מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

יעוץ זוגי

ייעוץ זוגי – דילמות

/ כרמי אומרו

ייעוץ זוגידילמות

קשיים מהעבר מקורם באירועים אשר יצרו תפיסות והחלטות המעצבות את החיים. הקושי לבחור בטובתי האישית יכול לנבוע מדוגמה מהבית בו גדלה אותה בת זוג. שם היא שמעה את האם המספרת לה כי טובת המשפחה קודמת לצרכים האישיים שלה. גישה זו עם הזמן מביאה אותה למקום בו מתרחשת הזנחה אישית. ייעוץ זוגי בא לזהות את המקור להתנהגויות שמלוות את האדם בחיי היום יום. יועץ זוגי יברר את אופייה של הדילמה, את הדרך בה היא משפיעה על חייו האישיים. אותה אישה שמתקשה לבחור את הצרכים שלה, שנמצאת במקום רצה ומבליגה. מרגישה הקלה כשהבחירה בפרידה נעשית על ידי בן הזוג. אני בסדר היא תאמר לעצמה. "אני לא צריכה לבחור אם לפרק את המשפחה. הוא העדיף ללכת, אני עשיתי כמיטב יכולתי להישאר ביחד, אבל הוא זה שבחר ללכת. היום אני חופשייה ושמחה. היום אני חייה חיים חדשים". אחרי תקופה חוזר הגרוש לדבר איתה ונוצרת מנגינה חדשה. "הינה עבר זמן, חשבתי שזה מאחורי. פתאום הוא בוחר לדבר איתי ומספר לי כמה הוא מסכן, כמה לא טוב לו, ואני חושבת על טובת הילדים, ואני מתלבטת אם הבחירה שלי נכונה. הרי אימא הראתה לי שטובת הילדים חשובה יותר. מהבחירה של אימא כילדה נהניתי מיציבות במשפחה. אולי את אותו הדבר אני צריכה לעשות עם ילדי ?".

הדילמה של יועץ זוגי בתהליך ייעוץ זוגי

מה אפשר לעשות כאן. בתהליך ייעוץ זוגי, יועץ זוגי מחויב לטובת הזוגיות והקשר הזוגי מחד ומנגד יועץ זוגי מחויב לטובת האושר האישי של אותה בת הזוג.

·         האם יש כאן הקרבה של טובת בת הזוג למען ילדיה?

·         האם אפשר לעזור לה לבחור נכון?

·         מהי למעשה טובת הילדים?

·         האם עדיף להם שהאם תרגיש טוב והם יחיו עם הורים שנפרדו?

·         האם יש כאן אפשרות לחבר את בני הזוג וליצור חיים משותפים? האם אפשר לתקן את המערכת המקולקלת שליוותה אותם שנים רבות?

·         האם בכלל יש כאן שותפים שיכולים לבנות את הקשר ביחד?

·         האם לאתגר את אותה אישה ולבדוק את האפשרות לתקן את הקשר שהיה מקולקל למעלה מעשרים שנה והסתיים בגרושים?

·         לאן מתקדמים עם ייעוץ זוגי במקרה זה?

תהליך ייעוץ זוגי

בתהליך ייעוץ זוגי התשובות כידוע לא נמצאות אצל יועץ זוגי. לנו כמתבוננים בבעיה יכולה להיות ברורה הדרך לפתרון. אולם ההתמודדות, הפתרון וההתמודדות עם ההשלכות של הבחירות ילוו את אותה אישה.

·         יועץ זוגי יברר את המניעים שדוחפים אותה, את סדרי העדיפויות שלה, את המוכנות שלה לוותר ולהתגמש.

·         יועץ זוגי יבדוק במהלך טיפול זוגי, מה היא באמת רוצה והאם יש לה שותף איתו אפשר לקדם את התהליך.

·         יועץ זוגי בעיקר ירצה לדעת האם את הדרך שתיבחר, האם ההחלטה שתילקח באמת יכולה להביא אותה למקום רגשי יציב שמימנו ניתן להתפתח.

·         האם הבחירה לבסס את הפרידה באמת תוביל לצמיחה אישית או תחושת תסכול מתמשכת על הפגיעה בילדים?

·         האם החזרה לבן הזוג באמת תוביל לתחושת הקלה ושימחה בבחירה או לצער על תחושת חופש ושמחה שנלקחו מאיתה?

מטרת ייעוץ זוגי

לעיתים בתהליך ייעוץ זוגי אין תשובה ברורה. לעיתים הבחירות אינן פשוטות. כל כיוון שאליו אותה אישה תתקדם טומן בחובו נזקים אפשריים. כל עמדה שתילקח יש בה רווחים והפסדים. ייעוץ זוגי בה לעזור להיפרד מהתלבטויות כאלה. המוכנות לקדם את הבחירה גם במחיר של לפגוע או להיפגע. המוכנות לקבל החלטה, לעמוד מאחוריה ולהמשיך לחיות. המוכנות לקבל החלטה ולסגור התלבטות הן המטרה במקום בו נמצאת דילמה מסוג זה.

כרמי אומרו
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
החרש 16
נס ציונה
08-9301912
קישור לאתר
בית ומשפחה - יעוץ זוגי
תאריך: 17/2/2011
תגיות:   ייעוץ זוגי    טיפול זוגי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - יעוץ זוגי

יועצת זוגיות / כותב מדופלם
בוודאי מצאתם את עצמכם יום אחד שקועים בתוך מערכת זוגית המאיימת להטביע אתכם כמו מערבולת ובכוחות אחרונים אתם מנסים להינצל ממנה. יועצת זוגיות מנוסה תעזור לכם ,תציל אתכם מהמערבולת ותראה לכם שאפשר גם אחרת.
טיפול זוגי ביחד או בנפרד / כרמי אומרו
בתהליך טיפול זוגי משפחתי הבעל ימנה את מגרעותיה של אשתו וישכנע אותה כי היא מהווה מרכיב עיקרי בבעיה שמלווה אותם
ייעוץ זוגי – דילמות / כרמי אומרו
ייעוץ זוגי בא לזהות את המקור להתנהגויות שמלוות את האדם בחיי היום יום. יועץ זוגי יברר את אופייה של הדילמה, את הדרך בה היא משפיעה על חייו האישיים
לימודי ייעוץ זוגי במכון פתרונות / כרמי אומרו
כחלק מההתמחות של מכון פתרונות, מכון המנוהל על ידי דוקטור כרמי אומרו ואשתו אליס אומרו, המכון מעביר את הידע הרב בנושא ייעוץ זוגי באמצעות לימודי ייעוץ זוגי באווירה אחרת עם ערך מוסף
לימודי ייעוץ זוגי / כרמי אומרו
לימודי ייעוץ זוגי, למי זה מתאים בעצם? במאמר זה נסקור את תחום לימודי ייעוץ זוגי ונציג בפניכם את תהליכי לימודי ייעוץ זוגי, קהל היעד וכמו כן, ניכן תוכלו לקבל הכשרת לימודי ייעוץ זוגי.
יעוץ זוגי – או טיפול אישי / כרמי אומרו
במהלך יעוץ זוגי הקושי האישי יהפוך לקושי משותף. המטרה בתהליך היא להביא את בעיית החרדה האישית למקום בו בת הזוג מכירה בקושי שלה, מודה בחולשה שלה ומבקשת עזרה.
טיפול זוגי – לאילו מצבים הוא מתאים? / כרמי אומרו
רבים לא יבינו מתי כדאי להגיע ולעבור טיפול זוגי. לעיתים תפיסה ישנה של פעם תאמר להם כי כדי ללכת לתהליך טיפול זוגי, הקשר הזוגי צריך להיות במצב נורא. מצב שאין בו ברירה אלה לקבל טיפול זוגי.
טיפול זוגי – שיטות שונות / כרמי אומרו
טיפול זוגי הינו טיפול פסיכותרפי (ריפוי נפשי) שנועד לסייע לבני זוג לפתור בעיות שונות בחיי הזוגיות. במאמר הבא תוכלו לקרוא על טכניקות טיפול זוגי שנהוגות בישראל.
ייעוץ זוגי בצפון / כרמי אומרו
מחפשים ייעוץ זוגי בצפון אבל לא בטוחים שזה מתאים לכם? וודאי תתפלאו לשמוע שיש מגוון רחב של מכונים וקליניקות המעניקות טיפולי ייעוץ זוגי בצפון על פי גישות שונות ומגוונות
ייעוץ זוגי במרכז – אידיאלי לבעיות בחיי הזוגיות / כרמי אומרו
כמהים למצוא שפה משותפת ולהתמודד עם בעיותיכם? פנו לקבלת ייעוץ זוגי במרכז ותזכו לטיפול מקצועי שיסייע לכם להתמודד עם בעיותיכם וייתן לכם טיפים להתנהלות נכונה במצבי היומיום השונים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים