מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

HTML פלאש

ההבדל בין פלאש ל HTML

/ רונן שביט

אנו נסקר את הטכנולוגיות הללו ונעשה השוואה מבחינת הקמת אתר מסוגים אלו בביצועים, יתרונות וחסרונות.

תחילה יש להבין כי אתר פלאש יכול להחליף באופן כמעט מוחלט אתר HTML.

HTML - ראשי תיבות של "HyperText Markup Language", כלומר זו שפת תגיות ליצירה של עמודי אינטרנט אשר בנויה מקבצי טקסט ונותנת לדפדפן הוראות איך להציג את הדף.

מאחר ומדובר בקבצי טקסט רגילים, המידע קריא באופן ברור וניתן להבין איפה הטקסטים נמצאים כאשר ניגשים לבנות אתר– אנו נחזור לזה בהמשך.

FLASH – מבוססת על גרפיקת ווקטורים היוצרת גרפיקה מרהיבה במינימום משקל, ניתן לצרף תמונות רגילות וקבצי קול ווידיאו – אך אלו כבר מעלים את הנפח של הקבצים באופן משמעותי. בניגוד לקובצי ה HTML, המידע כאן מוצפן ולא קריא כלל וכלל. הדפדפנים משתמשים בנגני פלאש ונגני הפלאש למעשה מציגים לנו את המידע בטכנולוגיה זו. לכן על מנת לראות פלאש בדפדפן – יש להניח כי למשתמשים יש את הנגן פלאש מותקן בדפדפן.

אז מה עלינו לדעת בבואנו לבנות אתר חדש לעצמנו או לעסק החדש? איזה נתונים עלינו לקחת בחשבון, ובכן, לכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות אך אנו נעלה על העיקריים.

ל HTML יש יתרון אחד מובהק על פני הפלאש וזהו יתרון בקידום אתרים, מנועי חיפוש כדוגמת גוגל ויאהו, אינם מסוגלים לקרוא את המידע הטקסטואלי הנמצא בפלאש, מבחינתם פלאש זה לתמונה, ולכן אם יהיה כתוב בתמונה הזו "בניית אתרים" גוגל לא ידע לפענח זאת.

החיסרון המובהק של HTML  ביחס לFLASH הוא הגרפיקה, רמת הגרפיקה שפלאש מציגה מול HTML  עולה במספר רמות ועדיפה, גם מבחינת העובדה שהגרפיקה בפלאש שוקלת הרבה פחות.

לפיכך, השיקולים שלנו כבוני אתרים הם פשוטים:

  1. עלינו לקחת בחשבון את העובדה שקידום אתר ניתן לביצוע אך ורק ב HTML, ככל שיהיה יותר HTML ופחות פלאש כך הקידום אתר יתבצע ביתר קלות.
  2. ככל שאנו נרצה גרפיקה יותר מרהיבה ודינאמית, עלינו לקחת בחשבון שנרצה פלאש על גבי HTML, מאחר ואתר שיש לו הרבה גרפיקה צריך להיות קליל מבחינת תעבורה, גרפיקה מרהיבה בHTML עלולה ליצור אתר מאוד כבד, דבר שיהרוס את חווית הגלישה של המשתמשים.

יש להבין שגם אם נרצה אתר שכולו בנוי מ HTML, עדיין נוכל להכניס שבבי מידע בפלאש אשר לא יפגעו בקידום אתר ויפתחו לנו אתר מרשים ומהנה לצפייה.

רונן שביט
מתכנת 12 שנים בחברת סייטנט בעמ
מתכנת 12 שנים בחברת סייטנט בעמ
בניית אתרים ומערכות לגופים המובילים במשק, ביניהם ארגונים ממשלתיים כגון משרד האוצר, בנקים, חברות השמה, חברות ביטוח וחברות בתחום הפרטי.
089469484
אינטרנט - בניית אתרים
תאריך: 27/1/2011
תגיות:   בניית אתרים    פלאש    HTML   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אינטרנט - בניית אתרים

לשדרג את האתר שלכם / קרן כהן
במידה ויש לכם אתר אינטרנט פעיל או שאת מתעתדים להקים אתר בזמן הקרוב חשוב מאוד לתכנן את ההקמה בקפידה ולדון באלמנטים השונים בצורה מעמיקה. שימושיות באתר אינטרנט היא אחד התחומים החשובים ביותר וחובה להשקיע
בניית אתר באמצעות מערכות ניהול תוכן. / קרן כהן
אין זה משנה איזה אתר החלטת לבנות, כל האתרים שישנם נתמכים על ידי מערכת ניהול תוכן. בחירת עיצוב אתרים יכולה לעשות על ידי כמה דרכים כמו למשל: גרפיקאי שמתמחה בבנייה מסוג בניית אתר.
בניית אתרים תדמיתיים – לגרום לעסק שלך להצליח / קרן כהן
ישנם ארבעה שלבים עיקריים שהופכים בניית אתר לאתר מצליח והם: התאמת האתר והתאמת מערכת ניהול האתר למנועי החיפוש השונים ובעיקר למנוע החיפוש העיקרי גוגל, עיצוב האתר על ידי טובי מעצבי האתרים, בניית אתר על פי
האם שם האתר שלך מוגן ? / קרן כהן
אם יש לכם אתר אינטרנט בעל שם ייחודי אשר רכשתם מאחת החברות המתמחות ברישום דומיינים חשוב מאוד לזכור לעדכן את הרישום לפני שיפקע התוקף והשם יהיה חשוף להשתלטות מצד גורמים מתחרים. שם אתר חשוף פעמים רבות לר
קידום אתרים במנועי חיפוש – מילים במילים / לילך כהן
כיום, כשיש בערך שני מיליארד אתרי אינטרנט ומספרם הולך ועולה בקצב מסחרר, יהיה מדויק יותר לומר: "אם הם יצליחו למצוא את האתר, אולי הם יכנסו אליו לרגע".
בניית אתר תדמית לעסק / דקל כהן
אתר אינטרנט תדמית לעסק, האם זה כדאי ? למה להשקיע אנרגיות וזמן על אתר והאם זה בסופו של דבר משתלם?
איפיון אתרים בעת פיתוח ייעודי / קרן כהן
תהליך איפיון אתר הוא התהליך הבסיסי עליו מושתת כל אתר באינטרנט ובמיוחד אתרים אשר דורש פיתוחים ייעודיים אשר תפורים ללקוח ( Custom Made ). בעת תהליך איפיון האתר נגדיר את מטרות האתר, ננתח את קהל היעד שלו
מיני אתרים - מה תפקידם ואיך לבנות אותם? / קרן כהן
אין גבול לשינויים והחידושים ברשת האינטרנט. זה התחיל מאתרי תדמית קטנים, המשיך באתרי סחר אלקטרוני שמנהלים מכירות מוצרים אונליין, עבר לפלטפורמות תוכן גולשים באמצעות אתרי בלוגים , משם לבניית רשתות חברתיות
הקמה ובניית אתרי אינטרנט / תומר עזרא
בניית אתר אינטרנט משמש להצגת מידע ראשוני אודות פעילות העסק, מוצרים או שירותים אותם מציע העסק, אופי העסק, היסטוריה של העסק ועוד.
עיצות לבניית אתר אינטרנט טוב / תומר עזרא
המעצבים מציעים ללקוח מספר דוגמאות לבחירה. לפעמים הלקוח בוחר מספר רכיבים מהדוגמאות המוצעות ולאחר מכן מאשר את הדגם הסופי של העיצוב.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים