מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מתנות לעובדים

מתנות לעובדים: להגיד תודה ולהתכוון לזה

/ אביב יועצים

מתנות לעובדים: להגיד תודה ולהתכוון לזה

לפעמים, חלוקת מתנות לעובדים נראית כמו טקס דתי או לאומי. המעסיק מחלק מתנות כי ככה נהוג וככה עושים ולא צריך לחשוב על זה יותר מדי. לפעמים, חלוקת מתנות לעובדים נראית כמו ביקור אצל רופא שיניים. צריך לעשות את זה כי אין ברירה אבל אף אחד לא באמת נהנה מזה. לפעמים חלקות מתנות לעובדים נראית כמו יציאה לחודש אימון בצאלים. צריך לעשות את זה גם אם אף אחד לא נהנה מהאבק. אבל כאשר נותנים מתנות לעובדים הגישה צריכה להיות שונה לחלוטין. הנתינה מבטאת הכרת תודה וכאשר אומרים תודה צריך להתכוון לזה.

יש כל מיני סיבות מדוע מעסיקים וארגונים מחלקים מתנות לעובדים לקראת החגים או לכבוד אירועים מסוימים. במקומות עבודה רבים חלוקה זו הפכה להיות דבר שלא ניתן לוותר עליו והיא נתפסת כאחת מהזכויות של העובדים לצד משכורת ושאר תנאי עבודה במקום העבודה. סיבה אחת שנדמה והיא נשכחת מלב היא הכרת תודה. נתינת מתנות לעובדים יכולה להביע וצריכה להביע את ההערכה שמרגישים המנהלים והבעלים של הארגון לעובדים שנושאים בעול העבודה ושבזכותם מתקיים הארגון ומתפקד.

לא צריך להיות סוציאליסט אדוק או מרכסיסט נלהב כדי להכיר בכך שללא עובדים אין עבודה וללא מועסקים אין עסק. מנהל או בעלים של חברה יכולים לחשוב לפעמים שאין סיבה לתת לעובדים משהו מעבר למשכורת שלהם ותו לא. אך העובדים ראויים להכרת התודה של מי שמרוויח מהעבודה שלהם ולכן חלוקת מתנות לעובדים היא המינימום שיכולים הבעלים והמנהלים להעניק לעובדים כאות הערכה על עבודתם. גם עבודת היום יום והפעולות השגרתיות של העובדים ראויות להכרה כיוון שבלי שגרה אין תפעול ואין רווחים. הארגון צריך לבטא את התודה שהוא חייב לכל מי שדואג לכך שהמכונה תמשיך לפעול ושהארגון יתפקד כהלכה.

מתנות לעובדים גם מבטאות לעיתים את ההערכה למי שפעל מעל ומעבר למצופה. כאשר מדובר בפרויקט מיוחד שדרש השקעה מיוחדת ומאמץ גדול, כאשר מדובר בעובד שעשה מעבר למה שהוא חייב, שפעל בצורה שהועילה לארגון ואולי אפילו מנע נזק גדול או הבטיח רווח מיוחד; האירועים והפעולות שראויים להערכה רבים ממה שהרבה מנהלים ומעסיקים מוכנים להודות. במציאות שבה המנהלים מקבלים בונוסים על כל הצלחה של הארגון מן הראוי שתהיה דרך לתגמל גם את העובדים שבזכותם ההצלחה התאפשרה. ישנם מצבים שחלוקת מתנות לעובדים מסוימים איננה זכות או טובה שהארגון עושה כלפי העובדים שלו; לעיתים מדובר במינימום הכרחי שהארגון חייב להעניק למי שעשה מאמץ מיוחד ופעל מעבר לחובות הרגילות והמקובלות.

אם כבר מביעים תודה, אם כבר מנסים לבטא את ההערכה לעובדים, חשוב מאד להתכוון לזה. כאשר נותנים מתנות שנועדו להביע הערכה כדאי להשתדל מאד שהמתנה תהיה מכובדת ותבטא היטב את כוונת הנותן. מי שמנסה לחסוך ככל האפשר בשעה שהוא מנסה לבטא את הכרת התודה שלו מוכיח שהוא איננו מתכוון באמת למה שהוא אומר. כאשר נותנים מתנות לעובדים כדי להגיד תודה חשוב שהמתנה תבטא בצורה נכונה ומלאה את הכרת הטובה ולא תבטא רק מס שפתיים ואמירה מהשפה ולחוץ. העובדים ראויים לתודה והם ראויים לכך שהמעסיק יתכוון למה שהוא אומר.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - משאבי אנוש
תאריך: 23/2/2011
תגיות:   מתנות לעובדים    מתנות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - משאבי אנוש

חברת השמה / ישראל 1948
חברת השמה כפיתרון יעיל עבור מעסיקים פוטנציאליים המעוניינים בגיוס עובדים חדשים.
מתנות לעובדים: דרוש מחפש מתנות / אביב יועצים
רעיונות טובים למציאת מתנות תוכלו למצוא בחברות המתמחות בנתינת מתנות לעובדים ומתנות למטרות אחרות, חברות אשר לא תמצאו מעבר לסף דלתן רעיונות קיטשיים ומאוסים.
מתנות לעובדים: לא הביישן מנצח / אביב יועצים
לפעמים, לא תמיד, צריך להכיר במציאות ולא להילחם נגדה. לפעמים יש אנשים שטובים מאיתנו במשהו. לפעמים מותר לבקש עזרה; למשל כשאנו מחפשים מתנות לעובדים.
מענק עבודה מועדפת / LoadSEO SEO
מענק עבודה מועדפת, הוא מענק אשר ניתן לאוכלוסיית החיילים המשוחררים, במידה ועבדת בעבודה המוגדרת בחוק עבודה מועדפת, במשרה מלאה, למשך שישה חודשים . עוד - בהמשך.
עבודה מועדפת בתחנות דלק / LoadSEO SEO
ברגע שמדובר על עבודה מועדפת החשיבה ראשונה שעולה היא עבודה מועדפת בתחנות דלק, זוהי העבודה הפופולרית עבור חיילים משוחררים. למה דווקא בתחנות דלק? התשובות בהמשך
פרגון עצמי – אפשר לחלק את האטום במקום? להיות1 / להיות 1
אוי... כמה קשה לנו לפרגן לעצמנו. נסו לחשוב על 25 תכונות טובות שקיימות בכם. לא, אסור להיעזר בחברים, משפחה או חבר טלפוני. לא, במרבית מקומות העבודה חיבה לאלפקות לא אוי... כמה קשה לנו לפרגן לעצמנו.
חפש מי יעסיק אותך! בסדר, אבל איפה? (טיפים לחיפוש עבודה) להיות1 / להיות 1
כל הכבוד! נעזרתם בשירותי להיות1 וכעת יש בידיכם מסמך קורות חיים שיווקי, ייצוגי, מכובד, ובקיצור – בונבוניירה של קורות חיים. היעזרו בטיפים המפורטים מטה לגבי משלוח קורות חייכם
חברים ועסקים - האם כדאי לצרף חבר לעסק משפחתי? / חדוה יוסף
המלצה חברתית בלתי כתובה טוענת כי "לא כדאי לערב חברים עם עסקים" כי סיכוי סביר שהחיבור לא יצלח. שילוב חבר בעסק משפחתי הוא אתגר מורכב לשני הצדדים, עם מאמץ ורצון טוב ניתן להגיע לידי הצלחות והישגים ביחד.
מה בין עסק משפחתי ואריכות ימים / חדוה יוסף
מחקרים רבים הוכיחו שעסק משפחתי מצליח כאשר המשפחה מנהלת נכונה את הקשר שבין המשפחה לעסק, מצליחה לשלב בין השניים, ומכניסה את תרבות המשפחה לעסק. במאמר זה נדון בגורמים העיקריים לכך.
מתנות לעובדים: להגיד תודה ולהתכוון לזה / אביב יועצים
כאשר נותנים מתנות לעובדים הגישה צריכה להיות שונה לחלוטין. הנתינה מבטאת הכרת תודה וכאשר אומרים תודה צריך להתכוון לזה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים