן מעיים משחק סכום אפס יש קונה יש מוכר והבורסה לניירות ערך מהווה רק גורם מתווך בעסקה, מה שצד אחד מרוויח מפסיד הצד השני. אם נתייחס לצורך העיניין לאופציות על מניית טבע חשוב להבהיר שחברת טבע אינה קשורה בכלל לאופציות אלו, המשחק כאן הוא בין שני סוחרים שונים בבורסה אשר "מהמהרים/מעריכים/מגדרים" על מחירה של המניה סיום הפקיעה ותו לא וזאת בניגוד לכתבי אופציות שיפורטו כאן מיד.

¢     אופציות אמריקאיות ואופציות ארופאיות: האופציות הארופאיות הן אופציות הניתנות למימוש במועד הפקיעה בלבד (בדומה לאופציות בארץ). אופציות אמריקאיות הינן אופציות הניתנות למימוש בכל תקופת חיי האופציה ועד לתאריך המימוש.

¢     אופציות דיגיטליות / אופציות בינאריות – בשנים האחרונות פותחו מכשירים פיננסיים נוספים בהם מבצע הסוחר מסחר ישיר מול ברוקר המשמש עושה שוק ישיר מול לקוחותיו. בשיטה זו מעמיד הברוקר לרשות לקוחותיו מגוון רחב של אופציות הנסחרות בתנאים אותם מכתיב הברוקר. חשוב לציין שאופציות אלו אינן קשורות בשום אופן לבורסה לניירות ערך בת"א ואינן כפופות לפיקוח של רגולטור כלשהו כמו הרשות לניירות ערך אלא חוזה ישיר בין הלקוח לברוקר.

¢     כתבי אופציות – כתבי אופציות הן אופציות המונפקות ע"י החברה המנפיקה והן נסחרות בבורסה לניירות ערך בת"א תחת הפיקוח של הרשות לניירות ערך. אופציות שמנפיקות החברות הן אופציות מסוגים שונים ותנאי האופציה מפורטות בהנפקה. אופציות מסוג זה נושאות ריבית או צמודות למדד והן ניתנות להמרה למניות כמובן בתוספת מחיר מימוש. לצורך העיניין מונפקת אופציה ע"י החברה (שמעוניינת לגייס הון), במסגרת ההנפקה מוגדר מחיר מימוש אותו צריך לשלם מי שמעוניין להפוך את האופציה למניה וככל שמחיר האופציה עולה והיא "נכנסת לכסף" שווה יותר להמירה. ההמרה ניתנת לביצוע לכל אורך חיי האופציה.

Best Trader
Best Trader - לסחור נכון בשוק ההון Best Trader הינה חברה המשווקת מגוון שירותי מסחר בשוק ההון
Best Trader - לסחור נכון בשוק ההון Best Trader הינה חברה המשווקת מגוון שירותי מסחר בשוק ההון
Best Trader
Best Trader - לסחור נכון בשוק ההון Best Trader הינה חברה המשווקת מגוון שירותי מסחר בשוק ההון
גלגלי הפלדה
הרצליה
077-5433922
קישור לאתר
מימון וכספים - שוק ההון
תאריך: 24/3/2011
תגיות:   שוק ההון    מסחר בבורסה    מסחר באופציות מעו"ף   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - שוק ההון

תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני / ירון כהן
תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה / ירון כהן
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה, אבל לא רק הם אלא גם לך. אי אפשר להתחמק מהבורסה , גם אם אתה חושב שאין לך השקעות בבורסה, תדע שיש לך בצורה עקיפה
הדרכת מסחר באופציות / LoadSEO SEO
הדרכת מסחר באופציות מעו"ף תלמד אותנו איך הופכים מסוחר מתחיל למומחה לאופציות. שימוש בתכנת Options-Expert כדאי שתתחיל להרוויח. מסחר באופציות טומן בחובו הזדמנויות לרווחים גדולים אך גם להפסדים כבדים.
להרוויח ממסחר באופציות / LoadSEO SEO
מכיוון שהצלחת מסחר באופציות תלויה ביכולת הסוחר לזהות את כיווני השוק או לבצע מהלכים התואמים את מגמת השוק - ניתן לגזור מספר פרמטרים להצלחת סוחרי האופציות.
ניהול השקעות באינטרנט / LoadSEO SEO
כאשר הבחירה היא לפנות למומחה לצורך ניהול תיקי השקעות, האינטרנט מהווה כלי עזר למשקיע בכך שהוא פורש באופן נגיש כמויות מידע הנוגעות להשקעותיו ולשוק ההון.
השוואת בתי השקעות / ירון כהן
מהם הפרמטרים בהם נוואה בין בתי ההשקעות בשיראל ומהם ההבדלים בין בתי ההשקעות לבין חברותה ביטוח?
שוק ההון – מסחר בבורסה - סוגי מסחר באופציות מעו"ף / Best Trader
וק ההון – מסחר בבורסה - סוגי אופציות בבורסה לניירות ערך בת"א נסחרות כמה וכמה סוגי אופציות. במאמר זה נעשה מעט סדר בכל הקשור לסוגי האופציות הנסחרות בארץ ובעולם. ונחיב מעט על ההבדלים בין סוגי אופציות.
לימודי שוק ההון עם "תשואות" / אלה קדושי
בימים אלה מביאה רשת מכללות מעוף בשורה חדשה ומרעננת, ומציעה לקהל הרחב מגוון רחב של קורסים בתחום לימודי שוק ההון. הקורסים מיועדים לכל מי שמתעניין בתחום ואינם דורשים ידע מוקדם!
ניתוח טכני לעומת פנדומנטלי / אסף לוי
ניתוח טכני היא אחת משתי שיטות מרכזיות לניתוח של השוק. ניתוח טכני היא שיטה אחת וניתוח פנדומנטלי היא השיטה השניה.
לימוד שוק ההון ככלי להגלת ההון האישי / יוסי רוז
המאמר מסביר את החשיבות של לימוד שוק ההון ומסביר באופן בסיסי את אפשרויות ההשקעה בשוק ההון והיתרונות שלהם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים