מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בית אבות

בית אבות: עסק כלכלי?

/ אביב יועצים

בית אבות: עסק כלכלי?

אנחנו חיים בעולם שבו הכלכלה היא המלכה והשוק הוא המלך. כל דבר בחיי היום יום נמדד לפי שוויו והדעה השולטת ברמה היא שכל פעולה שלנו צריכה להיות רווחית, שבכל תחום של חיינו צריכים לשלוט כוחות השוק ושהכסף הוא המדד להצלחה ולכישלון. מי שלא מציית לחוקי השוק ננטש בצידי הדרך ככלי אין חפץ בו. האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק? האם יש דרך שבה בית אבות לא יצטרך לציית לכוחות השוק? האם זה באמת כל-כך רע אם בית אבות מציית לכוחות השוק?

כולנו נהיה זקנים יום אחד. כאשר נזקק לשירותים שונים בגיל שבו כבר לא נהיה עצמאיים יהיה עלינו לשלם עבורם, אלא אם כן העולם יעבור שינוי רדיקלי עד אז והשיטה הכלכלית שבה נחיה תהיה שונה לחלוטין. אם המצב יישאר כמו בימינו הרי שנצטרך לשלם עבור חברות סיעוד, בית אבות או כל דרך שבה נבחר כדי שנוכל לשמר חלק מהעצמאות שלנו ולחיות את חיינו בצורה הטובה ביותר האפשרית. ייתכן, זאת חשוב לדעת, שבעתיד המצב יהיה יותר קשה מימינו והמדינה תתנער מעוד תחומים שבהם היום היא עדיין מעורבת. ייתכן ובעתיד המדינה לא תממן כל שירות שהוא: לא מטפלים סיעודיים ולא בית אבות סיעודי. כך או כך, גם היום עלינו לשלם עבור השירותים השונים שלהם נזקקים קשישים בעולם שבו אנו חיים.

בית הורים איננו, על פי רוב, מוסד צדקה. מדובר במוסד שצריך להיות רווחי כדי להצדיק את הקיום שלו. ישנן לא מעט חברות כלכליות מכל הסוגים שבין ההשקעות שלהן ניתן למנות גם בית אבות אחד או רשת דיור מוגן. האם כאשר מנהלים בית אבות ניתן באמת לעשות זאת מנקודת מבט כלכלית גרידא? התשובה הראשונה שצצה בראש היא כמובן לא. כל מי שמנהל בית אבות חייב להיות מודע לכך שמעבר לשיקולים הכלכליים ישנם שיקולים אחרים חשובים יותר: שיקולי רווחה, מוסר, כבוד האדם וכן הלאה. עם זאת, לצערנו ישנם תמיד אנשים תאבי בצע ששמים את השיקולים הכלכליים במקום גבוה יותר משיקולי הרווחה של הדיירים במקום. מי שיכול לבחור בית אבות יעשה בחוכמה אם הוא יבחן היטב את תנאי הניהול של בית אבות לפני שהוא עובר לגור שם או משכן שם קרוב משפחה.

חשוב לציין, למרות כל מה שנאמר עד כה, שלעיתים שיקולים כלכליים הם בעלי חשיבות ראשונה במעלה. כיוון שאנחנו עדיין חיים בעולם שבו שולטים כוחות השוק, חייבים לפעול בהתאם לתנאים הללו. מנהל בית אבות שיתעלם מהסביבה הכלכלית שבה הוא פועל עלול לגרום להתמוטטות של המוסד שהוא מנהל. הדבר יגרום סבל רב לדיירים שיאלצו לעזוב. לפעמים ניהול כלכלי נבון הוא זה שפועל בצורה הטובה ביותר לרווחתם של הדיירים.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 31/1/2011
תגיות:   בית אבות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים