מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מתנה לעובדים

מתנות לעובדים: עדיף כלום או כמעט?

/ אביב יועצים

מתנות לעובדים הן נורמה מקובלת ושכיחה כמעט בכל משרד היום, קטן כגדול. ההבדל בין הסוגים של מתנות לעובדים הוא משמעותי ביותר ונע מסקאלה של "מביך ביותר" ל"מרשים מאוד".

בחג אנחנו רגילים להשוות את המתנות שקיבלנו מהמשרד עם מה שהחברים קיבלו. מתנות לעובדים הן מושא להשוואה ולקנאה, ונראה שהדשא של השכן תמיד, אבל תמיד, יותר ירוק מהגינה העבשה והדהויה שלנו. איך זה שכולנו מכירים מישהו אחד לפחות, בדרך כלל מדובר בעובד היי-טק מלוקק או בעובד מדינה, שבכל חג מקבל מתנה שהיא שווה יותר מהמשכורת החודשית של רובנו, כאשר אנחנו, כמו רוב העם, מקבלים מתנה עלובה לחג שגורמת לנו לבכות?

לא רק שאנחנו שומעים על משרדים נוצצים שמעניקים מתנות לעובדים שהן מרשימות ומעוררות קנאה, אבל הן בדרך כלל ניתנות במהלך טקס נוצץ של הרמת כוסית שזולג לשעה של צחוקים בזמן לגימת כוסות יין ואכילת דברי מאפה מפנקים, ואילו אנחנו עוד פעם בזמן החגים הרמנו כוסית בחופזה בזמן שהבוס הלך לשירותים, כי הוא לא מרשה לנו לבזבז זמן עבודה, וסיימנו את הטקס אחרי כמה דקות כדי לחזור לעבודה כמה שיותר מהר.

מתנות לעובדים שלא הושקעה בהן שום מחשבה על ידי המעסיק יכולות להינתן בצורות שונות. הן יכולות להתגלם בצורת תלושי חג (בדרך כלל – במינימום של המינימום – 100 שקל או קצת יותר), או בדמות מוצר בלתי שימושי לבית ובלתי אטרקטיבי לחלוטין (מתקן להחזקת בקבוקי יין, מתקן לתליית מגבות, מתקן להחזקת המברשת ניקוי של השירותים). מעסיקים מזלזלים מקדישים אפס מחשבה בנושא של רעיונות למתנות מקוריות. ולנו נמאס מהתרמוס או ממפזר החום הניתנים לנו מידי כל חג כדי לצאת ידי חובה. וכדי לדרוך עוד יותר על הפצעים שלנו בעל הבית נזכר להביא אותם בקיץ.

נמאס מתיק הצידנית הבלתי שימושי שנושא את לוגו החברה של המעביד. העדר מוחלט של מחשבה אודות רעיונות למתנות מקוריות מהוות פגיעה בכבודו של האדם או המועסק. עדיף היה אם לא היינו מקבלים בכלל מתנות מאשר לקבל יריקה לפרצוף עטופה בסרט יפה.

יתרה מכך, בחברות כוח אדם וחברות השמה רבות תמצאו בתלוש שניתן על ידי המעביד הורדה של סכום הנע בין 10ל-20 ₪ כל חודש תחת הסעיף מתנות לחג, אך כשמגיע יום החג המיוחל, שווי המתנה, אם אפשר לקרוא לה כך, נמוך בהרבה מהשווי המצטבר של הכסף שהורד, ובטח שלא הושקעה שום מחשבה על
רעיונות למתנות מקוריות. אין ספק, רעיונות למתנות מקוריות הן בהחלט עניין רגיש, הן מבחינת המעסיק והן מבחינת המועסק. זוהי במה לחיכוכים, לכעסים, והכול שלא בגלוי ומתחת לפני השטח. רעיונות למתנות מקוריות יכולות לפזר, ולו רק ליום אחד, את כל המתח של החיכוכים בינינו לבין הממונים שלנו.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
קניות - כללי
תאריך: 1/2/2011
תגיות:   מתנות לעובדים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום קניות - כללי

טבעות יהלומים לגבר / LoadSEO SEO
בחירת טבעת יהלומים לגבר היא חוויה מיוחדת. כיום גם נשים קונות טבעות יהלומים לגבר שלהן. מדובר בסמל סטטוס בחברה מאחר ורכישת טבעת יהלומים לגבר אומרת משהו עליך.
חנות פרחים: כיצד לשמר את משך חיי הפרחים? / אביב יועצים
סוף סוף זה קרה. בעלך זכר את יום הנישואים שלכם, החבר שלך שאיתו את יוצאת כבר שנה וחצי התחיל להיות רומנטי או שהילד שלך החליט להודות לך על ההשקעה והאהבה וקנה לך פרחים ביום האם בחנות פרחים בבת ים.
חנות פרחים: כיצד לבחור פרחים לחתונה שלכם? / אביב יועצים
האם חשבתם כבר על פרחים לחתונה שלכם? האם ביררתם בחנות פרחים בבת ים לגבי המבחר המוצע לכם הזוגות המתחתנים? האם תבחרו בפרחים אמיתיים או שאולי תעדיפו לבחור באפשרות של צמחיה מלאכותית?
מתנות לעובדים: עדיף כלום או כמעט? / אביב יועצים
עדיף לקבל מתנות לעובדים שהן מביכות ובלתי אטרקטיביות, או לא לקבל כלום בכלל?
מתנות לעובדים: זה לא הזמן לשכוח / אביב יועצים
החגים הגיעו, יש אווירה חגיגית באוויר, אבל עוד פעם הבוס "שכח" לתת מתנות לעובדים?
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים