מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תהליך עיצוב לוגו

תהליך עיצוב לוגו

/ נטע לופו

תהליך עיצוב לוגו

עיצוב לוגו הוא תהליך שהמעצב הגרפי מוביל אותו וללקוח חלק חשוב בו. נקודת המוצא לעיצוב לוגו צריכה להיות המסרים שעל הלוגו להעביר אל קהל היעד שלו. לכל חברה שמספקת שירותים ומוצרים מסויימים ישנם מסרים ספציפיים שעליה לשדר אל קהל הצרכנים הפוטנציאליים שלה.

מכיוון שהמעצב הגרפי שמעצב את הלוגו אינו מכיר לעומק את החברה שעבורה הוא מעצב את הלוגו, הוא מגיש בדרך כלל מספר סקיצות ללקוח. הלקוח שמכיר היטב את החברה ואת השירותים שהיא מספקת צריך לבחור מבין עיצובי הלוגו שהגיש לו המעצב הגרפי איזו סקיצה הכי מתאימה לחברה שלו.

עיצוב לוגו הוא תהליך המורכב מכמה שלבים:

  1. מחקר – לפני שהמעצב הגרפי מתחיל לעבוד על עיצוב הלוגו הוא צריך להבין במה עוסקת החברה, מהם שירותיה ומוצריה. כמו כן, על המעצב הגרפי לדעת מה עיצוב הלוגו צריך לשדר, אילו תחושות ומחשבות הוא צריך לעורר אצל קהל היעד של החברה שעבורה הוא מעצב את הלוגו. אותם מסרים שעל עיצוב הלוגו להעביר אל קהל היעד שלו הם עיקר מהותו של הלוגו, לכן על מעצב הלוגו לדעת היטב אילו מסרים עיצוב הלוגו צריך להעביר.
  2. בדיקת מתחרים – על מנת שעיצוב הלוגו יהיה ייחודי, מקורי ויבלוט מעל המתחרים, המעצב הגרפי צריך לבדוק אילו לוגואים קיימים למתחרים של אותה חברה לפני שהוא מתחיל בעיצוב הלוגו. הוא בודק אילו צבעים קיימים באותם עיצובי לוגואים של המתחרים, מה סוג הגופן בו הם משתמשים ומהם הרעיונות שמובילים את אותם לוגואים. כשהמעצב הגרפי בוחן עיצוב לוגו של חברה מתחרה הוא צריך לבדוק האם המסרים של אותו לוגו הועברו אליו על מנת להסיק מסקנות לגבי כל המרכיבים של עיצוב הלוגו. זהו שלב חשוב בתהליך עיצוב לוגו מכיוון שהמעצב הגרפי לא יוכל לעצב לוגו שיבלוט מעל המתחרים של הלקוח שלו מבלי לדעת אילו לוגואים קיימים לחברות המתחרות.
  3. רעיון – לפני שהמעצב הגרפי פותח את המחשב ומתחיל לעבוד על עיצוב הלוגו, הוא חושב על רעיונות שמתאימים ללוגו עבור החברה של הלקוח. יתכן שאם תבחרו במעצב גרפי שאינו מקצועי הוא ידלג על השלב הזה ויתחיל ישר לעצב את הלוגו במחשב על מנת לחסוך זמן. עיצוב לוגו ללא מחשבה על רעיון עלול לגרום ללקוח שהזמין את עיצוב הלוגו לפספס לקוחות. הסיבה לכך היא שעיצוב לוגו ללא רעיון לא יפנה בצורה מדוייקת אל קהל היעד הרצוי ויתכן שלא ימשוך אותו לרכוש את מוצרי החברה. רעיון טוב ומתאים לעיצוב הלוגו יעניין את קהל היעד וישדר לו את המסרים הרצויים.
  4. סקיצות – אחרי שבידי המעצב הגרפי את המידע הנדרש והרעיונות הוא יכול להתחיל בעיצוב הלוגו. הוא מכין מספר סקיצות ללוגו. יכול להיות שיש למעצב הגרפי כמה רעיונות שונים לעיצוב הלוגו וכל אחת מהסקיצות ללוגו תהיה שונה מבחינת רעיונית. לחילופין, יכול להיות שלמעצב יש רעיון אחד טוב ללוגו וכל אחת מהסקיצות ללוגו תהיה שונה מבחינה עיצובית. שני המקרים האלו הם בסדר כל עוד עיצובי הלוגואים מעבירים את המסר שעליהם להעביר. כאשר הסקיצות מוכנות המעצב מגיש אותן ללקוח (בדרך כלל דרך הדואר האלקטרוני).
  5. שיפורים ושינויים – כאמור ללקוח חלק חשוב בעיצוב הלוגו. בשלב הזה הלקוח צריך להחליט אילו מבין הסקיצות ללוגו שהוגשו לו מתאימה בצורה הטובה ביותר לחברה שלו. אם אף אחת מהן לא מתאימה והוסכם על כך עם המעצב הגרפי, הלקוח יכול לדרוש מהמעצב להגיש סקיצות נוספות לעיצוב הלוגו. כאשר אחת מהסקיצות נראית מתאימה לחברה בעיני הלקוח, הוא יכול לבקש לשפר חלקים מסויימים במידת הצורך. בכל מקרה, המעצב הגרפי מלטש את עיצוב הלוגו עד שיראה ברמה גבוהה ביותר.
  6. הגשה – כשהלקוח נותן את אישורו הסופי לעיצוב הלוגו המעצב הגרפי מגיש ללקוח את הלוגו הגמור והסופי בכמה פורמטים. זאת על מנת לאפשר ללקוח להשתמש בעיצוב הלוגו בכל סוגי המדיה מבלי לגרוע מאיכותו.

 

צריך לזכור שהמטרה החשובה ביותר של עיצוב לוגו היא העברת המסרים של החברה אל קהל היעד הרצוי. על מנת שהמסר יועבר בצורה הטובה והמדוייקת ביותר חשוב לעבור על כל השלבים בתהליך של עיצוב הלוגו ולא לדלג על אף אחד מהם. עיצוב הלוגו יוביל את החברה, את מוצריה וכן יופיע באמצעי הפרסום השונים, לכן מומלץ לבדוק היטב ולהשקיע זמן ומחשבה בבחירת המעצב הגרפי למטרת עיצוב הלוגו.

 

אפשר לפנות אליי להתייעצות ועזרה בנושא.

 

 

נטע לופו

מעצבת גרפית

נטע לופו
הסטודיו "Neta Designs" מציע מגוון שירותים בעיצוב הגרפי: הזמנות לאירועים, עיצוב אתרים, לוגואים, הפקות דפוס, מודעות, עלונים, כרטיסי ביקור ועוד
Neta Designs
קישור לאתר
עסקים - מיתוג
תאריך: 16/2/2011
תגיות:   עיצוב לוגו    עיצוב תדמית    מיתוג   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - מיתוג

כובעים עם לוגו / LoadSEO SEO
כובעים עם לוגו הם דרך מצוינת לפרסם את המותג שלנו. ישנה אפשרות להדפיס מגוון גדול של סוגי כובעים. לכל אירוע יש את הכובע המתאים לו וההתאמה היא חשובה מאוד.
שוקולד עם לוגו / LoadSEO SEO
הקמתם עסק בעמל רב, דיברתם, אמרתם, הזמנתם ו- אתם לא מקוריים, אז איך בכול זאת? שוקולד עם לוגו יספק את הסחורה ויתן הפתעה נעימה ובעיקר טעימה למוזמנים שלכם.
הדפסה על חולצות חיפה / LoadSEO SEO
כל ארגון שרואה לנכון לעשות אקט שיווקי ומיתוגי יכול להשתמש במוצרי פרסום מסויימים ויחודיים כגון הדפסה על חולצות. חיפה היא מקום נהדר עם שפע בעלי עסקים מצליחים.
הדפסה על חולצות תל אביב / LoadSEO SEO
לכל ארגון ששוקל לעשות אירוע מומלץ לשקול שימוש במוצרי פרסום. אחד ממוצרי הפרסום הללו הוא הדפסה על חולצות. תל אביב, עיר שיש בה הכל מציעה מקומות רבים וטובים בהם נוכל לעשות הדפסה על חולצות
הדפסה על חולצות בירושלים / LoadSEO SEO
בהרבה מקומות תוכלו למצוא מוצרי פרסום רבים וטובים לעסק כגון הדפסה על חולצות. בירושלים תוכלו למצוא את מיטב במקומות להדפסה לצורך פרסום או עבור אירועים מיוחדים.
הדפסה על חולצות רמת גן / LoadSEO SEO
ישנם מקומות רבים בהם תוכלו לעשות הדפסה על חולצות. רמת גן ידוע במבחר המקומות שהם ניתן לעשות זאת. חברות רבות בעיר מציעות לכם מגוון של חולצות מודפסות, במבחר של צבעים ואפשרויות במסגרת הדפסה על חולצות.
מוצרי פרסום וקידום מכירות / LoadSEO SEO
מוצרי פרסום וקידום מכירות הם כלי שיווק ושימור לקוח. אומנם, לא די בחלוקת מוצרי פרסום וקידום מכירות בלבד. כדי להיות יעילים צריך לדעת מה לתת ולמי לתת...
מוצרי פרסום לקידום מכירות / LoadSEO SEO
יש לכם עסק משגשג, מוצר שאתם מאמינים בו, העובדים שלכם הם העובדים הטובים ביותר והם נותנים את השירות הכי טוב שאפשר לתת. יש לכם לקוחות קבועים ובכל בוקר מול המראה את שואלים את עצמכם אז למה הכול תקוע?
מתנות לעובדים לפסח / LoadSEO SEO
מתנות לעובדים לפסח הן כבר מזמן לא רק מתנה, הן הצהרה. הצהרה שלכם כלפי העובדים שלכם עד כמה אתם מעריכים אותם, ועד כמה אתם מעריכים את העסק שלכם.
מוצרי פרסום ושיווק / LoadSEO SEO
המוצרי פרסום ושיווק, הם כרטיס ביקור שימושי. הם יכולים להגיע באיזו צורה שתבחרו. מחזיק מפתחות, דיסק און-קי, ציוד משרדי, ציוד פנאי, גאג'טים וכל חפץ שתרצו להעניק ללקוחות שלכם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים