מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בניין הזוגיות

בניין הזוגיות

/ עוזי פלג

בניין הזוגיות

המאמר מדמה את הזוגיות והקמת התא המשפחתי לבניית בית פיזי, בבניית בית ישנם מאפיינים דומים לבניית זוגיות ומשפחה, הבניה מתחילה מהרצפה, נמשכת בקירות ומסתיימת בגג, כמו בית כך גם התא המשפחתי עומד בפני כוחות חיצונים ופנימיים  המפעילים לחץ ועלולים להביא לקריסתו,זיהוי הכוחות והלחצים ,איתור ותיקון סדקים בזמן,חיזוק מתמיד של הקירות, שימור ההבנות ההדדיות שהיוו בסיס להקמת הבית,חיזוק האמון ההדדי והאמונה, ישמרו את הבית לאורך זמן.

בניית הבית (הקמת הזוגיות)

כל קיר מייצג תמהיל של רצונות צרכים ומידת החשיבות שמיחסים בני הזוג לתחומים המצוינים.

הצרכים של כל בן זוג אינם חייבים להיות במינון זהה ועוצמתם עשויה להשתנות בתקופות שונות ועל צירי זמן שונים.

בסיס ההסכמה לשיתוף והנכונות לויתורים ולפשרה

רצפת הבית היא הבסיס המאפשר את בניית הבית, הרצפה היא ההבנה והנכונות להקים בית, והיא מבטאת ראייה עין בעין של רוב הדברים המשותפים ,נכונות לשותפות בחיים ולגורל משותף, בקיצור הרצון להיות ביחד.

קיר התכונות האישיות

הקיר המבטא את המשיכה לתכונות כגון:חוכמה,הומור,בגרות,אחריות,טוב לב,הגיון,רגישות, וכל אותם תכונות הקיימות אצל בני אנוש,ברור שלא כל התכונות קימות במינונים זהים אצל כולם וגם לא אצל אותו אדם,אבל מדובר באותן תכונות שקימות אצל בני הזוג וגורמים להם למשיכה הדדית.

קיר התכונות הפיזיות

הקיר מבטא את המשיכה הפיזית ,מראה,שפת גוף,יחסי מין.

קיר ההיגיון הכלכלי

הקיר מבטא את השיקול הכלכלי של השותפות הזוגית וכולל את תחום העיסוק שלהם,רמת ההשתכרות,משפחה עם אמצעים, הגיון הכלכלי אומר:" שיחד יהיה יותר קל כלכלית מאשר לבד", או עם חלופה אחרת, זהו קיר עם רציונאל ברור וחשבון פשוט.

קיר המשפחתיות

קיר המבטא את הרצון לשייכות לתא משפחתי ולגידול ילדים, ולתחושה של להיות ביחד ולהיות אוהב ונאהב.

גג הבית

גג הבית הוא האמונה בזוגיות ,האמונה ההדדית אחד בשני שבימים קשים יש על מי לסמוך ושתהיה משענת הדדית,קיום אמונה זו יאפשר לזוגיות להתמודד עם "אסונות משמיים" וימים קשים.

האמונה בעוצמת הקשר והיכולת לעמוד מול כוח עליון

הגג אשר נשען על הקירות  מסמל את קיום הבית, נפילת הגג  מסמנת את נפילת הבית, נפילת הגג מסמלת את אובדן האמונה בזיווג ואובדן האמונה  שיהיה טוב יותר בעתיד, בהעדר אמונה אין בית.

תחזוקת קירות הבית (תחזוקת הקשר הזוגי)

כל קיר בנוי משכבות שהם פועל יוצא של שילוב הצרכים והרצונות של הדיירים בבית, במהלך שנות הזוגיות שכבות קיימות מתעבות או הופכות דקות יותר, מתווספות שכבות חדשות שונות  לכל קיר כתוצאה משיפוצים ונגרעות שכבות שנפלו, שכבות גם נסדקות חלק מהסדקים ניתן לשיקום ואז שכבת הקיר ניצלת, חלקים מהסדקים שאינם מתוקנים בזמן נופלים .

עובי השכבות איננו זהה ומיצג את מידת החשיבות שכל צד מייחס לתחום שמייצג הקיר.

הנגזרת מעובי השכבות הוא עובי הקיר, מאחר וכל קיר מייצג תחום שונה, המשמעות היא  שקירות הבית הם בעובי שונה.

מצב הקירות משתנה ללא הרף במהלך חיי הזוגיות, מצב הקירות משפיע על חוזקו של הבית לעבור משברים בתחומים שונים.

ככל שהקירות עבים יותר ומרובי שכבות וללא סדקים, עמידות הבית גדלה ולהיפך, קירות עבים יאפשרו לבית לעבור גם סערה חיצונית, קירות דקים לא בטוח

הגג נשען על הקירות, נדרשים לפחות שתי קירות לתמוך בגג, ברור שככל שמספר הקירות התומכים בגג קטן העומס על כל קיר תומך גדל והוא אמור להיות חזק יותר ויציב יותר.

, כאשר מספר הקירות השלמים הוא ארבעה, העומס על כל קיר קטן הקירות יכולים להיות דקים יותר אך ללא סדקים, קירות דקים וסדוקים עלולים לקרוס בבת אחת, ולהפיל את גג הבית.

הופעת סדקים בקירות (איומים על שלמות הזוגיות)

על כל קיר מופעלים לחצים חיצוניים העשויים לגרום לקריסת הקיר ובעקבותיו הבית, יכולת הבית לעמוד בלחץ תלויה גם בחוזק הקירות שעליהם לא מופעל לחץ  ובעוצמת הלחץ המופעל על הקיר הספציפי, חיזוק הקירות על ידי דירי הבית משמש למעשה כלחץ נגדי התומך בקירות.

 סוגי לחצים חיצוניים יכולים להיות פיתויים רומנטיים, הסתבכויות עסקיות,ובעיות הקשורות לילדים בריאות וכדומה, לחצים אלה יופעלו על הקירות  בהתאם לסוג הקיר.

הופעת סדקים בקיר מסמן מצב של  שינויים כתוצאה מחולשת הקיר או תזוזה של הרצפה, לפני התיקון יש לנסות ולאתר את גורם  הסדק, לתזוזת הרצפה יש משמעות שונה מחולשת הקיר, מכיוון שהקיר הוא ספציפי והוא אחד מארבע, הרצפה היא הבסיס והמכנה המשותף של קיום הזוגיות.

הרצפה היא הבסיס המשותף עליו עומד הבית, ברעידת אדמה זזה הרצפה וכתוצאה מכך קורסים הקירות, כך גם במערכת זוגית,  תזוזת הבסיס שהוא המכנה המשותף הראשוני  שעליו נבנה כל הבית, מערערת את יציבות הקירות כולם.

הסדק הוא מעיו איתות לקראת הצפוי ככל שהסדק רחב יותר ועמוק יותר יידרש תיקון משמעותי יותר, יש להבחין בין  סדק גדול שנוצר באירוע חד פעמי,  או היווצרות על ציר זמן ממושך, ישנם סדקים הניתנים לטיוח פשוט וישנם סדקים המחייבים טיפול מקצועי .

סדק בקיר מאפשר כניסת אור ואויר מהחוץ ומאפשר לריחות ולרעלים הכלואים בחדר לצאת החוצה, הסדק מאפשר הצצה החוצה ולראות מה קורה בחוץ.

אסור להתעלם מקיום הסדק, מכיוון שהוא קיים ומציאותי,  עלול להתרחב ואיננו יודעים ולאן זה יוביל.

"הצצה דרך הסדק" מאפשרת לעשות השוואה גם אם חלקית ורגעית, עם גורמים ומצבים חיצונים ובמקרים רבים ההשוואה משמשת כגורם מדרבן לתיקון הסדק, לעיתים הוא זרז להרחבתו ולהפלת הקיר ובסופו של דבר גם להפלת הגג.

עכשיו כל אחד מוזמן לבנות את בית חלומותיו ולחיות באושר ועושר.

 

כל הזכויות שמורות לעוזי פלג (UP יזמות ניהול בע"מ)

 אין לעשות כל שימוש בכל מדיה שהיא בחומר הכתוב ללא אישור בכתב מהמחבר

www.uzip.co.il

עוזי פלג
מנכ"ל UP יזמות וניהול בע"מ חבר בלישכת היועצים העסקיים מנכ"ל לשעבר בחברות עסקיות. מחבר "זהירוני" המדריך להקניית ערכיהתנהגות לילדים
מנכ"ל UP יזמות וניהול בע"מ חבר בלישכת היועצים העסקיים מנכ"ל לשעבר בחברות עסקיות. מחבר "זהירוני" המדריך להקניית ערכיהתנהגות לילדים
UP יזמות וניהול בע"מ
משרד לשרותי ייעוץ בניהול עסקי ליווי וחניכה לעסקים קטנים, יועץ ומנהל פרוייקטים להקמת מחסנים חונך עסקי 8091 של משרד התמ"ס ספק מאושר 11005244 של משרד הבטחון בניהול פרוייקטים
הכינור
ראשון לציון
0526969240
039628544
קישור לאתר
בית ומשפחה - נישואין וזוגיות
תאריך: 19/2/2011
תגיות:   זוגיות    חברות    משפחה    אינטרסים    משיכה    אהבה    משברים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - נישואין וזוגיות

תכנון הצעת נישואין / לי באומן
אתה עלול למצוא את עצמך מסתובב ימים או אפילו שבועות אם הטבעת אירוסין בכיס שלך או באחת המגירות, ומתקשה להחליט מתי ואיך בדיוק להציע. הנה כמה עצות עבורך.
תכשיטי יהלומים / LoadSEO SEO
אחד הדברים החשובים בבחירת התכשיטן הוא הניסיון הרב של ביצירה של תכשיטי יהלומים. כיום אפשר למצוא מידע רב באינטרנט על תכשיטנים ורמת ההתמחות המקצועית שלהם.
מחירי טבעות יהלום,מחיר טבעת יהלום,מחיר יהלום,כמה עולה יהלום, / יעקב פוגל
מאמר זה היא לאתר באופן אובייקטיבי את רשימות המחירים הקיימות בתעשיית היהלומים, ואת היתרונות שכל אחת מהן מאמינה כי יש לה על פני המתחרות. סדר הצגת רשימות המחירים אקראי לחלוטין ואינו מסמל העדפה כלשהי.
זרים מתוקים לכלה / LoadSEO SEO
יש חברות שמבינים שלכל כלה יש רצון אישי משלה והיא רוצה להיות הכי מיוחדת. זרים מתוקים לכלה הם כמו זרי כלה רגילים, רק עם טוויסט קטן ומתוק.
בחירת זר כלה / לירון בן נעים
זר כלה חייב להיות מרשים מצד אחד וצנוע מהצד השני. ססגוני ומרהיב מאידך אך אלגנטי ויוקרתי מאידך
מתנות לבני זוג / yael loosh
בחירת מתנה לחבר פעמים רבות דורשת מחשבה רבה. אנו רוצות להעניק לאהובים עלינו את המתנות המיוחדות והמקוריות ביותר שיסבו להן הנאה רבה ויראו את מלוא אהבתנו והערכתינו כלפיהם
בניין הזוגיות / עוזי פלג
המפעילים לחץ ועלולים להביא לקריסתו,זיהוי הכוחות והלחצים ,איתור ותיקון סדקים בזמן,חיזוק מתמיד של הקירות, שימור ההבנות ההדדיות שהיוו בסיס להקמת הבית,חיזוק האמון ההדדי והאמונה, ישמרו את הבית לאורך זמן.
הזוגיות המקודשת / טלי זהר
א זוגיות שבה שני בני הזוג גדלים וצומחים כל הזמן יחד ולחוד. מקום שבו אנו מאפשרים לצד השני את החופש שלו מתוך כבוד הדדי למי שהוא ולמרחב שלו. כל אחד יכול להגיע אליה ולחוות אותה... זוהי זוגיות מקודשת.
IMPATIENS / חיה רבי
סבלנות וסובלנות-כיצד משתלבים עם תמצית באך-IMPATIENS
שייט רומנטי – הדייט האולטימטיבי / רוני מיכאל
הפלגה רומנטית היא הפינוק המושלם: השמים הנפרשים מלוא האופק, המים הכחולים, הרוח הקרירה, האוויר והשקט. רעננו את הזוגיות שלכם עם שייט רומנטי – לכמה שעות או לכמה ימים – ותראו איך האהבה ניצתת מחדש
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים