מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

יעוץ זוגיאו טיםול אישי

יעוץ זוגי – או טיפול אישי

/ כרמי אומרו

יעוץ זוגי – או טיפול אישי

לעיתים נפגוש קושי אישי אצל אחד הצדדים. לפעמים ישנה חרדה המלווה את אחד מבני הזוג. אותה בת זוג אשר גדלה אצל אימא ניצולת שואה עם הזמן, למרות מודעות וניסיונות שלה שלא להיקלע לשם, מצאה את עצמה חווה חרדות בדומה לאמא. יועץ זוגי יכול להפנות את בת הזוג לטיפול פרטני בה היא מתמודדת עם הקושי האישי שלה. הרי זה קושי שלה ולא של בעלה. במהלך יעוץ זוגי הקושי האישי יהפוך לקושי משותף. המטרה בתהליך היא להביא את בעיית החרדה האישית למקום בו בת הזוג מכירה בקושי שלה, מודה בחולשה שלה ומבקשת עזרה.

מתי מפרידים את בני הזוג בתהליך יעוץ זוגי

במקרים בהם תהליך יעוץ זוגי תופס גוון טיפולי, חלק נכבד מהפגישות יהיה בפגישות ייעוץ פרטניות. מטרתן מצד אחד להקל ולתת מקום לקושי ולכאב שמלווה את בן הזוג הסובל מהבעיה שמלווה אותו בצורה ישירה. לתת מקום לקושי והכאב של בן הזוג אשר נאלץ לחיות עם בעיה שהגיעה אליו מבחוץ. עם בעיה איתה הוא התחתן או לרוב באה לידי בטויי מוגבר עם השנים.

יעוץ זוגי יברר בפגישות האישיות עם מה כל אחד מתמודד. יועץ זוגי יכין את בני הזוג לקראת הבנה הדדית כי לכל אחד יש קושי ולמעשה הם צריכים למצוא את הדרך לתמוך זה בזו, למרות שהקושי מקורו באחד מהם. בעזרת הפגישות יעוץ זוגי אישיות, יועץ זוגי יכין את עצמו לפגישה הזוגית המשותפת.

תהליך העזרה ההדדי של יעוץ זוגי

יועץ זוגי, לאחר שעבר את תהליך הבירור הראשוני, מזהה את הנוסחה שיכולה לחבר את בני הזוג. לעיתים הכרת תודה למאמץ לעזרה שמתקבלת יכולה לתת המון כוח ודלק לצד שרואה את עצמו כחלק מהבעיה האישית. אותה הכרת תודה יכולה לתת לצד שתקוע בקושי שלו, את התחושה שהוא לא לבד, שיש מי שתומך ומקבל אותו עם חולשתו. מכאן היכולת האישית שלו להתמודד גדלה. יעוץ זוגי יאפשר לבני הזוג לעבור תהליך התחברות, בו ישנה עזרה הדדית. יעוץ זוגי בא לשנות את ההתדרדרות ואת הכניסה למצבי מצוקה שגדלים. באמצעות יעוץ זוגי ניתן להפוך את המגמה של עוינות הדדית ומקום של עזרה הדדית.

יעוץ זוגי ממקום של עידוד

תהליכי העידוד מול הקשיים האישיים הם חלק ניכר מהתהליך. קל להתייאש ולהרים ידיים ולהמשיך לגרור את הקשר הזוגי בצורה מוגבלת. יועץ זוגי יקפיד לעוד את בני הזוג ולתת להם תחושת מסוגלות להתמודד עם המצב הקיים. יותר מעידוד חיצוני של יועץ זוגי, זקוקים בני הזוג עצמם ליכולת לעודד זה את זו בעצמם, ורצוי שידעו גם לעודד את עצמם. העידוד בתהליך יעוץ זוגי או טיפול זוגי, יתבסס על זיהוי שינויים קטנים מוצלחים. אצל הצד החלש, התעכבות עליהם וציון שלהם לשבח. מנגד העידוד יהיה כלפי הרצון לעזור, המוכנות להעניק של הצד החזק.

כמובן שהחלפת תפקידים בהם ה"חלש"  תומך בחזק, והכוונה כי לכל אחד מבני הזוג חולשות משלו. מכאן גם הצד ה"חזק" צריך תמיכה במקומות אחרים. מתן תמיכה הדדית תחשב לתהליך מאוד מעודד בקשר הזוגי במהלך יעוץ זוגי.

כרמי אומרו
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
החרש 16
נס ציונה
08-9301912
קישור לאתר
בית ומשפחה - יעוץ זוגי
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   טיפול זוגי    ייעוץ זוגי    יעוץ זוגי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - יעוץ זוגי

יועצת זוגיות / כותב מדופלם
בוודאי מצאתם את עצמכם יום אחד שקועים בתוך מערכת זוגית המאיימת להטביע אתכם כמו מערבולת ובכוחות אחרונים אתם מנסים להינצל ממנה. יועצת זוגיות מנוסה תעזור לכם ,תציל אתכם מהמערבולת ותראה לכם שאפשר גם אחרת.
טיפול זוגי ביחד או בנפרד / כרמי אומרו
בתהליך טיפול זוגי משפחתי הבעל ימנה את מגרעותיה של אשתו וישכנע אותה כי היא מהווה מרכיב עיקרי בבעיה שמלווה אותם
ייעוץ זוגי – דילמות / כרמי אומרו
ייעוץ זוגי בא לזהות את המקור להתנהגויות שמלוות את האדם בחיי היום יום. יועץ זוגי יברר את אופייה של הדילמה, את הדרך בה היא משפיעה על חייו האישיים
לימודי ייעוץ זוגי במכון פתרונות / כרמי אומרו
כחלק מההתמחות של מכון פתרונות, מכון המנוהל על ידי דוקטור כרמי אומרו ואשתו אליס אומרו, המכון מעביר את הידע הרב בנושא ייעוץ זוגי באמצעות לימודי ייעוץ זוגי באווירה אחרת עם ערך מוסף
לימודי ייעוץ זוגי / כרמי אומרו
לימודי ייעוץ זוגי, למי זה מתאים בעצם? במאמר זה נסקור את תחום לימודי ייעוץ זוגי ונציג בפניכם את תהליכי לימודי ייעוץ זוגי, קהל היעד וכמו כן, ניכן תוכלו לקבל הכשרת לימודי ייעוץ זוגי.
יעוץ זוגי – או טיפול אישי / כרמי אומרו
במהלך יעוץ זוגי הקושי האישי יהפוך לקושי משותף. המטרה בתהליך היא להביא את בעיית החרדה האישית למקום בו בת הזוג מכירה בקושי שלה, מודה בחולשה שלה ומבקשת עזרה.
טיפול זוגי – לאילו מצבים הוא מתאים? / כרמי אומרו
רבים לא יבינו מתי כדאי להגיע ולעבור טיפול זוגי. לעיתים תפיסה ישנה של פעם תאמר להם כי כדי ללכת לתהליך טיפול זוגי, הקשר הזוגי צריך להיות במצב נורא. מצב שאין בו ברירה אלה לקבל טיפול זוגי.
טיפול זוגי – שיטות שונות / כרמי אומרו
טיפול זוגי הינו טיפול פסיכותרפי (ריפוי נפשי) שנועד לסייע לבני זוג לפתור בעיות שונות בחיי הזוגיות. במאמר הבא תוכלו לקרוא על טכניקות טיפול זוגי שנהוגות בישראל.
ייעוץ זוגי בצפון / כרמי אומרו
מחפשים ייעוץ זוגי בצפון אבל לא בטוחים שזה מתאים לכם? וודאי תתפלאו לשמוע שיש מגוון רחב של מכונים וקליניקות המעניקות טיפולי ייעוץ זוגי בצפון על פי גישות שונות ומגוונות
ייעוץ זוגי במרכז – אידיאלי לבעיות בחיי הזוגיות / כרמי אומרו
כמהים למצוא שפה משותפת ולהתמודד עם בעיותיכם? פנו לקבלת ייעוץ זוגי במרכז ותזכו לטיפול מקצועי שיסייע לכם להתמודד עם בעיותיכם וייתן לכם טיפים להתנהלות נכונה במצבי היומיום השונים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים