מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה: גם לשמרנים

/ אביב יועצים

רפלקסולוגיה מקורה בסין והיא אחת מסוגי הרפואות האלטרנטיביות הנפוצות בישראל.קליטתן של  תורות הרפואה מהמזרח הרחוק נעשו בזריזות ובטבעיות שכן העוד לפני כן היה בסיס חזק לשיטות טיפול לא תרופתיות שמחוץ לתחום הרפואה המערבית. כיום בישראל יש מרכזים רבים המלמדים רפלקסולוגיה, ומשנה לשנה מספר התלמידים עולה. הביקוש הוא כה גדול שמכללות אלו נאלצות לסגור שעריהן בפני לא מעט מועמדים שמנסים להתקבל. לימודי רפלקסולוגיה אורכים כארבע שנים כולל התמחות ולאר מכן המטפלים של רפלקסולוגיה נקלטים במוסדות ציבוריים כמו בתי חולים קליניקות ממשלתיות וקופות חולים. במגזר הפרטי בפרט יש ביקוש עצום למטפלים שמתמחים בתחום של רפלקסולוגיה, היות והמרפאות הפרטיות בתחום הרפואה האלטרנטיבית הן רבות. הפופולאריות של תחום זה, רפלקסולוגיה, נובע מכך שסיפורי ההצלחה הם רבים ואי אפשר להתווכח עם אותם אנשים המעידים כי במקום בו הרפואה המערבית נכשלה, נכנסה הרפלקסולוגיה והביאה לשיפור במצב הבריאותי.

הייחוד של רפלקסולוגיה היא שהמגע האנושי אינו נעשה בחלק החולה או הנגוע, אלא אך ורק בכף הרגל של האדם. לפי שיטה זו של רפלקסולוגיה רגל האדם היא מפה של גוף האדם ויש בה מאות נקודות המקושרות באופן צבי לחלקים אחרים של הגוף. נקודות אלו נחלקות על פני אזורים שונים בכף הרגל וכל איזור מייצג חלק אחר בגוף. לחיצה על אזור אחד ישפיע ישירות על האיבר אותו הוא מייצג. כך למשל, נקודות הצוואר, לפי רפלקסולוגיה, נמצאות  באזור הבהונות.    

אך טיפול של רפלקסולוגיה אינו רק קבלת המטופל ולחיצות על רגליו. לפני שמגיעים לשלב זה המטפל יתחקר את המטופל בנוגע לאורך חייו, ואף ישאל אותו שאלות הנוגעות לחייו האישים, כי רפלקסולוגיה כמו שיטות ריפו סיניות אחרות, נשענת על הפילוסופיה הרואה בגוף האדם כמכלול ומאבחנת את המחלות הפוקדות את האדם לאחר הסתכלות רחבה על מצב בריאותו הכללית. הטענה בגישות הוליסטיות אלו היא שהגוף הוא שלם ומצב שדל חולי באיבר אחד נובע מחוסר איזון בגוף כולו. חוסר איזון, לפי רפלקסולוגיה, יכול במקרים רבות להיגרם כתוצאה מלחצים נפשיים ולאו דווקא מבעיה פיזית. לכן מטפל המתמחה בתחום של רפלקסולוגיה לא יפסח על תחקור המטופל על מנת להגיע לשורש הבעיה.

לאחר שלב האבחון השיטתי של רפלקסולוגיה, מגיע שלב הטיפול. שלב זה אינו עיסוי נעים ולפעמים הוא לא כל כך נעים, אך על המטופל לזכור שמטרת ביקורו היא לצורכי החלמה ולא לצורכי הנאה.

רבות הן הסיבות שחולים מחליטים לפנות למרפאות המתמחות בתחום של רפלקסולוגיה. כאבי ראש כרוניים, כאבי גב או מפרקים הם חלק מהמקרים המצויים. רפלקסולוגיה היא יעילה מאוד בטיפול בכאבים כרוניים או תקופתיים, ובלא מעט מקרים היא מעלימה את הבעיה כליל. במקרים אחרים היא פשוט מקלה על הכאב וזה שלעצמו מעשה חסד עבור המטופל.

רפלקסולוגיה גם יעילה בטיפול יולדות- ישנם רופאים הממליצים על טיפול של רפלקסולוגיה עבור יולדות המתעכבות ללדת, כדי לזרז את הלידה. רפלקסולוגיה יעילה גם בטיפול בתינוקות- בקופות החולים ישנן סדנאות שונות הבאות לסייע לאמהות לעזור לילדיהן בבעיות כמו גזים, עצירויות וכאבי בטן התוקפים תינוקות רכים לעיתים קרובות.

ישנם עוד תחומים רבים בהם נכנסת לתמונה שיטת האבחון והטיפול של רפלקסולוגיה, ועוזרת בשעה שתחומים אחרים נכשלו או סייעו באופן חלקי, אי לכך גם לשמרנים שבינינו כדאי להפתח לשיטה זו שמוכיחה עצמה פעם אחר פעם.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
טיפולים - רפלקסולוגיה
תאריך: 1/2/2011
תגיות:   לימודי רפלקסולוגיה    רפלקסולוגיה    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה והגישה ההוליסטית / אביב יועצים
רפלקסולוגיה היא שיטה הוליסטית כלומר ההתייחסות לגוף היא תמיד כיחידה אחת שלמה גם כאשר רק חלק ממנו השתבש.
רפלקסולוגיה: גם לשמרנים / אביב יועצים
ישנם תחומים רבים בהם רפלקסולוגיה עוזרת בשעה שתחומים אחרים נכשלו או סייעו באופן חלקי. אי לכך גם לשמרנים שבינינו כדאי להפתח לשיטה זו שמוכיחה עצמה פעם אחר פעם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים