מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

רילוקיישן והתבוללות

רילוקיישן והתבוללות

/ אביב יועצים

יש אנשים במדינה שלנו שבחיים לא יעזו להעלות על דעתם אפשרות של רילוקיישן למדינה אחרת. הם ממש מפחדים לחשוב על רילוקיישן, כי הם מרגישים שהמילה פשוט מטמאת אותם, מחללת אותם ולא מכבדת אותם. רק עצם המחשבה על רילוקיישן, על לחיות בצמוד לאותם "גויים" בניכר (שאותם הם מכנים כופרים, אוכלי חזיר ועוד כינויים לא מחמיאים) מעלה באותם אנשים שומרי מסורת חלחלה וזעזוע עמוק.

רילוקיישן בעיניי האנשים האלו זו התבוללות מוחלטת: בעיניהם עזיבת הארץ משמעותה החד משמעית היא להפנות עורף ליהדות, למסורת, למנהגים ולמצוות המקודשות שהן הדבר הכי חשוב ומשמעותי בחיים שלהם. ואם אחד הילדים שלהם יעשה רילוקיישן, למרות שהם ניסו לשכנע אותו שלא – הוא ישמור גם ישמור על ריחוק והתבודדות מוחלטת מהאוכלוסייה הלא יהודית, ובטח ימנע מלפתח קשר רומנטי עם מישהו נוצרי, כדי שחלילה לא ייווצר מצב של נישואין והכתמה של הדת המקודשת.

הדעה של האנשים האלו עלולה להראות קיצונית למדיי בעייני אנשים אחרים, אבל אין ספק שקשה יותר לשמור על כל המסורת והחגים כשאתם גרים בחו"ל, ואף אחד חוץ מימכם לא חוגג את ראש השנה, חנוכה, פסח, ובעצם שום חג יהודי שהוא. אז אלא אם כן אתם גרים בליבה של קהילה יהודית בניכר, יש סיכוי לא רע שפשוט תתנו לכל החגים היהודיים לחלוף מעל ראשכם ואפילו תיסחפו בשמחה של הכריסמס מסביבכם, עם השלג הנופל ברכות והסיילים המטורפים מסביב.

מהצד השני של המתרס יש בישראל משפחות צעירות ומבוססות שרק מחכות לאפשרות של רילוקיישן. נמאס להם מהכול. מהשעמום. מאיכות החיים הירודה. מהתרבות, או יותר נכון, מחוסר התרבות. מהמנטאליות. כשהם סוף סוף זוכים בהזדמנות רילוקיישן מיוחלת, הם כל כך נלהבים מהמעבר ומהתכנונים ומחלומות רילוקיישן שעומדים להתגשם, שהם שוכחים לקחת בחשבון קשיי ההסתגלות שהילדים שלהם עשויים לפתח במדינה חדשה ומנוכרת. רילוקיישן משמעותו שינוי גדול עבור הקטנים, מלהיות הכלל, הם הופכים פתאום למיעוט. הם לא דוברים את השפה המדוברת באותה מדינה, לפחות לא בצורה שוטפת. הם לא מכירים את המנהגים מסביב, לא חוגגים את החגים עם כולם. האם רילוקיישן, רצון לספק יצר הרפתקנות לאחר שהתמסדנו ומאסנו בהכול, קידום בעבודה ומשכורת שמנה יותר שווה את הסיכון שהילד שלכם ירגיש כמו חוצן שנחת על כוכב אחר? והאם לקחתם בחשבון שהוא יגדל באותה סביבה זרה ויפתח אדישות מוחלטת כלפי החגים היהודיים? ואולי אף ימצא את אהבת חיו בקרב אנשים שלא חולקים את הדת שלו?

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - עסקים בינלאומיים
תאריך: 1/2/2011
תגיות:   רילוקיישן    שילוח בינלאומי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - עסקים בינלאומיים

אל תחלום את החיים תחייה את החלומות / לידיה יונג
בטוחים שמדובר על רעיון מעולה עבורנו- כל עוד לא נעשה איתו שום דבר, כל עוד לא ניקח עליו אחריות ונקדם אותו, לא נשיג תוצאות טובות יותר עבורנו. הערך שבכל רעיון הוא ביישום שלו. מה אתם מתכננים ליישם השבוע?
חברות בחו"ל / אלכס בונר
ימום הרווחים שניתן מכל חבילת שירות. חשבון בנק שנפתח בארצות העולם, בעיקר במרכזים הפיננסים המוכרים, או באלו שהבנקים שלהם ידועים באיכותם כגון חשבון בנק בשוויץ, עשוי לתת מענה יעיל וחסכוני לכל חברה כלכלית.
יחסי ישראל בולגריה קופצים מדרגה / ברברה פז
בכנס העסקים ישראל-בולגריה שנערך באוקטובר, הועלו אפשרויות מעניינות שבולגריה תייצא לישראל מי שתייה והשקייה ושישראל תייצא גז טבעי לבולגריה.
רילוקיישן והתבוללות / אביב יועצים
יש אנשים הרואים בטרנד של רילוקיישן התבוללות לכל דבר.
ענף הרילוקיישן / אביב גולני
הייצוא הצטמצם, ההשקעות מחו"ל צנחו, משקיעים זרים הפכו נדירים, וההיי-טק – אחת ההצלחות העיקריות של ישראל וספינת הדגל הכלכלית שלה -- נכנס לתקופה של אי-וודאות זמנית. מספר התחלות הבנייה קטן, והאבטלה גברה.
עבודה בחו"ל / דורון צ
יותר ויותר צעירים מחפשים עבודה בחו"ל
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים