מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סוגי ביטוח

חמשת סוגי הביטוח שאי אפשר בלעדיהם

/ רוני מיכאל

חמשת סוגי הביטוח שאי אפשר בלעדיהם

עולם הביטוח מציע מגוון רב של ביטוחים וכיסויים, לשלל מירעין בישין. ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, ביטוח חיים וביטוח פנסיוני הם חמשת הביטוחים שעליהם לא מומלץ לוותר בשום מצב

עולם הביטוח מציע מגוון רחב ושלם של כיסויים, ולא תמיד אנו, הצרכנים, יודעים איזה ביטוח כדאי לנו לבחור, איזה ביטוח הוא חובה ואיזה בגדר הרצוי בלבד, איזה ביטוח מתאים לתקופה ספציפית (למשל, ביטוח נסיעות) או לבעלי מקצועות ספציפיים (ביטוח עסק, ביטוח אחריות מקצועית) – ואיזה ביטוח הוא ביטוח לכל החיים. בכדי להסיר ספק – אלו חמשת הביטוחים שמתאימים לכולם, ושמאוד לא מומלץ לוותר עליהם.

ביטוח רכב

אם יש לכם רכב – אתם בוודאי כבר יודעים שיש שלושה סוגים שונים של ביטוח רכב. הראשון הוא, כמובן, ביטוח חובה – כלומר, בניגוד לביטוחים אחרים,  אתם מחויבים על פי חוק לעשות אותו, והוא אינו בגדר בחירה. הסיבה לכך פשוטה: במקרה של תאונה, ביטוח רכב חובה מכסה אתכם ואת כל מי שמעורב בתאונה ביחד אתכם. בעניינים הנוגעים לנזקי גוף ונפש – החוק אינו מתיר לנהגים בחירה האם לבטח את עצמם או לא.

שני הסוגים השונים של ביטוח רכב הם אופציונליים, ושניהם נוגעים לנזקי רכוש. ביטוח צד ג מכסה כל נזק שנגרם לצד השלישי על ידי המבוטח, במקרה של תאונה. ביטוח מקיף הוא ביטוח שמכסה גם את הרכב של המבוטח עצמו. אם אתם רוצים להיות מוגנים לחלוטין מכל מקרה של תאונה, בין שבאשמתכם ובין שלא, מומלץ מאוד ללכת על ביטוח רכב מקיף, המכסה נזקי גוף, נפש ורכוש כאחד.

ביטוח דירה

אם ביטוח רכב מגן על כלי התחבורה שלכם – ביטוח דירה מגן על הגג שמעל ראשכם. ביטוח דירה מכסה אתכם בכל נזק שנגרם לביתכם, וגם הוא מחולק לשני חלקים. ביטוח מבנה מגן על המבנה עצמו, קרי – רצפה, קירות ותקרה - במקרה של אסון: שריפה, רעידת אדמה, הצפה, אפילו התנגשות כלי טיס במבנה. ביטוח רכוש מגן על תכולת הדירה, במקרים של כל הנ"ל, פלוס מקרים של פריצה או שוד. ביטוח דירה אינו בגדר חובה – אך חובה לעשותו אם אתם רוצים להבטיח את מקום מגוריכם.

ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא הביטוח שמבטיח לכם קיום בכבוד. הוא מחולק לכמה חלקים, ומבטיח לכם ולמשפחתכם הכנסה שוטפת גם במקרים כמו מחלה, תאונה, אפילו מוות. בין הסעיפים הנכללים תחת ביטוח חיים: ביטוח אובדן כושר עבודה, המפצה אתכם במקרה שאתם לא יכולים להמשיך לעבוד מכל סיבה שהיא; ביטוח תאונות אישיות, המבטיח לכם פיצוי במקרה של תאונה; וביטוח למקרה מוות, המבטיח למשפחתכם פיצויים בגובה הפוליסה במקרה שתלכו לעולמכם בטרם עת.

ביטוח משכנתא

תחת הקטגוריה של ביטוח חיים, נכנס גם ביטוח משכנתא – ביטוח המשלים את תשלום המשכנתא במקרה של מוות של מי מהחתומים עליה. אין לבלבל ביטוח זה עם ביטוח דירה למשכנתא - ביטוח משכנתא אינו כלול בביטוח הדירה, והוא מבטיח קורת גג מעל ראשם של היקרים לכם גם לאחר מותכם.

ביטוח פנסיוני

גם ביטוח פנסיוני נכלל בקטגוריה של ביטוח חיים, אולם הוא ראוי לפירוט היות והוא מגן עליכם לא במקרה של מוות – אלא דווקא במקרה של חיים. הוא זה שדואג שתמשיכו לקבל הכנסה חודשית קבועה גם לאחר פרישתכם מהעבודה, ולא תצטרכו להסתמך על קצבאות הביטוח הלאומי. יש שני סוגים עיקריים של ביטוח פנסיוני: קרן פנסיה, חיסכון מסוג קצבה אותו ניתן לשלב עם ביטוחים אחרים; וביטוח מנהלים, המשלב חיסכון לגיל פרישה עם ביטוח חים למקרה מוות ואובדן כושר עבודה. גם ביטוח פנסיוני אינו בגדר מותרות – אתם חייבים כבר עכשיו לדאוג לעצמכם בגיל זיקנה.

חמשת הביטוחים הנ"ל, אם כן, הם חמשת הביטוחים שמומלצים לכל אדם בוגר ונורמטיבי, בעל משפחה, רכב ודירה (כלומר, כמעט לכולם), ומבטיחים תנאים נאותים למחיה. ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, ביטוח חיים וביטוח פנסיוני מוודאים שתישארו בריאים בגוף ובנפש, עם קורת גג מעל ראשכם, ומסוגלים להתקיים בכבוד - גם במקרה של תאונה או אסון.  אלו חמשת סוגי הביטוח המומלצים לכל אחד ובכל מקרה.

רוני מיכאל
כתיבה שיווקית
כתיבה שיווקית
רוני מיכאל
תל אביב
ביטוח - ביטוח כללי
תאריך: 15/2/2011
תגיות:   ביטוח רכב    ביטוח דירה    ביטוח משכנתא    ביטוח חיים    ביטוח פנסיוני   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום ביטוח - ביטוח כללי

ביטוחי דירות / ירון כהן
מאמר זה יעסוק בעולם ביטוחי הדירה – ביטוחי דירה פרטיים לרכוש ולמבנה וביטוחי דירה למשכנתא – חיים ומבנה. ננסה להבין מהם ההבדלים בין שני סוגי הביטוח.
פירוט על סוגי ביטוח נפוצים / ירון כהן
עולם הביטוח הוא רחב ביותר וכולל בתוכו ביטוחים רבים מסוגים שונים לחלוטין. כולנו נתקלים בביטוחים רבים מידי יום אך לפעמים ביטוחים אילו אינם מובנים וכך יוצא שחוסר הבנתנו בביטוח המסוים גורם לזה שנשלם מחיר
ביטוחים שונים לאנשים שונים / רוני מיכאל
mרכי הביטוח של כל אחד וחד מאיתנו משתנים בהתאם למצב המשפחתי, לתחום העיסוק, לרמת הסיכון בה אנו חיים, וכדומה. אז איזה ביטוחים עושים איזה אנשים? יצאנו לבדוק בנוסף על הביטוח
ביטוח בריאות, ביטוח חיים ומה שביניהם / רוני מיכאל
בעקבות קמפיין הנוגע לביטוח תאונות אישיות – איזה מקרים מכסים הביטוחים המשלימים המוצעים לנו על ידי חברות הביטוח? על תוכניות הביטוח שבין ביטוח בריאות לביטוח חיים
חברות ביטוח / ירון כהן
מי שזקוקים לכיסוי ביטוחי נדרשים לדעת, כי מאחוריהם עומדת חברת ביטוח גדולה הפועלת להבטחת צרכיהם ולמימוש זכויותיהם. במאמר זה נציג בפניכם שתים מחברות הביטוח המשמעותיות הפועלות בשוק הביטוח בישראל – חברת הב
חמשת סוגי הביטוח שאי אפשר בלעדיהם / רוני מיכאל
עולם הביטוח מציע מגוון רב של ביטוחים וכיסויים, לשלל מירעין בישין. ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, ביטוח חיים וביטוח פנסיוני הם חמשת הביטוחים שעליהם לא מומלץ לוותר בשום מצב
איזה סוגי ביטוח קיימים בישראל / יריב כוהן
ביטוח הוא תחום רחב ומגוון, ובכל זאת, האם חשבתם פעם באילו תחומים של החיים נוגע הביטוח? אם אתם לפני קניית פוליסה, או מעוניינים לדעת יותר, לפניכם סקירה של סוגי הביטוח הזמינים בישראל.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים