מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בתי אבות

בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות

/ אביב יועצים

בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות

ניתן לחשוב על שני מודלים קיצוניים של בתי אבות. מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים הם מאותו מעמד חברתי, מאותו מוצא, מאותה קבוצת התייחסות ומאותה תרבות. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני שבו מתערבבים דיירים מכל הסוגים ומכל המינים. כמובן, אם למישהו זה לא ברור מאליו, שבין הקטבים ניתן למצוא את דרגות הביניים השונות שבהן משתלבים הקטבים במידה שונה של דומיננטיות.

המודל ההומוגני של בתי הורים הוא מודל שמבוסס על ההנחה הבסיסית שהדיירים במקום שכזה מבקשים לחיות בקרב בני מינם הדומים להם במידה הגדולה ביותר האפשרית. בסוג זה של בית אבות אנחנו נמצא דיירים שמדברים את אותה השפה, שיש להם את אותה מערכת ייחוס תרבותית, שהם חושבים את אותם הדברים על כל נושא שבעולם ושיוצרים ביחד מעין שדה של חיטה זהובה וזקופה שבה כל השיבולים דומות זו לזו והן כורעות ברוח במקצב אחיד.

הסיבה שהרבה אנשים מבקשים לחיות בסוג זה של בית אבות היא שהרבה אנשים רוצים לחיות עם אנשים שדומים להם כדי שהם לא יצטרכו להתמודד עם הלא מוכר והלא ידוע. אנשים אוהבים לחיות בתוך מה שהם מכירים – הסביבה שבה הם מרגישים בטוחים ולכן הם מחפשים לעצמם סביבה רגועה שבה הם לא יופתעו ולא יצטרכו להתמודד עם תופעות לא מוכרות עבורם. הם רוצים בית אבות רגוע דהיינו מקום שלא יפתיע אותם בשום צורה ואופן.

לעומת זאת, ישנם אנשים שדווקא רוצים ליהנות ממגוון זהויות וממפגשים עם אנשים שונים ומשונים. עבור אנשים אלה ניתן למצוא בית אבות מהסוג השני: בית אבות הטרוגני או רב תרבותי. במקום הזה ניתן לפגוש אנשים מתרבויות שונות, מארצות שונות, ממגזרים שונים, מקבוצות חברתיות שונות, מתחומים שונים ומכל צורה וגוון שמבדילה בין אדם אחד לרעהו. למי שבוחר בית אבות שכזה מובטח מסע אין סופי בין תרבויות ומעמדות, מפגשים עם עולמות שונים ולפעמים מאד רחוקים, הכרה של שפות אחרות ומערכות סמלים נבדלות וכל הצבעוניות שיכול להציע עולם רב תרבותי, עשיר ומגוון. בית אבות שכזה מציב כמובן אתגרים בפני הדיירים שלו: עליהם ללמוד את השפה ואת המנהגים של הדיירים האחרים, לדעת לכבד אותם ולהתמודד איתם, להיות מוכנים להפתעות ולחוסר הסכמות ולא תמיד ליהנות מהשלווה של שדה החיטה ההומוגני.

מובן שבין הקטבים הקיצוניים ניתן למצוא מגוון רחב של בתי הורים שאינם שייכים לקוטב האחד או האחר אלא נמצאים היכן שהוא ביניהם. כאשר בוחרים בית אבות חשוב להחליט איזה סוג של בית אבות מועדף עלינו – אם אנחנו הדיירים העתידיים – או עבור בן המשפחה שעתיד לעבור להתגורר שם. התאמה נכונה של הסוג לדייר העתידי יכולה להעלות את הסיכויים למגורים חווייתיים שיתאימו לאופיו של הדייר העתידי.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 31/1/2011
תגיות:   בית אבות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים