מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מרילין מונרו

מה מעניין בהדפס של מרילין מונרו?

/ אביהוא בר-ציון

למה אנדי וורהול יצר הדפסות קנבס של מרילין מונרו?

 

רובנו מכירים את הדפסות הקנבס של אנדי וורהול המתארים את מרילין מורנו. למעשה, סדרת ההדפסים הזאת היא כנראה המוכרת ביותר בהיסטוריה. אבל למה בחר וורהול דווקא במונרו?

 

התשובה טמונה באישיות של וורהול. אחרי שגמר ללמוד עיצוב , וורהול התחיל בקריירה כמעצב גרפי מסחרי. רוב נסיונותיו להציג את עבודתו במהלך שנות ה60 כשלו, אך הוא הצליח להמשיך ולעסוק במקצועו ברמה שאפשרה לו להתקיים.

 

במשך תקופה זו החל וורהול להתעניין בנושא ה"תהילה". הוא טבע את המונח "חמש עשרה דקות של תהילה", המתאר את הרצון והמאמץ של ידוענים לתפוש את תשומת ליבה של התקשורת, רק כדי להיות מוחלפים לאחר זמן קצר ע"י הידוען החדש הבא. למרבה הצער, לאחר זמן מה שמות כמו פאריס הילטון נמחקים מהתודעה הציבורית.

 

למרות שנדמה שוורהול שמר על מידה של ניטראליות בנוגע לידוענים, הוא העריץ את מרילין מונרו בשל יופיה, ובשל הילת המסתורין שאפפה את דמותה. היא הייתה ידועה בקשרים שלה עם אנשים בעלי עמדות כוח ומעמד גבוה, ובנוסף תיאוריות קונספירציות שונות קימות בנוגע לנסיבות מותה. וורהול ראה אותה כמודל לחיקוי לא בגלל יכולות המשחק שלה, אלא כי ראה אותה כבעלת אישיות ייחודית ובולטת, שלא חששה לבטא את עצמה.

הדפסות קנבס של אומנות הפופ לא היו דבר שוורהול עשה בתחילת דרכו. הוא החל ליצור את סדרת ההדפסות לאחר שמונרו התאבדה ב1962. הוא השתמש בתמונה שלה שיועדה לקידום הסרט "ניאגרה" בו השתתפה. וורהול השתמש בשיטה תקופתית של הדפסי משי. סדרת הדפסות הקנבס של מונרו הייתה גמורה לבסוף ב1967.

למרות ש"אפיפיור הפופ" , כפי שכונה, המשיך לתאר מפורסמים נוספים, וכמו כן השתמש במגוון אובייקטים שגרתיים ביצירותיו, הדפסות הקנבס המתארות את מונרו הן יצירותיו הידועות ביותר. הן היוו השראה לאינספור אומנים מודרנים ברחבי העולם. רבים מהם משתמשים בסגנון המחקה את וורהול בצילום וגם בציור. 

עבודותיו מוצגות במוזיאון אנדי וורהול בפיסטבורג. שם נמצאים ציוריו, צילומיו, ומגוון של סרטים והדפסות קנבס שיצר במהלך חייו. המוזיאון הפך עם השנים למעין 'מקדש' לחובבי אומנות פופ, אשר ממשיכים לבקר את המקום גם כיום.

אביהוא בר-ציון
בעלים של גלריה אמן- P.P.Art. גלריה לתמונות , ליטוגרפיות מסגור תמונות אומנותי ודפוס דיגיטלי גדול, מזה כ25 שנים.
בעלים של גלריה אמן- P.P.Art. גלריה לתמונות , ליטוגרפיות מסגור תמונות אומנותי ודפוס דיגיטלי גדול, מזה כ25 שנים.
P.P.Art
מסדה 1
חיפה
04-8661741
קישור לאתר
תרבות ובידור - אמנות פלסטית
תאריך: 24/1/2011
תגיות:   הדפסות קנבס    הדפסה על בד קנבס   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום תרבות ובידור - אמנות פלסטית

חמישה רעיונות יצירתיים להדפסה על קנבס של תמונות מטיולים / אביהוא בר-ציון
תמונות מודפסות על קנבס הן דרך מעולה ויצירתית לשמור ולנצור את הזיכרונות היפים מטיולינו מסביב לעולם. לפניכם חמישה רעיונות אמנותיים ויצירתיים במיוחד, להגדלת תמונות מטיולים והדפסתם על בד קנבס.
הדפסת תמונות על בד קנבס-שילוב של אומנות וטכנולוגיה / אביהוא בר-ציון
צגה של התמונות שאנחנו אוהבים. תמונות מודפסות על בד קנבס יראו מצוין בבית ובמשרד. בנוסף, יכולה תמונה מודפסת על קנבס לשמש כמתנה מושלמת לכל סוגי האירועים. הן יכולות להתאים להעדפותיו ולרצונותיו של כל אחד.
אומנות יהודית / עמי בן צור
מהי אומנות יהודית? אומנות יהודית היא שם כללי ליצירות המתייחסות ליהדות, לתנ"ך או אל התרבות היהודית.
מה מעניין בהדפס של מרילין מונרו? / אביהוא בר-ציון
רובנו מכירים את הדפסות הקנבס של אנדי וורהול המתארים את מרילין מורנו. למעשה, סדרת ההדפסים הזאת היא כנראה המוכרת ביותר בהיסטוריה. אבל למה בחר וורהול דווקא במונרו?
רוי ליכטנשטיין- מלך אומנות הפופ / אביהוא בר-ציון
אם אלביס היה מלך הרוקנרול , ניתן לומר בוודאות שרוי ליכטנשטיין היה מלך אומנות הפופ. לא מדובר באדם יוצא דופן, אלא באדם רגיל בעל יכולת יוצאת דופן להפוך דמויות בסגנון "בזוקה ג'ו" לאומנות נמכרת.
הדפסה על קנבס כרפרודוקציה / אביהוא בר-ציון
הדפסה על קנבס, הנקראת גם ז'יקלה, מבוקשת ברחבי עולם האומנות כאמצעי מועדף לשחזור יצירות אומנות ידועות במחיר נוח. חובבי אומנות יכולים כעת לקבל מבט קרוב ליצירות האומנות בלי להוציא הון.
4 דרכים ליצירת אומנות אישית בעזרת הדפסה על קנבס / אביהוא בר-ציון
בעקבות התקדמות הטכנולוגיה בתחום הצילום הדיגיטלי, הרבה אנשים יכולים לצלם את תמונות המשפחה שלהם בעצמם. כעת ניתן להשתמש בתמונות, כדי להציג אותן בדרך אישית וייחודית.
הדפסה על קנבס - מתנה אישית וייחודית / אביהוא בר-ציון
ין זה סוד כי המתנות הטובות ביותר הן מתנות בעלות משמעות מיוחדת. כמה פעמים קיבלנו מתנות שהגיעו בסופו של דבר לארון, הוחלפו או נזרקו? המתנות שאנשים כן ישמרו, הן לרוב אלה שמאחוריהן עומדת מחשבה ומשמעות.
הדפסות קנבס או פוסטרים? / אביהוא בר-ציון
אם אתם אוהבים פוסטרים, ונהנים להציג תמונות בגודל גדול, סביר להניח שכבר התחלתם לחשוב על הדפסי קנבס. אומנות ההדפסה על קנבס עדיין צוברת תאוצה. רבים מ'חסידי הפוסטרים' מתחילים לעבור לשימוש בקנווס.
הדפס שקיעה על קנבס / אביהוא בר-ציון
בחירת התמונה, הציור או הדפס הקנבס המתאימים בדיוק לחדר כלשהו יכולה להיות משימה די קשה. שקיעה או נוף מודפסים על בד קנבס מושלמים למטרה זו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים