מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טיפול זוגי

טיפול זוגי ביחד או בנפרד

/ כרמי אומרו

טיפול זוגי – ביחד או בנפרד

לרוב בתהליך טיפול זוגי נרצה להפגיש את בני הזוג ביחד. נרצה לעזור להם לתקשר ולהכיר טוב יותר זה את זו. לדעת כיצד לפעול ביחד לטובת השותפות שלהם. לעיתים מפגש זוגי שכזה אינו מוביל לתוצאות חיוביות. ישנם מצבים טרום טיפול זוגי בהם בני הזוג למעשה מהווים זה לזו טריגר לפצעים ישנים ותחושת פגיעה מתמשכת המלווה אותם. טיפול זוגי עלול להעצים את הכאב שלהם, להציף את התסכול. הביטוי של הכאב יהיה בהאשמות מתמשכות ובחוסר יכולת שלהם להבין זה את זו. טיפול זוגי עלול להישמע כשיחה המורכבת מאוסף תלונות המתארות את חלקו של בן הזוג בקושי, את תרומת משפחתו למצוקת האישה. בתהליך טיפול זוגי משפחתי הבעל ימנה את מגרעותיה של אשתו וישכנע אותה כי היא מהווה מרכיב עיקרי בבעיה שמלווה אותם.

תפקידו של מטפל זוגי בתהליך טיפול זוגי

תפקידו של מטפל זוגי הוא בין היתר:

·         כיצד להקשיב לצדדים ממקום שאינו שיפוטי תוך כדי טיפול זוגי.

·         כיצד לנהל תהליך יעוץ זוגי תוך מתן תחושה אובייקטיבית המספרת כי הוא מטפל זוגי אשר נמצא כאן לטובת שני הצדדים?

·         מה לעשות כאשר בתהליך טיפול זוגי, אלו השניים נמצאים במסלול התרסקות ואינם מוכנים להרפות מהצורך להביע את הכאב שלהם. מהרצון להוכיח את צדקתם?

לרגע נראה שהדרך מובילה למבוי סתום. מטפל זוגי ישקול בשלב הזה את האפשרות להפריד ביניהם, להביא אותם לתהליך אישי המאפשר שקט תעשייתי. המאפשר התבוננות שקולה הבאה למצוא פתרונות ודרכי לקיחת אחריות.

טיפול זוגי פגישות אישיות ויצירת מהפך

שינוי בא מתוכנו. ניתן להוביל שינוי בתהליך טיפול זוגי על ידי טיפול אישי. אפשר לייצר טיפול זוגי באמצעות פעמיים טיפול אישי בכל אחד מבני הזוג. למעשה זאת הדרך הקצרה והמהירה ביותר להוביל בני זוג למקום של התחברות. בתהליך טיפול זוגי ניתן לעבוד עם כל אחד מבני הזוג בנפרד. לגרום להם להתבונן על מעשיהם:

·         היכן נמנעת מלהזיק השבוע?

·         היכן פעלת לטובת הקשר הזוגי שלך?

אלו שאלות מהותיות המחזקות את ההתמודדות. הדרך להצלחה במפגשי טיפול זוגי מורכבת מהימנעות מלהזיק, מקידום ועשייה של פעולות מחזקות ומקרבות.

בירור אותם מעשים מקרבים אותם לבוא אחד לקראת השניה. גמישות יכולה לעזור לבני הזוג לזהות את הנתיב שיכול להביא אותם להצלחת טיפול זוגי. לדוגמה להסכים לארח את משפחת הבעל ממקום של שמחה ולא ממקום של עשיית טובה ומתן הרגשה חמוצה. יחד עם מוכנות הבעל להימנע מהסלמת המצב.מאמץ שלו להבליג מול כעס לא הגיוני, מאפשרים לעבור בשלום את השבוע וליצור תהליך התחברות. "היה קשה לי מאוד השבוע אמר הבעל כתוצאה מהצורך להבליג", "נהדר זאת עדות למאמץ שעשית תמשיך כך ובהצלחה" הייתה התשובה שהופנתה אליו במהלך טיפול זוגי.

טיפול אישי וחזרה לתהליך טיפול זוגי

כאשר בני הזוג פועלים לקראת הקשר הזוגי. מראים סימני אחריות ובגרות. כאשר אנו יודעים כי האדם הבוגר הינו מתגבר על קשיים רגשיים, על חולשות. בני זוג בשלב הזה בהחלט יהיו מוכנים לחזור לתהליך טיפול זוגי שיכלול מפגשים משותפים. עבודה אישית מוגבלת למרחב המודעות של כל אחד מהם. בעזרת מפגשים משותפים במהלך טיפול זוגי, תוך כדי שיחה וליבון הצרכים ביניהם, ניתן לעשות צעד נוסף וליצור קרבה ושותפות גדולה יותר.

כרמי אומרו
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
החרש 16
נס ציונה
08-9301912
קישור לאתר
בית ומשפחה - יעוץ זוגי
תאריך: 17/2/2011
תגיות:   טיפול זוגי    ייעוץ זוגי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - יעוץ זוגי

יועצת זוגיות / כותב מדופלם
בוודאי מצאתם את עצמכם יום אחד שקועים בתוך מערכת זוגית המאיימת להטביע אתכם כמו מערבולת ובכוחות אחרונים אתם מנסים להינצל ממנה. יועצת זוגיות מנוסה תעזור לכם ,תציל אתכם מהמערבולת ותראה לכם שאפשר גם אחרת.
טיפול זוגי ביחד או בנפרד / כרמי אומרו
בתהליך טיפול זוגי משפחתי הבעל ימנה את מגרעותיה של אשתו וישכנע אותה כי היא מהווה מרכיב עיקרי בבעיה שמלווה אותם
ייעוץ זוגי – דילמות / כרמי אומרו
ייעוץ זוגי בא לזהות את המקור להתנהגויות שמלוות את האדם בחיי היום יום. יועץ זוגי יברר את אופייה של הדילמה, את הדרך בה היא משפיעה על חייו האישיים
לימודי ייעוץ זוגי במכון פתרונות / כרמי אומרו
כחלק מההתמחות של מכון פתרונות, מכון המנוהל על ידי דוקטור כרמי אומרו ואשתו אליס אומרו, המכון מעביר את הידע הרב בנושא ייעוץ זוגי באמצעות לימודי ייעוץ זוגי באווירה אחרת עם ערך מוסף
לימודי ייעוץ זוגי / כרמי אומרו
לימודי ייעוץ זוגי, למי זה מתאים בעצם? במאמר זה נסקור את תחום לימודי ייעוץ זוגי ונציג בפניכם את תהליכי לימודי ייעוץ זוגי, קהל היעד וכמו כן, ניכן תוכלו לקבל הכשרת לימודי ייעוץ זוגי.
יעוץ זוגי – או טיפול אישי / כרמי אומרו
במהלך יעוץ זוגי הקושי האישי יהפוך לקושי משותף. המטרה בתהליך היא להביא את בעיית החרדה האישית למקום בו בת הזוג מכירה בקושי שלה, מודה בחולשה שלה ומבקשת עזרה.
טיפול זוגי – לאילו מצבים הוא מתאים? / כרמי אומרו
רבים לא יבינו מתי כדאי להגיע ולעבור טיפול זוגי. לעיתים תפיסה ישנה של פעם תאמר להם כי כדי ללכת לתהליך טיפול זוגי, הקשר הזוגי צריך להיות במצב נורא. מצב שאין בו ברירה אלה לקבל טיפול זוגי.
טיפול זוגי – שיטות שונות / כרמי אומרו
טיפול זוגי הינו טיפול פסיכותרפי (ריפוי נפשי) שנועד לסייע לבני זוג לפתור בעיות שונות בחיי הזוגיות. במאמר הבא תוכלו לקרוא על טכניקות טיפול זוגי שנהוגות בישראל.
ייעוץ זוגי בצפון / כרמי אומרו
מחפשים ייעוץ זוגי בצפון אבל לא בטוחים שזה מתאים לכם? וודאי תתפלאו לשמוע שיש מגוון רחב של מכונים וקליניקות המעניקות טיפולי ייעוץ זוגי בצפון על פי גישות שונות ומגוונות
ייעוץ זוגי במרכז – אידיאלי לבעיות בחיי הזוגיות / כרמי אומרו
כמהים למצוא שפה משותפת ולהתמודד עם בעיותיכם? פנו לקבלת ייעוץ זוגי במרכז ותזכו לטיפול מקצועי שיסייע לכם להתמודד עם בעיותיכם וייתן לכם טיפים להתנהלות נכונה במצבי היומיום השונים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים