מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מזונות ילדים

על מי חלה החובה לשאת בדמי מזונות הילדים?

/ מירי כהן

מזונות ילדים

 

על מי חלה החובה לשאת בדמי מזונות הילדים?

 

הרבה פעמים אני שומעת לקוחות שמגיעים אלי ומתלוננים מדוע הם אמורים לשלם מזונות עבור הילדים ולמה אין שיוויון בתשלום דמי , ששני ההורים ישאו בתשלום .

 

את תשובתי אליהם אני מפנה להוראות החוק והדין האישי.

 

על פי החוק, דמי מזונות הילדים נקבעים בהתאם לדין האישי החל עליהם, לומר אם בני הזוג הם יהודים, הדין החל עליהם הוא הדין הרבני, ואם הם בני זוג מוסלמים יחול עליהם הדין השרעי וכך הלאה .

 

בדת היהודית נקבע שדמי המזונות ישולמו ויחולו באופן מוחלט על האב ואין זה משנה אם הוא עשיר או עני ,עובד או מובטל. החובה היא חובה אבסולוטית .

 

החובה כוללת בחובה שני סוגי מזונות : מזונות הכרחיים שהם כלכלה, ביגוד, הנעלה ומזונות חריגות שכוללים: מדור, חינוך, טיפולים רפואיים, חוגים ימי הולדת וכד'.

 

החיוב במזונות מתחלק בהתאם לגיל הילד :

 

א.      גיל 0-6 נקרא קטני קטנים כאשר בגילאים הללו חובתו של האב לשלם את דמי המזונות של ילדיו היא חובה אבסולוטית וחלה רק עליו ואין זה משנה אם הוא עני ואין לו לכלכל אפילו את עצמו, קודם כל הוא צריך לדאוג לשלם לילדיו.

 

ב.      גיל 6-15 החובה היא מתקנות חכמים וחובה זו היא מעין אבסולוטית .

 

ג.       גיל 15-18 החובה היא מדין צדקה, כלומר חלה על שני ההורים באופן שווה ביניהם אולם רק אם האם מצליחה לכלכל את עצמה ויותר היא אמורה לשאת בתשלום ואם אין לה החובה היא על האב.

 

ד.      גיל 18-21 אין ממש חובה לשלם מזונות, אבל נהוג שהאב נושא בשליש מדמי המזונות, כלומר אם הוא היה אמור לשלם 1,500 ₪ לילד הוא ישלם רק 500 ₪ עבור הילד שנמצא בשירות צבאי .

 

חשוב לדעת ולהיערך לקראת המועד הזה של תשלום דמי המזונות כדי שיהיה לכם מספיק מידע לדעת מהם זכויותיהם של הילד מצד אחד, ושל חובת האב מצד שני .

 

לקבלת עיצות ומאמרים בענייני משפחה ניתן ללחוץ על הקישור המצורף :

 

 http://www.facebook.com/pages/wd-myry-khn/113766461995126?v=app_4949752878&ref=ts 

 

בברכה ובהצלחה

מירי כהן,עו"ד

מירי כהן
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
עו"ד מירי כהן ושות'
מרכז גישור לעסקים ועינייני משפחה
הגעתון 14
נהריה
04-9925057
04-9928852
קישור לאתר
חוק ומשפט - אזרחי
תאריך: 21/2/2011
תגיות:   מזונות    ילדים    גירושין    זוגיות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - אזרחי

מיהו אויב, מהי מלחמה / אלי דורון
לכאורה, "מלחמת הסנקציות" העכשווית מול איראן מספקת לסוחרים חוקים וכללים ספציפיים וברורים: מועצת הביטחון של האו"ם מטילה סנקציות, מדינות שונות מחוקקות חוקים ובהם שלל עונשים ואיסורים, "רשימות שחורות" מתפר
תנאים להכרה בעמותה כמוסד ציבורי וכמלכ"ר / אלי דורון
השאלות העומדות לבחינה בנושא זה הינן: האם העמותה עומדת בתנאים הנדרשים על מנת להיחשב "מוסד ציבורי" לפי סעיף 9(2) לפקודה? האם העמותה עומדת בתנאים הנדרשים על מנת להיחשב "מלכ"ר" לפי סעיף 1 לחוק מע"מ?
דיני חוזים - עושק/ כפייה כעילה לביטול חוזה / אלי דורון
סעיפים 17-18 לחוק החוזים (חלק כללי), התשל"ג-1973 (להלן: "חוק החוזים") מתייחסים לאפשרות של ביטול חוזה שנכרת עקב "כפיה" או "עושק".
שטר בטחון- כיצד לפעול / יוסף ויצמן
כיצד מוסרים "שיק בטחון"? מה הסיכונים הכרוכים בזה? מאמר שנכתב ע"י עו"ד יוסף ויצמן אשר מתמחה בתחום ההוצל"פ בו מתומצת ומוסבר הסיכונים הכרוכים במסירת שיק בטחון וכיצד לבצע זאת ולא לסכן את המוסר
על מי חלה החובה לשאת בדמי מזונות הילדים? / מירי כהן
על פי החוק, דמי מזונות הילדים נקבעים בהתאם לדין האישי החל עליהם, לומר אם בני הזוג הם יהודים, הדין החל עליהם הוא הדין הרבני, ואם הם בני זוג מוסלמים יחול עליהם הדין השרעי וכך הלאה .
מי זכה לקבל אפוטרופסות הבן או הנכדה? / מירי כהן
טיבעו של אדם הוא להתבגר ולהזדקן וכתוצאה מכך כוחו נחלש וכך גם קטנים יכולותיו לטפל בענייניו. ברוב המקרים הילדים הם אלה אשר נוטלים את המושכות ועוזרים להוריהם לטפל בעניינים הכספיים שלהם
יוסף אלברק – משרד עורכי דין / לילך כהן
להיות עורך דין נחשב למקצוע מאוד מכובד ובעל יוקרה. נראה שלאחרונה ישנו פיחות במעמדו של עורך דין, וזאת עקב העובדים שנפתחו לצד האוניברסיטאות גם מכללות, ורף הקבלה ללימודים ירד.
למי שייך האוצר שבים? / אלי דורון
מצאתם אוצר באניה טרופה – למי שייכים האוצר והאנייה? לבעלי האנייה? ליורשים? לחברה המבטחת? ומהן הזכויות שלכם כמוצאי השלל? גם בעניין איתור אניות טרופות וחילוצן חלים כללים משפטיים.
עבירות על פי חוק המים / אלי דורון
עבירות על פי חוק המים אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) - רותם סלע, משפטנית מקורות המים במדינה הינם קניין ציבורי, ככאלה הינם ניתנים לשליטתה של המדינה ומיועדים לצרכי תושביה. חוק המים
סמכותה של ועדת ערר לפסוק הוצאות / אלי דורון
במאמר קצר זה, נטען כי ככלל, ערכאת ערעור לא תתערב בשאלה של לפסיקת הוצאות אשר הוחלטה על ידי ועדת ערר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים