מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

כתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים

/ דורון שטראוס

כתיבת קורות חיים 

מה אתם צריכים לספר למעסיקים על עצמכם? קורות חיים הוא מסמך נקודתי קצר, אותו אתם מוסרים למעסיקים בכדי לספר להם על הניסיון המקצועי, ההשכלה והכישורים שלכם. מעסיקים יצפו שיהיה ברשותכם מסמך קורות חיים. אל תדאגו! יש המון הישגים, כישורים ותחומי עניין שתוכלו לציין בקורות החיים שלכם, גם אם אין ברשותכם ניסיון עבודה עשיר. להלן כמה טיפים שיעזרו לכם להכין את קורות החיים שלכם.

עקרונות בסיסיים

·         לפני כל תהליך כתיבת קורות חיים, חשוב לזהות את המטרות והיכולות שלכם.

·         עשו זאת קצר!  דף אחד או שניים בדרך כלל יעבדו בסדר גמור.

·         רוב קורות החיים כוללים מידע כגון: 

o       מידע אישי

o       מטרות/יעדים תעסוקתיים 

o       מיומנויות רלוונטיות

o       השכלה

o       ניסיון מקצועי (תעסוקתי)

o       תחומי אחריות

o       ניסיון נוסף

o       תחומי עניין / פעילויות 

o       המלצות

איזה מידע אישי לכלול
שמכם המלא, השמיטו כינויים למיניהם. 

כתובתכם, ללא קיצורים. למעשה, בכלל עדיף להימנע מקיצורים בקורות החיים שלכם.

מספר הטלפון הביתי ו/או הנייד כולל אזור חיוג.

מטרות/יעדים תעסוקתיים 

במשפט אחד, תאר את מטרות העבודה שלך. מידע זה יידע את המעסיק בדיוק איזה סוג של עבודה אתם מחפשים. נסו למצוא קישור טבעי בין היעדים התעסוקתיים שלכם לבין ניסיונכם המקצועי.

מיומנויות רלוונטיות 

ציינו את היכולות הייחודיות שלכם ואת המיומנויות הקשורות לתפקיד אליו אתם מתראיינים.תכונות אלה יכולות לנבוע מכל עבודה שעשיתם - בתשלום או ללא תשלום, ואפילו מתחומי העניין והתחביבים שלכם. כנראה שיש ברשותכם יותר כישורים ממה שאתם חושבים - גם אם אף פעם לא עבדתם בעבודה כמו זו שאתם מתראיינים אליה.

השכלה 
כתבו את נתוני ההשכלה שלכם, התחילו בציון התעודה ה"יוקרתית" ביותר שיש ברשותכם והימנעו מציון פרטי השכלה שאינם רלוונטיים. לדוגמא: אם יש ברשותי תואר שני בהנדסת חשמל, לא אציין שיש ברשותי גם תעודת בגרות מפני שזהו פרט ברור ולא רלוונטי.

תעודות גמר וקורסים גם צריכים להיכלל ברשימה, כולל תעודות ממיני קורסים כגון מחשבים או תוכנה, עזרה ראשונה, תיקון מנוע קטן, או כל השכלה אחרת שרלוונטית לעבודה אליה אתם מתראיינים.

ניסיון מקצועי

ציינו את המקומות בהם עבדתם בעבר, מעסיקים בדרך כלל יעדיפו סידור כרונולוגי של שנות העבודה אולם כלל זה אינו חקוק בסלע. במידה ואין ברשותכם ניסיון רב שמתקשר לתפקיד אליו אתם מתראיינים, ניתן להדגיש את הניסיון הרלוונטי לתפקיד ע"י מיקומו ראשון ברשימה.

תחומי אחריות

תארו את סוג תחומי האחריות  והחובות שביצעתם, החל מהאחד שהצריך את רוב הזמן שלכם, או זה שהצריך את רמת האחריות הגדולה ביותר .ספקו לא יותר מ-5 תחומי אחריות עבור כל משרה. 

ניסיון נוסף 

השתמשו בסעיף זה בכדי לכלול פרטים שימושיים כגון שפות, כישורי מחשב, ויכולות אחרות הקשורות לעבודה. אם יש הרבה מידע, חלקו אותו לחלקים נפרדים עם כותרות ספציפיות. הנקודה היא להכיל את כל המידע החיוני בתוך קורות החיים שלכם, בכדי להראות מדוע אתם מתאימים לתפקיד.

תחומי עניין / פעילויות 
תארו בקצרה כמה תחומי עניין ו/או תחביבים בכדי להגיד משהו על עצמכם. הקפידו לציין הישגים או פרסים שייתכן שקיבלתם.  אם יש לכם ניסיון התנדבותי רלוונטי לתפקיד, הקפידו לציין אותו. מיומנויות, או כישורים שרכשתם בתחום אחד, אבל יכולים להיות מיושמים בתחום אחר, הינם חשובים. 

המלצות

ממליץ הוא מישהו שהמעסיק יכול ליצור איתו קשר בכדי לברר פרטים נוספים עליכם ועל מוסר העבודה שלכם. המלצות לא נכללות בקורות החיים שלכם, אבל אתם צריכים להיות מוכן לספק אותן. חשבו היטב על מי יכול לשמש כממליץ, ואז קבלו את רשותם להשתמש בהם כממליצים, לפני שאתם מוסרים את השמות שלהם. ציינו את השמות ומספרי הטלפון של עד שלושה ממליצים.

אם אתם יכולים, תנו לממליצים שלכם רעיון כללי על סוג של העבודה אליה אתם מתראיינים, ובמידה והדבר אפשרי, ידעו אותם מתי המעסיק הפוטנציאלי יצור איתם קשר, כך שיוכלו להיות זמינים ויהיה להם קצת זמן לחשוב על מה לומר.

ממי אתה יכולים לבקש לשמש כממליצים?

·         מישהו מהמוסד החינוכי בו למדתם (המורה, המרצה, היועצת).

·         מישהו שעבדת עבורו (משרה זמנית או מלאה).

·         מישהו שעבדת עבורו על בסיס מזדמן (עבודות פרטיות ו/או קבלניות למיניהן).

·         מישהו שעזרתם לו (באופן התנדבותי או במסגרת התנדבותית).

·         מישהו בתפקיד רם קומה (פוליטיקאי מכובד, איש עסקים מוכר, מנהיג קהילתי).

מעסיקים לא אוהבים קורות חיים:

·         מבולגנים

·         בעלי שגיאות כתיב ודקדוק

·         ארוכים מדי

·         כוללים מידע בלתי הולם

·         נראים כאילו הם עותק במקום המקורי

·         כלליים ונראים כאילו הם נשלחו לכולם

·         מצהירים שיש ברשותכם כישורים אך אינם מוכיחים זאת

·         אינם משקפים שום הישגים

הקפידו לכלול מכתב נלווה לקורות החיים שלכם כאשר אתם מחפשים עבודה וצפו במסמכי קורות חיים לדוגמא שרלוונטיים לתחום העיסוק שלכם, זאת בכדי לנסות ולקחת נקודות חיוביות נוספות שיקנו לכם יתרון בתהליך כתיבת קורות החיים וחיפוש העבודה.

דורון שטראוס
שמי דורון שטראוס, כתב שיווקי ומנהל תוכן במקצועי. כיום אני עובד בתור כתב מקצועי של קורות חיים כקבלן חיצוני.
שמי דורון שטראוס, כתב שיווקי ומנהל תוכן במקצועי. כיום אני עובד בתור כתב מקצועי של קורות חיים כקבלן חיצוני.
עסקים - דרושים
תאריך: 28/2/2011
תגיות:   קורות חיים    קורות חיים לדוגמא    כתיבת קורות חיים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - דרושים

לוחות דרושים עובדים / LoadSEO SEO
אתם לא מרוצים מהעבודה שלכם? מעוניינים למצוא עבודה מאתגרת יותר,שתתאים לכם יותר? היכנסו ללוחות דרושים עובדים באתר ותתחילו בתהליך חיפוש עבודה.
עבודה מועדפת באילת / LoadSEO SEO
עבודה מועדפת באילת היא כדאית משום שמדובר בעיר התיירותית ביותר בישראל, היא מציעה לשוהים בה לתקופות קצרות וארוכות עבודה מועדפת באווירה של חופשה מרגיעה.
כתיבת קורות חיים / דורון שטראוס
טיפים וכללי יסוד בכתיבת קורות חיים מוצלחים.
לא מוצא עבודה ? מה אתה עושה לא נכון / job zone
יפוש עבודה הוא לא עסק פשוט, מרגישים כי אתם מצויים במבוי סתום ? תהליך החיפוש אינו מתקדם לשום מקום ? יש דברים שאפשר לעשות על מנת שתהליך חיפוש עבודה יהיה אפקטיבי יותר בידקו את עצמכם מול נקודות המפתח הבא
איך לעבור ראיון עבודה בהצלחה? / job zone
בראיון עבודה אתם הופכים בעצם ל"אנשי מכירות" כשהמוצר אותו אתם מוכרים הוא כמובן... אתם. תמיד מומלץ להתכונן מראש לראיון עבודה והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ללקט חומר על החברה בה אתם מתכוונים לעבוד.
לפניכם שאלות לדוגמא הנפוצות שנשאלות על ידי מראינים / אבי קולמן
איך כדי לענות בצורה יעילה יותר בעת קיום ראיון עבודה ,מכיון שתשובה מלאה בלתי אפשרי למסור מצורפות תשובות חלקיות למתן השראה ,תרגל אותם לבד או בעזרת חבר,קרוב משפחה.
ראיון עבודה – החלק החשוב ביותר בתהליך חיפוש עבודה / מרסל ענבר
ראיון העבודה הוא החלק החשוב ביותר בתהליך חיפוש עבודה. כיצד יש להתכונן לראיון ? מהם שלבי הראיון ? מהן השאלות הקשות הנשאלות במהלך הראיון ? על כל אלה – במאמר הבא.
הכנסה נוספת וכלכלה בזמן מיתון / מואיז אלוש
כלכלה בזמן מיתון דורש תשומת לב מיוחדת משום שזוהי תקופה בה שכירים נאלצים להגיב לדפוסי שוק חריגים כגון ירידה בביקוש או פיטורין. הכנסה נוספת יכולה להוות סוג של בטחון כלכלי בכלכלה בזמן מיתון
דרושים – מדורי דרושים במקומות שונים / מרסל ענבר
מדורי דרושים בעיתונים, אתרי אינטרנט וחברות שונות הם דבר מוכר לכל מחפש עבודה. כיום, כל תהליך חיפוש העבודה הפך להיות פשוט יותר מבעבר, בעקבות קטגוריית דרושים המרכזת את כל המשרות באתר אינטרנט אחד.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים