מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מציאת עבודה

לא מוצא עבודה ? מה אתה עושה לא נכון

/ job zone

לא מוצא עבודה ? מה אתה עושה לא נכון ?

 

חיפוש עבודה הוא לא עסק פשוט, מרגישים כי אתם מצויים במבוי סתום ? תהליך החיפוש אינו מתקדם לשום מקום ? יש דברים שאפשר לעשות על מנת שתהליך חיפוש עבודה

יהיה אפקטיבי יותר בידקו את עצמכם מול נקודות המפתח הבאות:

היערכות

בימינו, חיפוש עבודה יכול להיות תהליך ארוך ומייגע ולהתנהל במקביל במספר ערוצים רב: מעקב אחר לוחות דרושים ומשרות פנויות בהם, בדיקות מודעות דרושים מבין הצעות עבודה בעיתונות, מעקב ושיחות המשך להצעות עבודה אשר ניתנו ומטלות רבות נוספות.
השלב הראשון בתהליך חיפוש העבודה הוא ההיערכות: ודאו כי אתם נגישים שמספר הטלפון שלכם עדכני, דאגו לבדוק את המשיבון או התא קולי שלכם לעתים קרובות, ודאו כי הדואר אלקטרוני שלכם קל למסירה ופועל כראוי והחשוב ביותר דאגו שיהיו ברשותכם קורות חיים מעודכנים ובנויים היטב.
נהלו את זמנכם ביעילות: הקדישו מספיק זמן מידי יום

למשימת חיפוש העבודה, נהלו את המטלות הכרוכות בחיפוש עבודה

בצורה מסודרת ומאורגנת

הגדרת יעדים וציפיות

אחד השלבים הראשונים בחיפוש עבודה אפקטיבי הוא הגדרת היעדים: מה המוטיבציה לחיפוש העבודה? מה חשוב לכם יותר, אופק קידומי או שכר התחלתי? עד כמה חשובה לך העצמאות בעבודה? או אולי חשוב לך הבטחון? או יחסי העבודה? הבנה טובה יותר של מקום העבודה המתאים לכם תעזור בחיפוש ממוקד בחברות מתאימות.
לא פחות חשוב מהגדרת היעדים, היא הבנת הציפיות

מהעבודה ועד כמה הן מותאמות לשוק העבודה הנוכחי. איזה שכר כדאי לדרוש? היכן בארץ מרוכזות חברות בתחום בו תרצה לעבוד? מה הן שעות העבודה

המקובלות בשוק לתחום החיפוש
מידע לגבי שוק העבודה ניתן לקבל מעיון במודעות דרושים ולוח משרות, מקור נוסף הוא מאגר קורות חיים באינטרנט המספק לא אחת גם ניתוחי שוק, ותמיד יש גם את הנטוורקינג – חברים, מכרים, אנשים איתם עבדתם בעבר, חברים לספסל הלימודים, חברים מהצבא, המשפחה המורחבת וכל מי שאתם מכירים, אפילו בצורה שטחית, והוא מתחום העבודה הנדרש.

קורות חיים ככרטיס הביקור שלך

בתהליך גיוס עובדים ההיכרות הראשונה תהיה לרוב באמצעות

קורות חיים. קורות חיים הם למעשה כרטיס הביקור שלכם ועליהם לייצגכם בצורה מהימנה, תמציתית, אמינה ומקצועית

. האם קורות החיים שלכם עומדים בקריטריונים הבאים:
מסודרים, ברורים ולאחר הגהה. קורות חיים מאורגנים ישאירו רושם טוב על האחראים למיונם. קורות חיים שאינם נראים טוב יכולים להכשיל אותכם כבר בשלב הזה בחיפוש עבודה.
מכילים תתי פרקים. פרטים אישיים, השכלה, ניסיון תעסוקתי (מההווה לעבר), ידע מקצועי
תמציתיים (רצוי שקורות החיים לא יעלו באורכם על עמוד או שניים)
מילות מפתחמאגר קורות חיים מכיל מספר רב של נתונים,

ומרבית החיפושים כיום הם ממוכנים. דאגו כי בקורות החיים מופיעות מילות מפתח הרלוונטיות לתחום בו אתם מחפשים. דאגו כי מילות מפתח אלו יופיעו לא רק בסעיף נפרד (לדוגמה ידע מקצועי) אלא גם במסגרת תיאור הניסיון התעסוקתי. לדוגמה, אם בעבודתכם האחרונה עבדתם כמתכנתים, דאגו כי לא רק המילה "מתכנת" תופיע אלא גם שפת התכנות בה תכנתתם: "מתכנת J2EE".
פתיח אישי. דאגו להכניס פסקה אישית קצרה המפרטת את היעדים ונקודת החוזק שלכם בפתיח לקורות החיים. בתהליך גיוס עובדים עוברים לעתים על עשרות קורות חיים ביום, דאגו שאת קורות החיים שלכם יזכרו.

השלב השני בחיפוש עבודה – הראיון

זומנתם לראיון ? מצויין ! כעת עליכם לדאוג להגיע לראיון מוכנים ולהשאיר את הרושם הטוב ביותר שתוכלו , זאת באמצעות מספר נקודות פשוטות : 
הכירו את החברה. בדקו את אתר החברה לפני הראיון. בדקו מה הם מוצרי החברה, מה גודל החברה ופריסתה, התרשמו מהאתר, והזכירו זאת בעת הראיון.
במידה והכנתם מספר גרסאות

לקורות החיים שלכם. הכירו היטב את הגרסה אותה שלחתם למשרה זו. וודאו כי אתם בקיאים במשרה אליה הגעתם לראיון, גם אם פניתם למשרות דרושים

רבות
הכינו את עצמכם לראיון. קיימות שאלות רבות החוזרות בראיונות השונים, הכינו ככל האפשר תשובה מראש והתכוננו עליה.
במידה ואין באפשרותכם להגיע. התקשרו מבעוד מועד וקבעו בזמן השיחה מועד חדש לראיון 
אל תאחרו. איחורים משאירים רושם רע , רצוי להקדים במספר דקות (לא יותר מ- 10-15 ד') ולדאוג לתעסוקה בזמן ההמתנה (ספר, לפטופ). 
התלבשו בהתאם. למרבית המשרות רצוי להתלבש בלבוש מסודר וסולידי, ללא הצהרות אופנה או פוליטיקה.
התנהלו בביטחון ובאדיבות. לחצו את ידו של המראיין בתחילת הראיון ענו בעינייניות ובכנות על שאלותיו והודו לו בתום הראיון .

מעקב 

זיכרו תמיד כי לא משנה מי עוד מעורב בתהליך חיפוש עבודה, האחריות והמוטיבציה לקבלת העבודה היא עליכם. שלחתם קורות חיים ולא זכיתם לתגובה? תיפסו יוזמה והרימו טלפון. עברו מספר ימים מאז ראיון העבודה? בררו מה מצבכם ומתי השלבים הבאים
דאגו לעקוב אחר מצבכם בחברות השונות: למי שלחתם קורות חיים? למי התקשרתם ומתי? היכן הייתם בראיון ולאיזו משרה? האם קיבלתם תשובה?

לסיכום

השימוש בנקודות שהועלו במאמר אינן בטוחה למציאת עבודה אך בוודאות ישפרו את היכולות שלכם לייעל להשביח ולזרז את הליך מציאת העבודה המתאימה במיוחד לכישורייכם רצונותיכם ושאיפותיכם . אך דבר לא יתקדם אם אתם

כמחפשי העבודה לא תניעו אותו, לכן אמליץ לכם לחזור ולקרוא את המאמר ולהיעזר בנקודות בתוכנו שחידשו ושיפרו את הליך חיפוש העבודה

שלכם , שיהיה בהצלחה!

job zone
כנסו לאתר ותשלחו את קורות החיים שלכם למאגר קורות החיים הגדול בארץ. בנוסף תחשפו למגוון משרות בלוח דרושים שלנו www.jobzone.co.il
לוח דורשים ומאגר קורות חיים
jobzone
ב jobzone תמצאו לוח דרושים עדכני ומאגר קו"ח המכיל עשרות אלפי מועמדים רלוונטים
קישור לאתר
עסקים - דרושים
תאריך: 23/2/2011
תגיות:   חיפוש עבודה    לוח דרושים    דרושים    משרות פנויות   


פרסומות

משרות
אתר משרות הינו דרך חדשנית למצוא משרות - האתר מקשר ישירות לדפי המשרות ביברות השונות
משרות
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - דרושים

לוחות דרושים עובדים / LoadSEO SEO
אתם לא מרוצים מהעבודה שלכם? מעוניינים למצוא עבודה מאתגרת יותר,שתתאים לכם יותר? היכנסו ללוחות דרושים עובדים באתר ותתחילו בתהליך חיפוש עבודה.
עבודה מועדפת באילת / LoadSEO SEO
עבודה מועדפת באילת היא כדאית משום שמדובר בעיר התיירותית ביותר בישראל, היא מציעה לשוהים בה לתקופות קצרות וארוכות עבודה מועדפת באווירה של חופשה מרגיעה.
כתיבת קורות חיים / דורון שטראוס
טיפים וכללי יסוד בכתיבת קורות חיים מוצלחים.
לא מוצא עבודה ? מה אתה עושה לא נכון / job zone
יפוש עבודה הוא לא עסק פשוט, מרגישים כי אתם מצויים במבוי סתום ? תהליך החיפוש אינו מתקדם לשום מקום ? יש דברים שאפשר לעשות על מנת שתהליך חיפוש עבודה יהיה אפקטיבי יותר בידקו את עצמכם מול נקודות המפתח הבא
איך לעבור ראיון עבודה בהצלחה? / job zone
בראיון עבודה אתם הופכים בעצם ל"אנשי מכירות" כשהמוצר אותו אתם מוכרים הוא כמובן... אתם. תמיד מומלץ להתכונן מראש לראיון עבודה והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ללקט חומר על החברה בה אתם מתכוונים לעבוד.
לפניכם שאלות לדוגמא הנפוצות שנשאלות על ידי מראינים / אבי קולמן
איך כדי לענות בצורה יעילה יותר בעת קיום ראיון עבודה ,מכיון שתשובה מלאה בלתי אפשרי למסור מצורפות תשובות חלקיות למתן השראה ,תרגל אותם לבד או בעזרת חבר,קרוב משפחה.
ראיון עבודה – החלק החשוב ביותר בתהליך חיפוש עבודה / מרסל ענבר
ראיון העבודה הוא החלק החשוב ביותר בתהליך חיפוש עבודה. כיצד יש להתכונן לראיון ? מהם שלבי הראיון ? מהן השאלות הקשות הנשאלות במהלך הראיון ? על כל אלה – במאמר הבא.
הכנסה נוספת וכלכלה בזמן מיתון / מואיז אלוש
כלכלה בזמן מיתון דורש תשומת לב מיוחדת משום שזוהי תקופה בה שכירים נאלצים להגיב לדפוסי שוק חריגים כגון ירידה בביקוש או פיטורין. הכנסה נוספת יכולה להוות סוג של בטחון כלכלי בכלכלה בזמן מיתון
דרושים – מדורי דרושים במקומות שונים / מרסל ענבר
מדורי דרושים בעיתונים, אתרי אינטרנט וחברות שונות הם דבר מוכר לכל מחפש עבודה. כיום, כל תהליך חיפוש העבודה הפך להיות פשוט יותר מבעבר, בעקבות קטגוריית דרושים המרכזת את כל המשרות באתר אינטרנט אחד.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים