מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ספרים חדשים

ספרים חדשים? מה זה?

/ אביב יועצים

ספרים חדשים? מה זה?
לעולם לא הצלחתי להבין בתים של משפחות בארצנו שאין בהם ספרים, שלא לדבר על ספרים חדשים. ובכל זאת, המון בתים בישראל בכלל לא מתרגשים (כמוני) מהמחשבה על ספרים חדשים, חמים וטריים ישר מבית הדפוס, עם הריח, אוי, הריח המשכר (והלא אקולוגי בעליל, אני מודה) של נייר שרק עכשיו נחתך.
כאמור, אל תצפו למצוא
ספרים חדשים בבתים של המשפחות האלו. אולי יהיה זרוק איזה ספר בישול ישן פה, איזה סיפור לימוד של הילד שם. ספרים חדשים מסמלים סובלנות, הקשבה, אינטלקט שרוצה להתעדכן ולהישאר עם יד על הדופק. לא אתפלא אם משפחה שלא אוחזת בספרים בבית, אפילו לא בשביל לעשות איזה רושם מינימאלי על האורחים, בכלל לא מתעניינת באף סוג של אומנות ותרבות ומחנכת את ילדיה, מבלי להיות מודעת אפילו, לעקרות רוחנית, לצחיחות רגשית ולעומק אינטלקטואלי של טפט.
בני אותה משפחה יראו בהוצאה על ספרים חדשים בזבוז כסף משווע, ובטח בזבוז של זמן. ספרים הם ממש לא מהנים, בטח שלא כמו לשבת על הברזלים ברחוב עם החבר'ה, ולעדכן כל בחורה שעוברת איזה ציון היא מקבלת בסולם "הייתי עושה אותך". ספרים חדשים הם בטח לא מרתקים כמו לצפות בעונה החדשה של הטלנובלה בערוץ ויווה, שמספרת את אותו הסיפור בפעם ה-1000, רק שעכשיו זה עם שחקנים חדשים, חתיכים ומגניבים אחרים.
ספרים, כך חושבים אותם מחרימי - ספרים, שייכים לאוכלוסיה פלצנית/שחצנית/יומרנית שרואה – שומו שמיים – ערוץ 8 כל היום, שבו מקרינים 'סרטים מעפנים' (אל תצפו ממחרימי ספרים לאיית 'דוקומנטריים'), במקום את העונה החדשה והמגניבה של ה'אח הגדול' או 'הישרדות'.
כן, בשבילם ספרים הם רק ערימה של ניירות, חנוטה בכריכה קשה או רכה. הם צודקים. אבל רק חצי צודקים. כי ספרים הם באמת חפצים דוממים, הם לא רוקדים, הם לא מזמרים, אבל הם מחזיקים בתוכם עולמות מופלאים שלמים.
ספרים סוללים לך את הדרך למקום אחר, ונושאים אותם על כנפי הדמיון של מישהו אחר, כותב מוכשר עם שפה עשירה, שטווה כמו אומן חוטים שאורגים מציאות אחרת. ספרים הם בעלי כוח עצום על האדם שקורא אותם. ספרים יכולים להכניס לו רעיונות חדשים לראש. יש להם את הכוח לשנות לחלוטין את מצב הרוח שלו. ספרים יכולים לרומם אותו, או לרסק אותו על הרצפה. יש להם את הכוח להסיט לא רק את מסלול המחשבות שלו, אלא את כל מהלך החיים שלו.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
תרבות ובידור - ספרות
תאריך: 24/2/2011
תגיות:   ספרים    ספרים חדשים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום תרבות ובידור - ספרות

ספרי פנטזיה וספרי מדע בדיוני: מצא את ההבדלים / אביב יועצים
ספרי מדע בדיוני, ממש כמו ספרי פנטזיה, הם שניים מהז'אנרים הפופולריים ביותר של ספרים וסרטים. ישנם כמה הבדלים חשובים ביניהם, ולכן לא ניתן להחליף את המילה "פנטזיה" במילים "מדע בדיוני" ולהפך.
ספרי פנטזיה: למה לפנטז? / אביב יועצים
אנשים רבים נוטים לבטל את הקריאה של ספרי פנטזיה או ספרי מדע בדיוני כבזבוז של זמן. הם חושבים שאנשים אשר נהנים מקריאת ספרים כאלה הם במקרה הטוב חולמניים ולא פרקטיים, ובמקרה הרע לא מחוברים למציאות.
ספרים והשמירה עליהם / אביב יועצים
כאשר הלכנו בפעם הראשונה לסיפריה בכיתה א', התרתה בנו ריבקה'לה הספרנית בעיניים רושפות שאסור בשום אופן לאכול או לשתות בזמן קריאת ספרים. כיום, כמבוגרים, זוהי כנראה ההמלצה היחידה שאנו זוכרים.
ספרים: טיפול נכון / אביב יועצים
ספרים הם אחד מהנכסים המופלאים ביותר שיש לנו בבית, והם תמיד יכולים למלא אותנו בידע ובתחושות ורגשות עזים. חשוב לדעת כיצד יש לטפל בהם כך שהם יחזיקו מעמד שנים רבות.
ספרים חדשים? מה זה? / אביב יועצים
לעולם לא הצלחתי להבין בתים של משפחות בארצנו שאין בהם ספרים, שלא לדבר על ספרים חדשים. ובכל זאת, המון בתים בישראל בכלל לא מתרגשים (כמוני) מהמחשבה על ספרים חדשים.
ספרים חדשים ואנשים מכורים / אביב יועצים
אנחנו לא מדברים על כימיקלים מסוג זה או אחר וגם לא על סיגריות: אלא על תשוקה לקניית ספרים חדשים.
ספרים חדשים, סיפורים ישנים? / אביב יועצים
אפשר לתהות אם יש בכלל מספיק סיפורים בשביל ספרים חדשים. אולי כבר נגמרו לנו הסיפורים וכל מה נשאר זה למחזר את הסיפורים הישנים?
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים