מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גרירת משכנתא הקפאת משכנתא

גרירת והקפאת משכנתא

/ מרדכי שמואלביץ'

גרירת והקפאת משכנתא

 

גרירת המשכנתא-  גרירת המשכנתא היא פעולה שבה אנחנו "שומרים" על ההלוואה הקיימת ומשעבדים את הנכס החדש אותו נקנה. הבנק משחרר את השעבוד על הנכס הישן וזאת כדי שהמכירה תצא אל פועל. בפועל התהליך מעט "מסובך" יותר ומצריך אישורים, חתימות, בדיקות, ועוד.

תהליך גרירת המשכנתא הוא תהליך כמעט זהה לתהליך קבלת המשכנתא. כדי שתהליך גרירת המשכנתא ייצא אל פועל, עלינו למלא טופס בקשה לגרירת משכנתא ולהציג בפני הבנק אישורים מתאימים. הבנק יכול לסרב לגרירת המשכנתא רק אם קיימת בעיה בהתנהלות הלקוח מבחינת תשלום ההלוואה או בעיה כלשהי בעניין הנכס החדש.

גרירת המשכנתא היא התהליך ההפוך של "מִחזור המשכנתא". במִחזור המשכנתא אנחנו מעוניינים לשנות את מרכיבי ההלוואה ולהתגורר באותו נכס. בגרירת המשכנתא, לעומת זאת, אנחנו מעוניינים להחליף את דירת המגורים באחרת ולהשאיר בידינו את מרכיבי ההלוואה הקיימים. 

 

הקפאת המשכנתא -  בתהליך זה אנחנו מעוניינים למכור את הנכס על אף שלא מצאנו נכס חלופי ולשמור על הלוואת המשכנתא במתכונתה הנוכחית. זאת אומרת, אנחנו מוכרים את הנכס הקיים ומשעבדים מכספי המכירה של הנכס את סכום יתרת ההלוואה בתוספת של 15%-10%. פעולה זו רצויה אם נשער שבחודשים הקרובים נמצא נכס חדש ולא נקבל תנאים משופרים באחד ממסלולי הלוואת המשכנתא. הבנק מבחינתו נמצא כעת במצב הטוב ביותר. יש לו את הבטוחה הכי טובה להחזר מלא של ההלוואה - כסף מזומן.

מרדכי שמואלביץ'
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליוויוהדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
מרדכי שמואלביץ אסטרטג מומחה למשכנתאות, יועץ משכנתאות מומחה ומחבר הספר "סוד המשכנתאות הגדול" – התנהלות נכונה ומקצועית בהלוואת המשכנתא.
עוגן הבית של המשכנתאות
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליווי והדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
077-4506019
077-4506018
קישור לאתר
מימון וכספים - משכנתא
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   ריבית    ריביות    הלוואה    הלוואות    ריביות בנקים    ריבית בנקים    ריבית בנק    ריביות בנק    הלוואה לכל מטרה    משכנתא    משכנתאות    גרירת משכנתא    הקפאת משכנתא   


פרסומות

שעות פתיחה בנק
שעות פתיחה של בנק הפועלים
בנק הפועלים שעות פתיחה
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - משכנתא

ריבית העוגן / מרדכי שמואלביץ'
ריבית העוגן היא ריבית הנקבעת ללא השפעה ישירה של הבנק. בריבית העוגן משתמשים בדרך כלל לשם הלוואת משכנתא במסלולי הריבית המשתנה.
לוחות סילוקין / מרדכי שמואלביץ'
לוח סילוקין - טבלה המייצגת את כל שלבי החזר ההלוואה החודשיים בתקופת ההלוואה. כדי לחשב את ההחזרים החודשיים עלינו להביא בחשבון את הפרמטרים האלה
מה עדיף? לוח סילוקין שפיצר או לוח סילוקין רגיל? / מרדכי שמואלביץ'
לכל לוח סילוקין יש יתרונות משלו. עלינו לדעת אותם ובעזרתם לקבוע איזה לוח עדיף בתשלום ההלוואה.
התנהלות נכונה במשכנתא / מרדכי שמואלביץ'
חבריי הקוראים, למדנו את נושא ההלוואה, קיבלנו אישורי הלוואה, בדקנו את הנכס, נפגשנו עם פקידי הבנק, בחנו את מסלולי ההלוואה, קנינו נכס, מחזרנו הלוואה ועוד ועוד.
ריבית פריים / מרדכי שמואלביץ'
ריבית הפריים היא ריבית הבסיס הנקבעת על-ידי הבנקים ומשתמשים בה לשם מתן הלוואה. ריבית הפריים נגזרת באופן ישיר מריבית בנק ישראל הנקבעת כאמור על-ידי בנק ישראל. ריבית הפריים מחושבת כך
מדד המחירים לצרכן / מרדכי שמואלביץ'
מדד המחירים לצרכן מעיד על ערך הכסף שלנו בכל זמן נתון. כל הצמדה למדד המחירים לצרכן נועדה למנוע את ירידת ערך הכסף. או שנכון יותר לומר, שהצמדה למדד המחירים לצרכן תפקידו לשמור על ערך הכסף בכל זמן נתון.
הריבית הבנקאית על הלוואה / מרדכי שמואלביץ'
הריבית הבנקאית היא ריבית נקבעת על-ידי הבנקים להלוואה בריבית קבועה. גובהה הסופי נקבע בין הבנק ובין הלקוח. הריבית הקבועה מושפעת ממספר גורמים:
ריבית בנק ישראל / מרדכי שמואלביץ'
ריבית בנק ישראל היא הנגזרת מהמדיניות המוניטארית של בנק ישראל, הריבית נקבעת ומשתנה על-ידי החלטת נגיד בנק ישראל בכפוף למדיניות המוניטארית ויעדי האינפלציה שנקבעו מראש.
צורת החזר הלוואה מסוג - "בלון" / מרדכי שמואלביץ'
בשיטה זו החזר ההלוואה ישולם בתום תקופת ההלוואה, הן מבחינת הקרן והן מבחינת הריבית. זאת אומרת, במהלך תקופת ההלוואה לא נשלם דבר.
צורות החזר תשלומי ההלוואה / מרדכי שמואלביץ'
לא תמיד נוח להתחיל לשלם מיד על ההלוואה שקיבלנו. לעתים הדבר נובע מתוך תכנית עסקית שבנינו, לעתים מתוך אינטרס זה או אחר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים