מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הקמת עסק עצמאי

הקמת עסק עצמאי

/ אלידע

להקמת עסק עצמאי הדבר החשוב ביותר הוא לא הרעיון והמימון, אם כי זו בהחלט סוגיה שראוי וחשוב לתת עליה את הדעת, אלא דווקא הדרייב. כמה אדם מוכן לקום מהכורסא ובאמת לעשות.

בהקמת עסק מתעוררים תמיד קשיים. תזרים מזומנים בעייתי, מציאת הלקוחות הראשונים, מתחרים וגם שותפים פוטנציאליים שעלולים להתגלות כגיס חמישי ולגנוב לקוחות. כדי להתמודד עם כל הקשיים הללו היזם המתחיל חייב למצוא את תעצומות הנפש והאנרגיות לקום כל פעם לאחר הנפילה, ומי שהתנסה בהקמת עסק יודע שנפילה זה לא שאלה של האם אלא מתי, ועם כל התסכול והקשיים להמשיך להתקדם ולא להתיאש.

יזם מאוד רציני אני מכיר אמר לי שהדבר הכי חשוב שיזם צריך זו התמדה. אותו יזם מגלגל היום מאות מליונים. הדבר נכון גם לעסקים שמגלגלים כמה אלפים בודדים. בלי התמדה שום דבר לא ילך.

וכמובן, יש את עניין שינוי החשיבה. עובד שכיר מחכה תמיד להוראות מהבוס מה לעשות מה הכיוון. אם הוא נתקע בעבודה הוא מצפה שהבוס יבוא ויחלץ אותו, זו הרי אחריותו של המנהל שהעבודה תתנהל. היזם יכול לסמוך רק על עצמו ולהאשים רק את עצמו אם משהו לא עובד. זו גם אחת הסיבות שהשכירים מפחדים מאוד משינו הסטטוס הזה. האחריות שנופלת פתאום על כתפי העובד גם להריץ את העסק וגם להתמודד מול הראשויות מאוד מרתיעה.

בכלל, מוטיב הפחד מונע משכירים רבים להפוך ליזמים, ומיזמים רבים להרחיב את תחומי הפעילות שלהם.  מהתירוצים הכי בנאליים של "מה יגידו עלי אם לא אצליח" עד לשאלות יותר רציניות כמו "כדי לפתוח עוד סניף אני זקוק לעובדים שיעבדו ללא השגחה, מה אם הם יגנבו ממני". אכן, לא לכל החששות יש תשובות בטוחות, אבל מה שבטוח הוא, שלאחר שנמצאו תשובות בסיסיות לחששות, חייבים לקפוץ למים. אין אפשרות אחרת.

כשהקמתי את העסק הנוכחי שלי נעזרתי רבות בקורס יזמות הזה. בהתחלה נרשמתי לניוזלטר וכשראיתי שהדברים מדברים אלי גם נרשמתי לקורס, ואני שמח על כל שקל ששילמתי.

 

אז לכל היזמים המתחילים, וגם למי שכבר יש לו עסק אבל ישמח לעזרה, ממליץ בחום.

אלידע
מהנדס בעל ותק בכמה חברות הייטק שעשה הסבה לתחום שירותים משרדיים
כל הערים
עסקים - יזמות עסקית
תאריך: 22/3/2011
תגיות:   עסק עצמאי    יזמות    עצמאות כלכלית    הקמת עסק   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - יזמות עסקית

סיבות להצלחה וכישלון של עסקים חדשים / אלידע
הקמת עסק חדש נתקלת באופן טבעי בהרבה מכשולים. מה כדאי לעשות וממה כדאי להזהר בהקמת עסק
הקמת עסק עצמאי / אלידע
הקמת עסק עצמאי דורשת שינוי חשיבה והרבה אומץ והתמדה.
תהליך הקמת עסק / דודו אלבז
תהליך שעברתי מאז שהקמתי את העסק שלי: בר לאירועים. כל מה בחור צעיר צריך לדעת על הקמה של עסק דרך העיניים שלי. הדרך בה התפתח העסק ואיתו הבגרות האישית שלי. הדרך בה עברתי עד למה שהגעתי היום
התפתחותם של הברים האקטיביים באזור הדרום / דודו אלבז
מאמר על גדילתה והתפתחותה של התרבות החדשה של שכירת ברים אקטיביים לאירועים בדרום הארץ.
הזדמנויות עסקיות לחיילים משוחררים / מואיז אלוש
חיילים משוחררים אינם נתפסים בד"כ כאנשי עסקים צעירים. למרות התדמית של חיילים משוחררים הזדמנויות עסקיות בהחלט מעניינות את הציבור הצעיר הזה, או לפחות השאפתנים שבו.על חיילים משוחררים ומימוש הזדמנות עסקית.
אל תהיה עצלן בשיווק רשתי / ניר חנינה
רוב בני האדם עצלנים ! זו עובדה. רוצים להגיע מהר יותר, טוב יותר ואם אפשר בלי לבזבז הרבה אנרגיה בדרך. סף הגירוי שלהם נמוך. הזכרו בתמונה הבאה... כמה מהחברים שלכם יושבים מול הטלוויזיה ולא מזפזפים למשך 10
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים