מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

השקעה בית אבות

בית אבות: השקעה נבונה

/ אביב יועצים

בית אבות: השקעה נבונה

כאשר מדברים על בית אבות לרוב נוגעים בנושאים רבים וחשובים כמו רווחת הדיירים, תנאי המגורים במקום, הפעילויות שמוצעות, שירותי הרפואה, ההשגחה וכיוצא בזה. ישנם גם לא מעט הסברים וניתוחים של המימון של המגורים בדיור מוגן, בית אבות או כל סוג של מגורים מהסוג הזה. ישנו עוד פן ששווה בדיקה ודיון בכל הנוגע לענייני בית אבות: בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.

לא מעט אנשי עסקים כבר גילו את הפוטנציאל הכלכלי של גיל הזהב. עם התקדמות הרפואה אנחנו חיים זמן רב יותר וגיל הזהב מתארך. הנושאים השונים הקשורים לגיל הזהב הם בעלי פוטנציאל כלכלי מכובד: טיפולים רפואיים ופארא רפואיים, תרופות, פעילות מוכוונת לקבוצת הגיל הזו, מגורים מיוחדים – בית אבות, בית הורים, דיור מוגן וכן הלאה – ועוד מגוון נושאים שבהם ניתן למצוא מקומות להשקיע ולהרוויח. לא מעט חברות ובעלי הון כבר זיהו את האפשרויות הכלכליות הטמונות בניהול בית אבות או רשת דיור מוגן וכיום ניתן למצוא בתי אבות רבים שנמצאים בבעלותם של גורמים פרטיים שמבקשים לא רק להחזיק בית אבות לרווחת הציבור אלא גם להרוויח מכך.

ההיגיון הכלכלי ברור: יש ביקוש של הרבה מאד אנשים שרוצים למצוא בית אבות שיעמוד בציפיות שלהם והם מוכנים לשלם כסף תמורת חברות סיעוד איכותיות. כיוון שמספר הקשישים יוסיף ויעלה הרי שיש לפנינו שוק במגמת צמיחה שהשקעה בו מובטח לה שלא תרד לטמיון. בית אבות הוא סחורה שלעולם יהיה לה ביקוש ולכן זו סחורה בטוחה. ההשקעה בקניית או בבניית בית אבות היא השקעה נבונה שאולי לא תניב רווחי ענק במהירות אבל לטווח ארוך מדובר בהשקעה סולידית ובטוחה שתניב רווחים לא רעים, במידה והיא תנוהל בצורה הנכונה.

עם זאת, בית אבות הוא השקעה לא פשוטה. מדובר במוסד שיש להקפיד בו על כללים שונים שלא תמיד עולים בקנה אחד עם האינטרסים של המשקיעים. שיקולים כמו רווחת הדיירים, הבריאות שלהם, התנאים שבהם הם חיים, רמת הטיפול בהם הזמינות של מטפל סיעודי וכיוצא בזה עלולים לעיתים להתנגש עם שיקולי רווח והפסד. מי שמנהל בית אבות חייב לדעת כיצד למצוא את השילוב הנכון בין שיקולים סותרים וליצור מערכת יציבה שבה האינטרסים של המשקיעים אינם נפגעים אך גם הדיירים – הלקוחות שלו – מקבלים את מה שהם שילמו עבורו. ניהול של בית אבות דורש ראייה ארוכת טווח מצד מי שמופקד על הניהול של המקום, מצד המשקיעים עצמם וגם – חשוב לציין זאת – מצד הלקוחות שחייבים להבין שהיציבות הכלכלית של בית אבות היא בעלת חשיבות עליונה גם עבורם ואולי אפילו בעיקר עבורם.

בית אבות איננו השקעה ככל האחרות ויש לדעת זאת לפני שנכנסים לתחום. עם זאת מדובר בהשקעה סולידית שבניהול נכון יכולה להניב דיבידנדים נאים למשקיעים.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 31/1/2011
תגיות:   בית אבות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים