מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

משכנתאות בישראל

שוק המשכנתאות בישראל

/ מרדכי שמואלביץ'

שוק המשכנתאות בישראל

 

הבנקים נמצאים כיום בעיצומה של תחרות על לב הלקוחות המעוניינים לקבל הלוואת משכנתא. הלוואת המשכנתא היא ההלוואה השכיחה ביותר. כמעט כל אדם המעוניין לקנות נכס מבקש הלוואת משכנתא. מטרתו של הבנק כמובן, היא לתת לנו את הלוואת המשכנתא ושנשלם עליה באופן שוטף בלי שהבנק יאלץ לממש את אופציית השעבוד על הנכס. מימוש אופציית השעבוד היא כישלון בעבור הבנק והסיבות הן: 1. הפסד כסף. 2. אי אמון הלקוח בגוף הבנקאי.

הפסד הכסף נובע מכך, שהבנק לא יזכה לכול הרווח הפוטנציאלי ממימון רכישת הנכס. ואי אמון הלקוח בגוף הבנקאי יפגע מכך שהבנק יאלץ לממש את אופציית השעבוד ולהשאיר את הלקוח ללא נכס.

 

"משכנתא, העסקה הכי גדולה שאנחנו עושים בחיים" – האומנם? מי בכלל המציא משפט זה? אולי משפט זה נכון עבור חלק מאיתנו, אבל העובדה שמשפט זה רודף אותנו לכול מקום מקנה בנו חששות ופחד מסוים, פשוט לא מקובל עלי ואפילו טיפה מרגיז. מהיום אנו הלוואת המשכנתא היא לא העסקה הגדולה ביותר שאנו עושים בחיינו! מהיום נזכור – "משכנתא, זה רק משחק!" לפני שנמשיך ונתחיל ללמוד את נושא המשכנתא לעומק חשוב שנבין, נכון שלהלוואת המשכנתא "חוקים" משלה, אבל הלוואת המשכנתא היא בסך הכל הלוואה, מה עוד שהלוואה זו ניתנת בתמורה לשעבוד הנכס. לאמתו של דבר, אִמרה זו צריכה להפחיד את הבנקים ולא אותנו. הבנק מבחינתו הוא הגוף המממן את רוב העסקה ורמת הסיכון היא שלו, לא שלנו, אנחנו מבחינתנו צריכים לדאוג לשלם חודש בחודשו את ההלוואה.

המילה "משכנתא" מופיעה בתנ"ך מספר פעמים ופירושה באנגליתMortgage . מקור המילה מצמד המילים הצרפתי Mort –gage - "התחייבות מוות". התחייבות זו היא התחייבות שסופה מגיע כשהחוב סולק או שהבנק מממש את זכויותיו ומעקל את הנכס.

שוק המשכנתאות בארץ נעשה זה מכבר תחרותי יותר ויותר בקרב הבנקים ובקרב גופים חוץ-בנקאיים פיננסים המספקים פתרונות כלכליים כגון חברות הביטוח. בעבר מי שביקש הלוואת משכנתא עשה זאת בסניף הבנק שבו התנהל חשבונו הפרטי. היום, לעומת זאת, ניתן לערוך סקר שוק במספר בנקים לקבל מידע מפורט בנוגע להלוואת המשכנתא ולהחליט מהי ההצעה הטובה ביותר בעבורנו.

הלוואת המשכנתא היא חלק בלתי נפרד מחיינו והיא פתרון מצוין להגשמת חלום של קניית דירת מגורים. בקניית הדירה אנחנו רוכשים גם ביטחון ויציבות. עם זאת עלינו להבין שקניית בית אמורה להיות שקולה ומקצועית וזאת כדי שההלוואה לא תשפיע לרעה על חיינו.

הלוואת המשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח וסכום הכסף שנשלם בתחילת תקופת ההלוואה עלול לעלות באופן ניכר אם לא נתנהל באופן מקצועי לאורך כל תקופת ההלוואה.

הלוואת המשכנתא יקרה מאוד. יש הטוענים שבתום תקופת ההלוואה ההחזר הכולל של ההלוואה עלול להיות פי שניים ושלוש מסכום ההלוואה שקיבלנו. יש אמת בדבר. אך אם נתנהל נכון, נחסוך כסף רב ועל כך נרחיב בהמשך, אחרי הכל המטרה העיקרית של כל אחד ואחד מאיתנו היא לשלם כמה שפחות בעבור הלוואת המשכנתא הן באופן כללי והן בהחזרים החודשיים.

מרדכי שמואלביץ'
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליוויוהדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
מרדכי שמואלביץ אסטרטג מומחה למשכנתאות, יועץ משכנתאות מומחה ומחבר הספר "סוד המשכנתאות הגדול" – התנהלות נכונה ומקצועית בהלוואת המשכנתא.
עוגן הבית של המשכנתאות
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליווי והדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
077-4506019
077-4506018
קישור לאתר
מימון וכספים - משכנתא
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   ריבית    ריביות    הלוואה    הלוואות    ריביות בנקים    ריבית בנקים    ריבית בנק    ריביות בנק    הלוואה לכל מטרה    משכנתא    משכנתאות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - משכנתא

ריבית העוגן / מרדכי שמואלביץ'
ריבית העוגן היא ריבית הנקבעת ללא השפעה ישירה של הבנק. בריבית העוגן משתמשים בדרך כלל לשם הלוואת משכנתא במסלולי הריבית המשתנה.
לוחות סילוקין / מרדכי שמואלביץ'
לוח סילוקין - טבלה המייצגת את כל שלבי החזר ההלוואה החודשיים בתקופת ההלוואה. כדי לחשב את ההחזרים החודשיים עלינו להביא בחשבון את הפרמטרים האלה
מה עדיף? לוח סילוקין שפיצר או לוח סילוקין רגיל? / מרדכי שמואלביץ'
לכל לוח סילוקין יש יתרונות משלו. עלינו לדעת אותם ובעזרתם לקבוע איזה לוח עדיף בתשלום ההלוואה.
התנהלות נכונה במשכנתא / מרדכי שמואלביץ'
חבריי הקוראים, למדנו את נושא ההלוואה, קיבלנו אישורי הלוואה, בדקנו את הנכס, נפגשנו עם פקידי הבנק, בחנו את מסלולי ההלוואה, קנינו נכס, מחזרנו הלוואה ועוד ועוד.
ריבית פריים / מרדכי שמואלביץ'
ריבית הפריים היא ריבית הבסיס הנקבעת על-ידי הבנקים ומשתמשים בה לשם מתן הלוואה. ריבית הפריים נגזרת באופן ישיר מריבית בנק ישראל הנקבעת כאמור על-ידי בנק ישראל. ריבית הפריים מחושבת כך
מדד המחירים לצרכן / מרדכי שמואלביץ'
מדד המחירים לצרכן מעיד על ערך הכסף שלנו בכל זמן נתון. כל הצמדה למדד המחירים לצרכן נועדה למנוע את ירידת ערך הכסף. או שנכון יותר לומר, שהצמדה למדד המחירים לצרכן תפקידו לשמור על ערך הכסף בכל זמן נתון.
הריבית הבנקאית על הלוואה / מרדכי שמואלביץ'
הריבית הבנקאית היא ריבית נקבעת על-ידי הבנקים להלוואה בריבית קבועה. גובהה הסופי נקבע בין הבנק ובין הלקוח. הריבית הקבועה מושפעת ממספר גורמים:
ריבית בנק ישראל / מרדכי שמואלביץ'
ריבית בנק ישראל היא הנגזרת מהמדיניות המוניטארית של בנק ישראל, הריבית נקבעת ומשתנה על-ידי החלטת נגיד בנק ישראל בכפוף למדיניות המוניטארית ויעדי האינפלציה שנקבעו מראש.
צורת החזר הלוואה מסוג - "בלון" / מרדכי שמואלביץ'
בשיטה זו החזר ההלוואה ישולם בתום תקופת ההלוואה, הן מבחינת הקרן והן מבחינת הריבית. זאת אומרת, במהלך תקופת ההלוואה לא נשלם דבר.
צורות החזר תשלומי ההלוואה / מרדכי שמואלביץ'
לא תמיד נוח להתחיל לשלם מיד על ההלוואה שקיבלנו. לעתים הדבר נובע מתוך תכנית עסקית שבנינו, לעתים מתוך אינטרס זה או אחר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים