מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

כשל כלייתי

מיקי שחם מביא דיווח על: תקווה חדשה לכשל כלייתי חמור

/ מיקי שחם

מיקי שחם מביא דיווח על: תקווה חדשה לכשל כלייתי חמור

אורלנדו, פלורידה (Newswire)

כשל כלייתי חמור הוא מצב בריאותי קטלני. טיפולי עבר לא הצליחו לטפל במחלה, אך מחקר עדכני חושף יישומי תאי גזע שיוכלו להגן ולשפר את תפקוד הכליות אצל מטופלים.

כשל כלייתי חמור מתרחש כאשר הכליות לפתע לא יכולות להסיר פסולת ולרכז שתן. כאשר כשל כלייתי נגרם מצד ניתוח או טראומה, תחזית ההישרדות עבור מטופלים היא בדרך כלל מבשרת רעות.

"כשל כלייתי חמור הוא מצב נפוץ שמשפיע על 7 אחוז מהמטופלים המאושפזים", המחבר המוביל ד"ר לורנזה לאזארי מהפונדזיון פוליקליניקו במילאנו, איטליה, אמר לאיבנהו. "ביחידות טיפול נמרץ, שיעור התמותה של המחלה יכול להיות גבוה מחמישים אחוז מהמטופלים".

לפי מיקי שחם, מחקר חדש חושף תאי גזע מזנכימליים שהושגו מדם טבורי לאחר הלידה בעלי מאפיינים שיכולים לגרום להחלמת רקמות ולפיתוח של עצם וסחוס. יתרונות אלו יכולים לעזור למטופלים להחלים מהר יותר ולהימנע מסיבוכים ארוכי טווח בכליה המשויכים לנזק ברקמות.

חוקרים באיטליה טיפלו בעכברים עם כשל כלייתי חמור בשימוש תאי גזע מזנכימים מדם טבורי או תמיסת בקרה של מלח אל תוך הוריד. העכברים הוערכו עבור תפקוד כלייתי והיסטולוגיה. עכברים שקיבלו את טיפול תאי הגזע הראו רמות נמוכות יותר של חנקן אוריאה בדם, תוצר לוואי פסולת אשר מעיד על פגם בכליה. עכברים שטופלו עם תאי גזע גם הציגו הפחתה בנזק לרקמת הכליה.

"צפינו בכמה פרמטרים כלייתים וראינו שיש לנו סיבוכים חמורים פחות", ד"ר לזארי אמר. "המבנה הצינורי הכלייתי של בעלי החיות שטופלו עם תאי גזע מזנכימליים הינו בר השוואה לזה של הבריאות".

חוקרים חושבים שתוצאות ראשוניות הינן מבטיחות עבור טיפול עתידי למטופלים עם כשל כלייתי חמור.

לפי מיקי שחם, הטיפול המדובר תאי גזע, הוא אחד מעשרות מחלות וטיפולים הנחקרים במסגרת רפואת חידוש האיברים. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

"אחת מהמסקנות שלנו היא שאנו מאמינים שאחד מהטיפולים הרפואיים האפשריים עבור מחלה זו יכול להיות תאי גזע מזנכימליים מדם טבורי" אמר ד"ר לזארי.

מחקר נוסף נדרש על מנת לקבוע האם תאי גזע מזנכימליים יציעו את אותם היתרונות לבני אדם. על פי ד"ר לזארי, תאי גזע אנושיים יכולים להציע למטופלים טיפול אפקטיבי ובטוח יותר לכשל כליתי.

מחקר נוסף נדרש על מנת לקבוע האם תאי גזע מזנכימליים יציעו את אותם היתרונות לבני אדם. על פי ד"ר לזארי, תאי גזע אנושיים יכולים להציע למטופלים טיפול בטוח ואפקטיבי יותר עבור כשל כלייתי.

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע טבוריים גבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:

·       השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.

·       סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.

·       טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות בנק החיים, בלבד.

מיקי שחם
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי.הבעלים (העיקרי) של "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד.
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי. בעלי "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד).
בנק החיים, סיטוג'ן
תל אביב
03-7522030
בריאות ורפואה - רפואה
תאריך: 16/2/2011
תגיות:   דם טבורי    תאי גזע    בנק דם טבורי    מיקי שחם    השתלת תאי גזע    רפואת חידוש איברים    רפואה התחדשותית    רפואה רגנרטיבית    בנק החיים    סיטוג'ן    ביוקורד   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - רפואה

גסטריטיס. טיפול של רפואה משלימה / רפאל רוזנסקי
גסטריטיס הינה דלקת רפידת הקיבה. רפואה משלימה כאלטרנטיבה לטיפול תרופתי.
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית / רפאל רוזנסקי
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית. כל הטיפים לטיפול עצמי
מיקי שחם מביא: נס בניתוח תאי גזע – פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים / מיקי שחם
פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים. רופאים השתילו תאי גזע בוגרים ברגל שבורה של מטופל בהליך ניסויי אוסטרלי, ראשון מסוגו, אשר הם מקווים שיחליף שתלי עצ
גבירותיי ורבותי הרשו לי להציג - שיטת אייפק / נירמאל אורי אילן
בעידן בו אנו חיים יש הרבה שיטות לריפוי, היום לכל כאב מסוגו יש את הטכניקה היעילה ביותר לשיכוכו. אז איך בוחרים..?
רפואה סינית נגד בריחת שתן / רפאל רוזנסקי
טיפים למניעה וטיפול בבריחת שתן ע"י דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות
רפואה משלימה נגד בחילות והקאות / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות במאבק נגד בחילות הקאות
מחלה כברירת מחדל / מיכה אלטמן
בניגוד לתפיסה הרווחת התופסת את המחלה כתוצאה של גורם חיצוני מזיק החודר לגוף, המאמר מתאר תפיסה הרואה במחלה בחירה של הגוף עצמו בבחינת "הרע במיעוטו", כברירת מחדל.
מיקי שחם מביא דיווח על: תקווה חדשה לכשל כלייתי חמור / מיקי שחם
כשל כלייתי חמור הוא מצב בריאותי קטלני. טיפולי עבר לא הצליחו לטפל במחלה, אך מחקר עדכני חושף יישומי תאי גזע שיוכלו להגן ולשפר את תפקוד הכליות אצל מטופלים.
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים / מיקי שחם
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים מגורים: פרת', אוסטרליה מכתב שנשלח לאיסם ארהמוי, נציג המטופלים האוסטרלים של Xcell-Center
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים